Vánoční turnaj 2. tříd ve Strakonicích

Dne 28. 12. 2022 se na strakonickém ledě uskutečnil vánoční turnaj 2. tříd, kterého se zúčastnilo celkem 5 týmů. Kromě domácích druháků přijali pozvání také týmy HC Slavia Praha, HC Motor České Budějovice, HC Rokycany a HC Klatovy.

Hrálo se systémem každý s každým, a to ve dvou skupinách, přičemž každý z účastníků měl jeden tým v každé skupině. Hráli vždy 3 hráči + 1 gólman. Hrací doba 2x 15 minut, se střídáním po 1 minutě. Vyhodnocení každé skupiny proběhlo separátně.

Ve skupině A s přehledem zvítězilo mužstvo HC Slavia Praha, které během celého turnaje předvádělo velmi pěkné výkony. Na druhém místě skončil tým HC Klatovy. O třetí místo svedl v posledním zápase souboj domácí tým s týmem Rokycan. Zápas byl plný zvratů a o konečném výsledku musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V těch byl nakonec šťastnější tým Rokycan, bral tedy bronzové medaile. 4. místo tedy obsadil domácí tým HC Strakonice. Poslední místo pak obsadil tým HC Motor České Budějovice.

Ve skupině B se na prvním místě umístil domácí tým HC Strakonice, který taktéž během celého turnaje předváděl velmi pěkný hokej. Předčasným finále byl předposlední zápas domácího týmu s týmem HC Slavia Praha, kdy naši hráči po první polovině prohrávali o gól, avšak zlepšeným výkonem dokázali zápas ve druhé polovině otočit a dovést do vítězného konce. Drama bylo opět až do konce zápasu, kdy hráči Slavie mohli ještě výsledek zvrátit z trestných stříleních, ale naše gólmanka dokázala oba pokusy zlikvidovat a mohla propuknout obrovská radost domácích hráčů. V posledním zápase pak naši hráči předvedli opět pěkný výkon a zaslouženě si tak na došli pro největší pohár a zlaté medaile. Na druhém místě skončil tým HC Slavia Praha. Bronzové medaile bral tým HC Klatovy. Čtvrté místo pak obsadil tým HC Motor České Budějovice. Poslední místo ve skupině A pak obsadil tým HC Rokycany.

Během celého turnaje byly na ledě vidět nejen velmi pěkné a bojovné výkony, ale především čistá hokejová radost. Atmosféra během celého turnaje byla skvělá. K tomu přispěli jak hráči výkony na ledě, tak i vzorná podpora jejich rodinných příslušníků a příznivců v hledišti.

Trenérský tým 2. třídy

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *