3. třída přivezla tři výhry z Budvar arény

V posledním lednovém víkendu cestovala třetí třída opět na zápasy do ČB. Po minulém kole a čtyřech vítězství jsme se těšili na konfrontaci se soupeři z Písku a domácího Motoru. Ačkoliv se sestava neskládala snadno a celý pátek jsme ji s ostatními trenéry dávali dohromady tak, aby se povedla odehrát všechna utkání v jeden den, tak se vše zvládlo a my tak mohli vyrazit na konfrontaci do ČB. Nastoupili jsme tedy v sestavě – brankáři: David Šindelář, Tomáš Stehlík. V prvním mužstvu hrála sestava: Jakub Mirvald, Marek Brabec, Michal Bažata, Šimon Ladman, Marek Šiška a Ondřej Šilhavý. Druhé mužstvo nastoupilo v sestavě: Libuše Burdová, Sebastián Chalupný, Filip Toman, Viktor Toman, Antonín Hodánek a Jiří Hubač. Trenérská dvojice František Burda a Marek Hrubý

Prvním soupeřem nám byl Písek, se kterým jsme odehráli dva rozdílné zápasy. Zatímco na Áčku nám utkání hrubě nevyšlo a prohra 8:17 odpovídala obrazu hry, tak na Béčku na polovině hřiště jsme vyhráli 17:8. Na Áčku byl soupeř od začátku lepší, rychlejší, bojovnější a produktivnější zvláště v individuálních schopnostech. Na Béčku se nám povedlo dvakrát skórovat během prvního střídání a celkově se nám na této polovině hřiště dařilo lépe. Střeleckou chuť projevoval hlavně Sebastián Chalupný, jehož střely končily často za bezmocným píseckým gólmanem.

Proti Motoru jsme odehráli taktéž dva zápasy a připsali jsme si dvě velmi cenná vítězství. Na Áčku se povedlo hráčům dostat konečně do tempa, za což byli posléze odměněni i vítězstvím 23:11. Toto utkání hráčům ukázalo, že pokud hrají naplno, v dobrém tempu, dostaví se i výsledek. Na Béčku sice domácí vedli 2:1, ovšem agilní Chalupný během jednoho střídání otočil dvěma brankami, a když se k němu přidal Filip Toman, domácí už se nedokázali vrátit do zápasu. Přesto musím dodat, že přes vítězství 13:4 bylo vidět nedostatky, zvlášť při bránění naší branky, ovšem v těchto chvílích nás podržel brankář David Šindelář.

V závěru bych chtěl dodat několik bodů. Nejprve bych rád vyzdvihl dobře odpískané utkání domácími trenéry. Pokud bych měl hodnotit naše mužstvo, tak mám velkou radost z produktivity jednotlivých hráčů. Na Áčku dalo branku všech šest hráčů a na Béčku dala první trojice přes dvacet branek. Určitě bych rád pochválil i benjamínky Jirku Hubače a Antonína Hodánka z druhé třídy. Kaňkou na sobotních zápasech tak zůstává hlavně první zápas proti Písku na Áčku, protože jak jsme si vyzkoušeli, tak i s Pískem umíme zahrát kvalitní utkání. Celkově nám tato konfrontace ukázala naše přednosti, ale také nedostatky.

V příštím kole (tedy v sobotu), nás čeká prestižní derby proti Vimperku, a také nepříjemný soupeř v podobě Střelců z Jindřichova Hradce. 

Text: trenér – František Burda