A tým se rozloučil s rokem 2022 porážkou.

(Foto: Jan Škrle)

Sobotní podvečer patří ve strakonické Dudák aréně pravidelně A týmu, který odehrál poslední zápas v roce 2022 proti Milevsku.

Samotný zápas začali lépe hosté, kteří se ujali v sedmé minutě vedení, zásluhou kapitána Jakuba Suchana – 0:1. O rychlou odpověď se postaral Daniel Babor, který vstřelil první branku v sezóně – 1:1. Tímto výsledkem také skončila první třetina. Do druhé třetiny měli opět lepší nástup hosté a zásluhou Radosty si vzali vedení zpět – 1:2. Šanci na vyrovnání měli naši hráči ve 29. minutě, kdy bylo proti hostům nařízeno trestné střílení, ale místo vyrovnání přišlo vyloučení na naší straně (za dorážku při TS). Tento moment nahlodal naše sebevědomí, čehož dokázali zkušení hosté ještě dvakrát využít. Nejprve se prosadil Vochozka, aby ho o čtyři minuty později napodobil Matouš Masopust – 1:4. Do třetí třetiny tak nastoupili hosté s tříbrankovým náskokem, který si už dokázali pohlídat až do konce zápasu. Navíc se v samém závěru dokázal ještě jednou prosadit Duda, který tak splnil přání hostujícím fanouškům, kteří si přáli “bůra” celou třetí třetinu. Poslední zápas v roce 2022 tak nevyšel podle našich představ a Milevsko zůstalo i podruhé zakleto.

Utkání okomentoval trenér – Kamil Šťastný

„Je škoda, že jsme se nedokázali rozloučit s rokem 2022 lepším výsledkem. Začátek zápasu nebyl špatný, ale postupně to začalo upadat a od druhé poloviny zápasu jsme byli horším týmem. Nezbývá nám tedy nic jiného, než pogratulovat soupeři a co nejlépe se připravit na zbývající zápasy v základní části.“

Nejen svou branku okomentoval Daniel Babor

Po sérii domácích výher přišla porážka s Milevskem. Co podle tebe rozhodlo zápas?

D. B. Myslím si, že za to může náš výpadek ve druhé třetině, kdy jsme měli strašný zmatek v obranném pásmu a nestíhali soupeře. Ještě bych podotkl, že nám dost chyběl Tintís (Roman Tintěra – pozn. autora), který by dodal trochu klidu. 

Ty osobně jsi v osmé minutě vsítil vyrovnávací branku. Jak bys ji popsal?

D. B. K brance bych jen řekl, že jsem moc rád za to, že jsem se konečně v sezóně trefil. To čekání bylo dlouhé… K popisu bych dodal, že to tam padlo trochu se štěstím a z dorážky (smích)

Máte před sebou skoro měsíční pauzu (další zápas se hraje 15. 1. v Soběslavi). Jak se těšíš ty osobně na svátky, a jak se nejlépe připravit na závěr základní části?

D. B. Na svátky se moc těším a myslím si, že měsíční pauza je dobrá hlavně kvůli času, který budeme mít, abychom se dostatečně připravili na závěr základní části a správně se naladili na play off. Závěrem bych rád využil příležitost a popřál všem našim fanouškům krásné Vánoce a šťastný nový rok, a pokud bych mohl mít neskromné přání, tak aby chodilo co nejvíce diváků a fanoušků, abychom si spolu v příštím roce opět mohli užít vítězné děkovačky.

HC Strakonice – HC Milevsko 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)
Branky:
 8. Babor (Řehoř, Vaněček) – 7. Suchan (Řezáč, Škrdleta), 24. Radosta (Suchan), 34. Vochozka (Masopust, Hraňo), 38. Masopust (Vochozka), 60. Duda
Vyloučení: 4:6
Diváků: 226
HC Strakonice: Myslivec – Zralý, Hrubý, Vaněček, Kovář – Januška, Mikeš, Šebesta, Andrle, Křenek, Cibuzar, Řehoř, Hradský, Babor

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *