HC Strakonice

Páťáci prohráli v Táboře

V posledním mistrovském zápase roku 2021 zamířili páťáci v neděli do Tábora. Že tým nečeká nic lehkého bylo cítit od samotného rozbruslení. Domácí výběr nastoupil  s velkým odhodláním odčinit říjnovou prohru ze Strakonic a od úvodního vhazování se hrálo ve velmi vysokém tempu. Našim hráčům vyšel skvěle úvod utkání, kdy dvěma rychlými brankami zaskočili soupeře, a po zbytek úvodní třetiny byli nepatrně lepším týmem, což potvrdilo i těsné vedení ve skóre.  Obraz hry se změnil ve druhé třetině. Domácí výrazně přidali na pohybu i důrazu, byli lepším týmem a svůj tlak přetavili do pětibrankové šňůry a otočení zápasu. Naši páťáci se znovu zvedli až v samém závěru prostřední části, kdy se dvěma slepenými brankami dokázali vrátit do utkání a vykřesat jiskru naděje před poslední třetinou. Ta nabídla pěkný a rychlý hokej z obou stran, leč branky už stříleli pouze domácí hráči a v konečném součtu stejným brankovým rozdílem oplatili našemu týmu prohru ze strakonického ledu(2:6). Nyní čeká tým 5. třídy zasloužená sváteční přestávka, kterou vyplní pouze Vánoční turnaj čtyř týmů v Příbrami v pondělí 27.12. Další mistrovské utkání je na programu až v sobotu 8. ledna, kdy se na strakonickém ledě představí HC Milevsko. Všem hráčům, rodičům a členům komunity HC Strakonice krásné a klidné Vánoce!

HC TÁBOR – HC STRAKONICE  9:5 (2:3, 5:2, 2:0)

Branky: 3x Jůzek, 1x Tomek, Hůrský

Pět otázek pro hráče týmu – Ondřej Tomek – obránce

Ondro hraješ na pozici levého beka, jak hodnotíš zatím výkony svého týmu v probíhající sezoně ze svého pohledu?

O.T. Myslím, že se nám vede docela dobře, ale pořád máme na čem pracovat a zlepšovat se.

Který soupeř vám dal zatím nejvíce zabrat a který byl naopak spíše „lehkým“?

O.T. Nejvíc nám dal asi zabrat Motor a Veselí, a nejlehčí byl Vimperk.

Jak moc těžké bylo pro tebe zvyknout si na přechod z minihokeje na velký celoplošný hokej?

O.T. Pro mě bylo nejtěžší si zapamatovat pravidla hokeje a do toho dobře hrát, abych neudělal nějakou chybu.

Co tě baví na hokeji nejvíc?

O.T. Když vyhráváme (smích).

Ve včerejším utkání proti Táboru se ti podařilo vstřelit krásnou branku, přesto jste na soupeře tentokrát nestačili a podlehli mu. Můžeš krátce popsat svoji brankovou situaci a také  pocity ze zápasu?

O.T. Z gólu jsem měl strašnou radost, a taky že jsem dal branku z pozice beka. Proti Táboru to bylo dobrý jen v první třetině. Pak jsme už byli asi unavení, protože jsme v sobotu dali všechny síly v exhibičním zápase proti mužům (smích).

Článek + foto + text: Daniel Málek – vedoucí mužstva