A tým vyhrál na Hluboké 5:1!

(Foto – archiv – Jan Škrle)

Třetí adventní neděle připravila našim hráčům nelehký úkol, zastavit rozjetou Hlubokou na jejím domácím ledě a oplatit jim porážku ze začátku sezóny. Naše mužstvo šlo do zápasu bez jedné ze svých opor (Ondra Dlouhý), který se potýká se zraněním. Do prvního útoku tedy zaskočil Adam Mikeš, který se tak po několika zápasech vrátil na svůj tradiční post.

Domácí v minulém kole zvládli premiéru na svém ledě vítězně, a tak bylo jasné, že naše hráče nečeká nic jednoduchého.

Do zápasu vkročili lépe domácí, kteří se v 11. minutě dostali do vedení 1:0, když se prosadil Bahula. To byl ovšem pro naše hráče ten správný spouštěč, a tak se na odpověď nečekalo dlouho. Už za necelou minutu vyrovnal skóre nedávno uzdravený Tomáš Křenek, který využil spolupráce Daniela Babora a Davida Papeže – 1:1. Svůj přesun do útoku si užíval Adam Mikeš a v 19. minutě překlopil vedení na naší stranu, po asistenci Františka Janušky a Marka Hrubého – 1:2. Druhá třetina začala tak, jak skončila ta první, tj. naší brankou. Po asistenci Marka Hrubého a Františka Janušky se k puku dostal hrající trenér Kamil Šťastný, který si tak splnil svou tradiční rovnici – zápas = gól a zvýšil tak náskok na 1:3. Psychiku domácích hráčů poté naleptal ještě na konci druhé třetiny dvakrát František Januška, a tak se šlo po druhé do kabin za stavu 1:5. Ve třetí třetině už žádná další branka nepadla, přesto, že jsme měli v 58. minutě možnost zahrávat TS, ale tato šance zůstala nevyužita, a tak si naši hráči připsali nejen důležité tři body, ale také další zápas s dobrým výkonem, který potěšil i strakonický fanouškovský kotel, který i tentokrát využil příležitost a na zajímavý výjezd na Hlubokou vyrazil.

Poslední zápas v tomto kalendářním roce odehrají naši hráči v sobotu 17. 12. na domácím ledě proti týmu HC Milevsko 1934. Zápas začíná tradičně v 17:00

Utkání proti Hluboké ohodnotil trenér Kamil Šťastný

„Předvedli jsme zodpovědný, jednoduchý a účelný výkon. Dobře jsme bruslili a hráli to, co v daných podmínkách šlo. Samozřejmě, že jsme nemohli spoléhat na nějakou velkou kombinaci, ale přizpůsobili jsme se situaci a s výborným gólmanem v zádech jsme uhráli zasloužené tři body. Můžu tedy říct, že jsem s výkonem spokojen.“

Svou branku, zranění, ale také pohled na tabulku okomentoval autor první branky – Tomáš Křenek

Vyhráli jste nevyzpytatelný zápas na Hluboké. Jak bys zápas ohodnotil?

T. K. Ze začátku první třetiny jsme se tak trochu rozkoukávali v námi obávané KUKI aréně a čekali jsme, s čím na nás soupeř přijde. První gól vsítil právě soupeř, ale naštěstí jsme dokázali stav srovnat, a ještě v této třetině navýšit skóre na 2:1, což nám dodalo více kuráže do dalších třetin. Druhou třetinu se nám střelecky dařilo, štěstěna se nás při zakončování držela a dokázali jsme odskočit na rozdíl 4 branek, což nám dodalo klid do třetí části hry, ve které se toho, až na pár spálených šancí soupeře, už moc neudálo a disciplinovaně jsme si pohlídali příznivý výsledek. Celkově zápas hodnotím jako zaslouženou výhru pramenící z naší bojovnosti.

Začátek sezóny jsi vynechal kvůli zranění. Jak to nyní s tebou vypadá?

T. K. Ano, na letní přípravě jsem si přivodil přetržený vaz v kotníku. Zranění se mi drželo dlouho kvůli následné trombóze této nohy, a tak jsem přišel o polovinu odehraných zápasů, než jsem se dal plně dohromady. Každopádně jsem již zdravý a tato pauza mi dodala velkou chuť do hokeje, která se mi stále drží (úsměv).

Jak bys popsal svou branku?

T. K. Po střele od modré čáry Davida Papeže se mi z úrovně “fousů” podařilo změnit dráhu letu kotouče, který jsem tečoval ze vzduchu na led a hlubocký gólman už nestihl změnit jeho přesun k pravé tyči, a tak se puk pomalu doklouzal do levé části brány. Vzhledem ke kvalitě ledu jsem měl obavy, jestli se puk vůbec doklouže za brankovou čáru.

V neúplné tabulce vám patří 2. místo. Co na to říkáš?

T. K. Je to super pocit, vidět, že se nám daří stoupat v tabulce vzhůru, ale musíme dále navázat na naši fazónu a přenést ji do dalších důležitých zápasů, abychom dělali radost všem našim fanouškům a také Panu Heimlichovi, který nedávno podstoupil operaci kolene a tímto mu za náš tým přeji brzké uzdravení, bez jakýchkoliv dalších potíží.

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – HC Strakonice 1:5 (1:2, 0:3, 0:0)
Branky:
11. Bahula (Rob. Rákosník) – 12. Křenek (Papež, Babor), 19. Mikeš (Hrubý, Januška), 21. Šťastný (Januška, Hrubý), 36. Januška (Šebesta, Hrubý), 40. Januška (Kovář, Hrubý)
Vyloučení: 7:5
Využití: 0:1
Diváků: 99
HC Strakonice: Myslivec – Kovář, Hrubý, Vaněček, Tintěra, Zralý, Papež – Januška, Mikeš, Šebesta, Andrle, Šťastný, Cibuzar, Babor, Křenek, Řehoř

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *