4. třída odehrála domácí turnaj

V neděli 22. ledna odehrála 4. třída další dvojutkání proti TJ Veselí nad Lužnicí a HC Motor České Budějovice. I přes velké absence se nám za pomoci mladších hráčů podařilo postavit obě mužstva. Tentokrát jsme postavili dlouhé, podélné hřiště tzv. Karlovarský model. K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti Veselí. S ním hrajeme vždy velmi vyrovnané zápasy (naposledy 4:6 a 3:4). A tým pod vedením trenéra Marka Hrubého nastoupil v sestavě: v brance Staňková a hráči Bažata, Brabec, Chalupný, Mirvald, Šilhavý a Šiška. Po úvodu, kdy se více prosazovali hosté, se hra vyrovnala a začalo se dorovnávat i skóre. Bohužel v tomto utkání někteří hráči nepředvedli své schopnosti, a tak byl trenér Hrubý nespokojen s porážkou 10:12. Přestože jsme na „nudli“ odehráli teprve druhý zápas, tak výsledek, ale ani hra nebyla špatná. Je trochu vidět, že některým hračičkům dlouhé bruslení zatím úplně nechutná. 

B tým pod vedením trenéra Burdy nastoupil s brankářem Stehlíkem a hráči Toman, Vilánek, Burdová, a mladší hráči Hubač, Viesmann, Kovář, Jílek a Kubín. Mužstvu se velmi povedl start do utkání a po prvé třetině vedlo 3:0. Hráči si vytvářeli mnoho šancí a zapomínali trochu bránit. Několik pěkných brejkových příležitostí zůstalo nevyužito, včetně dvou trestných střílení. Mnoho šancí také pochytali oba brankáři a odměnou nám bylo konečné vítězství 5:4.

Do druhého utkání proti Motoru jsme udělali pouze změnu brankářů, kdy v A týmu chytal Stehlík a strakonický tým se začal více herně prosazovat. Všichni hráči podali zlepšený výkon a začali se prosazovat kombinačně i střelecky. Zasloužená výhra 12:8 proti Motoru byla pěkná. B tým nastoupil s brankářkou Staňkovou a od počátku si kombinačně začal vytvářet šance a náskok. Konečné vítězství 16:2 už bylo jen třešničkou na dortu za povedený výkon.

Z celého dvojutkání vidíme pozitivně opět velké střelecké prosazení více gólových hráčů, ale i to, že se nám posunula souhra a u některých hráčů i bránění v jízdě po zadu. Velmi pozitivní je při hře na „nudli“ zvýšené bruslení a snaha našich hráčů i o kombinaci a nečekání pouze na brejky. Myslíme si, že progres obou týmu je vidět i přesto jak některým hračičkům chybí šířka prostoru a nechutná jim dlouhé bruslení. Tři výhry a vyrovnaná utkání považujeme za prospěšné.

Autor: František Burda