Mladší žáci zvládli start soutěže na výbornou!

O víkendu začala Liga mladších žáků. Report ze zápasů sepsal trenér František Burda

Poslední zářiovou neděli odehráli své první mistrovská utkání mladší žáci. Pro letošní sezonu jsme postavili dva týmy ve stejné soutěži, abychom využili všech třicet hráčů. První tým odehrál domácí zápas proti HC Slavoj Český Krumlov. Na střídačce vedl tým Marek Hrubý a v sestavě měl brankáře Stehlíka a Novotného. Obránci Březina, Šilhavý, Patěk, Malec a Hubač. Utočníci, Vilánek, Brejcha, Šiška, Mirvald, Bažata, Vaněček a Divišová. V úvodu utkání se střídali oba týmy ve vedení, ale domácí získávali herní převahu a do konce první třetiny odskočili soupeři do vedení 5:2. Po celé utkání si strakoničtí vytvářeli více šanci a kombinační převahu využili ve vítězství 11:6.

Druhý tým pod vedením Františka Burdy odjel na utkání do Českých Budějovic, kde se utkal s týmem Mad Bull. V brance byla brankářka Staňková, obránci Kopkaš, Šindelář, Zábranksý a Burdová. Útočníci Chalupný, Brabec, Viehman, Gebel, Zdeněk, Kocián a Krásová. Po vyrovnaném pvodu se Strakoničtí dostali do vedení a stále ho navyšovali, a to i přes několik oslabení, které museli hráči odbránit. Branky Strakonic vstřelili Kocián 3, Brabec 2, Zdeněk, Chalupný a Krasová po 1. Velice dobré utkání odehráli všichni čtyři obránci, kteří nejen dobře bránili, ale dokázali zakládat protiútoky a udržet modrou čáru. Pěkně se dařila souhra mezi Brabcem a Chalupným. Dobrou celoplošnou hru předvedli oba centři, Vihman i Krásová. Po pravém křídle se prosazoval dobrým bruslením a vedením kotouče Kuba Zdeněk. Třemi přesnými zásahy ve druhé třetině se předvedl Dan Kocián. Na všech útočných pozicích prostřídával Gebel.

Oba týmy si zaslouží pochvalu za to, jak zvládly úvodní utkáni.

HC Strakonice – HC Slavoj Český Krumlov 11:6 (5:2, 3:3, 3:1)

Branky: 7. Divišová (Březina), 8. Bažata (M. Vilánek), 16. Brejcha (Ladman, M. Vilánek), 17. Brejcha, 20. Bažata (Mirvald, Patěk), 22. Šiška, 30. Ladman (Březina), 32. Šiška (Bažata, Mirvald), 42. Ladman, 43. Bažata (Šiška), 46. Brejcha (Šiška)

HC Strakonice: Stehlík – Hubáč, Patěk, Malec, Šilhavý, Březina, M. Vilánek, Šiška, Bažata, Mirvald, Vaněček, Ladman, Divišová, Brejcha

HC Mad Bull – HC Strakonice 4:8 (2:3, 1:3, 1:2)

Branky: 5. Zdeněk (Krásová), 16. Krásvová (Zdeněk), 16. Brabec (Chalupný), 30. Kocián, 31. Kocián (Krásová), 37. Kocián (Kopkaš), 56. Chalupný (Brabec), 58. Brabec (Chalupný)

HC Strakonice: Staňková – Kopkaš, Zábranský, Burdová, Šindelář, Krásová, Brabec, Zdeněk, Chalupný, Viehmann, Kocián, Gebel

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *