Druhá třída vyhrála mezinárodní turnaj!

V sobotu 25. 3. 2023 měl tým 2. třídy HC Strakonice možnost zúčastnit se zajímavě obsazeného mezinárodního turnaje v rakouském Linci.  Turnaje se zúčastnilo celkem 8 týmů, z toho 4 kluby z Rakouska a 4 kluby z Česka. Naskytlo se tak zajímavé srovnání aktuální výkonnosti v širším spektru týmů.

Přehled účastníků:

Steel Wings Linz schwarz

Steel Wings Linz weiss

Junior Capitals Wien

Red bull Salzburg

Slavoj Český Krumlov

Střelci Jindřichův Hradec

TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí

HC Strakonice

Zápasy se odehrály na zmenšených hřištích, ještě menších, než bývá zvykem pro zápasy této kategorie v Česku. Celá ledová plocha byla rozdělena do 4 hřišť a všechny zápasy se hrály souběžně. Jeden zápas trval 18 minut, poté následovala krátká přestávka a výměna soupeřů. Také branky byly zmenšeny, a to nejen výškově, ale také na šířku.

V prvním utkání nás čekal tým Střelců z Jindřichova Hradce. Ten byl jediným z českých týmů, se kterým jsme ještě neměli možnost se potkal v rámci domácích soutěžních utkání. Při zpětném pohledu se jednalo o nejlepší utkání turnaje. Oba týmy se přetahovaly o vedení, to nakonec uhájil náš tým a zvítězil 4:3. Všechna další utkání měla podobný průběh, a to s výraznou převahou našeho mužstva. Nutno konstatovat, že především výkonnostní odstup rakouských týmů byl markantní a utkání končila vyšším brankovým rozdílem. Naši hráči výborně bruslili a byl i dostatek prostoru pro nácvik kombinační hry. Z časových důvodů nebylo sehráno poslední rozlosované kolo, avšak vzhledem k dalším výsledkům bylo jasné, že náš tým obsadí 1. místo.

Ve tvářích hráčů propukla obrovská radost. V těch našich, trenérských, bylo možno číst spokojenost s předvedeným výkonem. Turnaj byl zajímavým zpestřením konce úspěšné sezóny.

Trenérský tým 2. třídy

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *