„Musím říct, že čím jsem starší, tím víc si vážím jakéhokoli úspěchu. Na žádné úrovni není lehké vyhrát, a proto opět opakuji, že týmový úspěch je nejvíc.“, říká Lukáš Bednařík

Letní hokejovou přípravu si zpestřil ziskem mistrovského titulu odchovanec strakonického hokeje – Lukáš Bednařík. Tento hráč, který již několik sezón hájí barvy druholigových týmů přidal do své sbírky další z mnoha úspěchů, když se podílel na zisku mistrovského titulu v in-line hokeji.

Vyhrál jsi titul ve chvíli, kdy už začíná hokejová příprava na novou sezónu. Počítáš si tedy tento titul do sezóny minulé, nebo to bereš jako zahájení sezóny nové?

L.B. Inl-ine hokej beru jako přípravu na hokejovou sezónu. Takže letos příjemná příprava okořeněná titulem (úsměv). Co se týká zařazení, tak jí počítám do roku 2023.

Jak se samotný titul zrodil, a jak jsi utkání prožíval?

L.B. Podařilo se nám vyhrát i základní část a zajistili jsme si nejlepší pozici pro čtvrtfinále play off, kde jsme podstoupili těžkou sérii s vítězným koncem a postoupili do Final Four. V semifinále jsme se utkali s loňským vítězem z Přerova a ve velmi těžkém utkání jsme zvítězili 5:4, a zajistili si účast ve finále, kde jsme skvělou hrou porazili Brno a mohli jsme začít slavit (smích). Jak jsem to prožíval? Vždy je skvělé vyhrávat, o to sladší je vyhrát na takové úrovni. Ale máme skvělý tým a naši rozdíloví hráči byli opravdu rozdíloví.

Pokud se vrátíme ještě k sezóně minulé, zažil jsi s Příbramí zajímavou cestu v play off, včetně vyřazení jednoho z favoritů druhé ligy. Jak vlastně zpětně minulou sezónu hodnotíš?

L.B. Na loňskou sezónu se zpětně koukám jako na vydařenou. V lednu jsem se přesunul z Písku do Příbrami a musím říct, že jsme zažili skvělou jízdu v play off. Vyřadili jsme Tábor, což málokdo čekal. Sérii jsme vyhráli čistě týmovou hrou a obětavostí pro tým. Porazit tým, který má profesionální podmínky nás samozřejmě moc potěšilo. Následně jsme se utkali s Chomutovem, dalším favoritem na postup. Nechybělo moc, a porazili jsme i je. Bohužel to pro nás nedopadlo i tak, ale hodnotím sezónu jako úspěšnou. Musím říct, že čím jsem starší, tím víc si vážím jakéhokoli úspěchu. Na žádné úrovni není lehké vyhrát, a proto opět opakuji, že týmový úspěch je nejvíc.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *