Bezkrevný výkon na body nestačil.

(Foto – Jan Škrle)

Poslední domácí zápas odehrál náš tým v sobotu večer a soupeřem nebyl nikdo jiný než tým Střelci Jindřichův Hradec. Naše mužstvo bylo povzbuzeno minulým vítězstvím na ledě v Soběslavi a pěkná hokejová návštěva očekávala vítězné domácí loučení se základní částí. Jak mohou být prognózy vrtkavé se ukázalo v průběhu zápasu…

Do utkání vstoupili lépe naši hráči, kteří si vytvořili tlak a uzamkli několikrát soupeře v jeho vlastním obranném pásmu. V desáté minutě padla první branka, kterou měl na svědomí Petr Hradský, který využil přihrávku od Františka Janušky a naši hráči se tak dostali do zaslouženého vedení – 1:0. V šestnácté minutě přišel šok, když se hosté z ojedinělé šance dokázali prosadit a vyrovnali na 1:1. Tímto výsledkem skončila také první třetina. Ve druhé třetině se hrál vyrovnaný hokej a největší příležitost měli hosté, kteří nedokázali využít trestné střílení, a tak i v polovině zápasu svítilo na ukazateli skóre 1:1. Poté přišel faul od Josefa Cibuzara a hosté dostali výhodu přesilové hry na 5 minut, čehož dokázali několikrát využít. Nejprve se prosadil Košťal a poté 2x Šimek. Po druhé třetině hosté vedli o tři branky a diváci byli zvědaví, zda se ve třetí třetině dokáže naše mužstvo zvednout a se zápasem ještě něco udělat. Začátek poslední třetiny tomu odpovídal, a hned na začátku skóroval opět Hradský – 2:4. O necelých pět minut později ovšem opět dvakrát udeřili hosté (během necelé minuty) a vypadalo to na debakl… V poslední desetiminutovce naši hráči předvedli stíhací jízdu, kdy se nejprve dokázal prosadit Křenek, poté Dlouhý a nakonec opět Křenek, ale to bylo z naší strany vše, a tak se z celkového vítězství 6:5 radovali hosté.

Hodnocení zápasu – trenér Kamil Šťastný

“Ani to nechci moc hodnotit, protože není co. Za mě to byl nejhorší zápas v sezóně, který jsme odehráli. Výsledek vypadá ještě docela přívětivě na tu hrůzu, kterou jsme předvedli. Snad nám to lidé odpustí a zapomenou.”

Utkání ohodnotil obránce – David Kovář

Po minulém vítězství v Soběslavi přišla domácí porážka s předposledním mužstvem. Přesto, že jste měli na začátku a na konci zápasu drtivý tlak,tak si soupeř odvezl všechny body. Čím si to vysvětluješ a nemohlo dojít k menšímu podcenění?

D. K. Asi bych řekl, že je to jedno s druhým. Od nového roku se potýkáme s velikou marodkou, a ještě jsme netrénovali v kompletní sestavě. V Soběslavi jsme na ledě každý nechali všechno, a také při nás stalo štěstí. Možná jsme si mysleli, že to dnes půjde samo, ale zároveň jsme věděli, že Střelci dokáží potrápit každého. Bohužel jsme v první třetině nevyužili přesilovky a obrovský tlak, který jsme měli a ve druhé třetině nás zlomilo pětiminutové oslabení a individuální chyby. Ve třetí třetině jsme to nechtěli soupeři nechat zadarmo, ale už se nám bohužel nepovedlo dovést zápas alespoň do prodloužení.

V obraně chyběl Roman Tintěra a v brance Jakub Myslivec. Myslíš, že to bylo na mužstvu hodně znát, a jak se Ti líbil výkon mladého dorostence Matěje Němce?

D. K. ,,Hajňák”(Jakub Myslivec – pozn. autora) je naše jasná jednička, ale my musíme hrát na 300 %, ať je v bráně kdokoliv a v sestavě také, protože nikdy nikdo nemůže vědět, co se stane, ale musíme jít  zápas od zápasu. Jinak Matěj se zapojil moc dobře, podává dobré výkony a určitě je to pro něho obrovská zkušenost a posun kupředu.

Tabulka je vyrovnaná, ale přesto se musím zeptat. Nemáš strach, že by Vás tato zbytečná porážka mohla stát umístění mezi nejlepšími čtyřmi?

D. K. Ano, tabulka je nesmírně vyrovnaná, ale nemůžeme všechno házet na dnešní nepovedené utkání (rozhovor vznikl v sobotu – pozn. autora)… Spíš jsme měli získat body na začátku sezóny, kdy se nám vůbec nedařilo. Všechny týmy jsou dobré a kvalitní, žádný zápas není jednoduchý. Ale určitě bychom byli radši do čtvrtého místa, abychom mohli začít play-off před našimi úžasnými diváky, kteří nás podporují a ženou za vítězstvím.

HC Strakonice – HC Střelci J. Hradec 5:6 (1:1, 0:3, 4:2)
Branky: 
10. Hradský (Januška), 41. Hradský (Dlouhý), 53. Křenek (Němec, Andrle), 53. Dlouhý (Januška, Šebesta), 58. Křenek (Januška, Kovář)
Vyloučení: 2:6, navíc Cibuzar (Strakonice) 5 minut + do konce.
HC Strakonice: Vastl – Kovář, Hrubý, Němec, Vaneček, Papež – Januška, Dlouhý, Šebesta, Andrle, Křenek, Cibuzar (31. Franta), Babor, Řehoř, Hradský

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *