A tým slaví další výhru za tři body!

Po minulém vysokém vítězství na hřišti v Jindřichově Hradci přivítali naši hráči na domácím ledě spartakovce ze Soběslavi.

Do samotného utkání vyjeli naši hráči posíleni o odchovance strakonického hokeje – Petra Lukeše, který zaujal místo v první formaci. Naopak do druhého útoku se přesunul Matěj Přibyl a samotný zápas dal tomuto tahu zapravdu.

Zápas samotný začal ve velkém tempu a byli to hosté, kteří se dokázali dostat do první šance, ale Jakub Myslivec si drží skvělou formu, kterou potvrdil prvním rozehřívacím zákrokem. V polovině první třetiny se do kombinace dostal první útok, a na konci této kombinace byla přesná střela Patrika Šebesty, který otevřel skóre – 1:0. Přesto, že se hrál nadále útočný, tak v první třetině již branka nepadla. V druhé třetině pokračovala hra ve stejném duchu a první velkou příležitost na změnu skóre měl ve 38. minutě Ondra Dlouhý, který ovšem nedokázal uspět v trestném střílení, proti skvěle chytajícímu gólmanovi hostů Balounovi. Pravidlo nedáš – dostaneš platí ve sportu od pradávna a i tentokrát, tomu nebylo jinak. Hosté se krátce po přežitém trestném střílení dostali do úniku a Pauš vyrovnal skóre – 1:1. Ovšem ještě v samém závěru druhé třetiny dostal výbornou nahrávku Matěj Přibyl, který dvě (!!) vteřiny před koncem třetiny prolomil střelecké trápení a vrátil našim barvám vedení – 2:1. Třetí třetina začala obrovskou příležitostí hostů, ale ani tentokrát si střelec s trestným střílením neporadil, a tak se skóre nezměnilo. Přesto, že se až do samotného konce utkání hrál rychlý a útočný hokej, tak se skóre již nezměnilo a naši hráči si tak připsali již pátou výhru v sezóně.

V dalším zápase přivítají naši hráči na domácím ledě tým TJ Hluboká nad Vltavou. Utkání se hraje v sobotu od 17:00.

Utkání se Soběslaví ohodnotil trenér – Kamil Šťastný

Zápas byl vyrovnaný a prim hráli oba gólmani, kteří zachytali opravdu výborně. K nám se tentokrát přiklonilo i štěstí, a jsme moc rádi za tři body. Ještě bych vyzdvihl také výkon hostujícího mužstva, které se u nás prezentovalo velmi sympatickou hrou. Pro nás to byla skvělá prověrka na další zápas s Hlubokou.

Včerejší zápas rozhodl trefou ve 40. minutě Matěj Přibyl

Včerejší trefou jsi rozhodl o pátém vítězství v sezóně. Jak jsi viděl svou trefu, a jak moc byla pro tebe důležitá?

M. P. Byl to důležitý gól jak pro tým, tak pro mě. Naposledy jsem skóroval v prvním zápase a od té doby jsem se střelecky trápil. Včera jsem snad prolomil kletbu, a budu zase, jak se říká, v pohodě.

Vrátíme-li se před samotný zápas, změnil jsi místo v sestavě. Byl to ten správný impuls, který jsi potřeboval?

M. P. Myslím si, že mě to určitě nakoplo. V první lajně jsem se trápil, nebyl jsem to já. Trenér mě právem přesunul. Ve druhé lajně se cítím lépe a víc si věřím. Hraju s Adamem Nováků, se kterým jsem hrával v Písku a obecně mám pocit, že s klukama z druhé lajny můžu více tvořit hru. Nicméně uvidíme, jak to půjde dál, zatím jsem hrál ve druhé lajně jeden zápas. Ale věřím v úspěch.

Po odehraných šesti zápasech máte 15 bodů a útočíte na čelo tabulky. Je to pro tebe třeba i nad očekávání dobrý start, a jak se ti v novém angažmá hraje?

M. P. Kluci v šatně říkali, že za poslední dobu, je to nejlepší start do sezóny, jaký měli. Jsem rád, že se nám daří a snad jsem i k úspěšnému startu přispěl. A ve Strakonicích se mi hraje dobře. Trochu jsem se sice herně trápil, ale to k hokeji patří. Jinak máme výbornou partu. Kluci mě přijali, a já jim za to děkuju. Bez té atmosféry v kabině by to prostě nefungovalo.

HC Strakonice – OLH Spartak Soběslav 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 
10. Šebesta (Lukeš, Dlouhý), 40. Přibyl (Mikeš) – 39. Pauš (Máca, Šrubař)
Rozhodčí: Hamr – Lang, Hron
Vyloučení: 5:4
Diváků: 290
HC Strakonice: Myslivec – Němec, Hrubý, Zralý, Mikeš, Řehoř, Vaněček – Lukeš, Dlouhý, Šebesta, Novák, Přibyl, Kantor, Andrle, Hradský, Jiřinec

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *