Dvoukolo přineslo jednu výhru a jednu porážku.

Dva zápasy během dvaceti čtyř hodin odehráli naši hráči. V pátek večer odehráli nejprve utkání proti HC Samson České Budějovice, aby o den později na domácím ledě přivítali Lokomotivu Veselí nad Lužnicí.

V pátečním zápase začali naši hráči proti favorizovaným domácím lépe a zásluhou Františka Janušky se ujali vedení již ve třetí minutě. Domácí, kteří se mohli opřít o zkušené opory ovšem stačili ještě během první třetiny zápas otočit a po první třetině tak odcházeli do kabin spokojenější. Domácí hráči drželi otěže zápasu pevně v rukou a nedovolili našim hráčům snížit na rozdíl, který by je vyvedl z míry. Drobná korekce přišla až na konci samotného zápasu, kdy se dokázal během pěti minut prosadit Filip Andrle a Petr Hradský, kteří tak dali výsledku konečnou podobu.

Ani ne dvacet hodin po skončení předchozího zápasu čekala na naše hráče na domácím ledě Lokomotiva, která byla našim soupeřem v prvním kole. Do utkání nastoupil hrající trenér Kamil Šťastný a díky tomu, že druholigový Písek měl odložený zápas, k utkání za naše barvy nastoupil také Tomáš Hollar. Od začátku zápasu nebyla na našich hráčích znát únava, se soupeřem drželi tempo a celkově se hrál hezký hokej. Poprvé se gólově prosadili naši hráči v 11. minutě a byl u toho jmenovaný Kamil Šťastný, který využil nahrávku od Josefa Cibuzara – 1:0. Z vedení se ovšem naši hráči neradovali dlouho, protože ihned po rozehrání se dostal do zakončení hostující Pechlát a srovnal skóre – 1:1. Po druhé do vedení poslal naše mužstvo Patrik Šebesta, ale na vítězství v první třetině to nestačilo. V poslední minutě první třetiny totiž srovnal krok hostující Bárta a do kabin se tak šlo za stavu 2:2. Ve druhé třetině se nejprve prosadil první útok, konkrétně zásluhou Františka Janušky, který tak poslal naše mužstvo po třetí do vedení – 3:2. V polovině utkání došlo k nepříjemné situaci pro našeho kapitána, který byl zasažen pukem do obličeje a po nezbytném vyšetření shlédl zbytek utkání již z hlediště. Ještě než se obě mužstva rozešla opět do kabin, povedlo se hostům opět vyrovnat, tentokrát zásluhou Františka Bárty – 3:3. Deset minut před koncem strhl vedení na naší stranu opět Patrik Šebesta, ale hosté se stále nevzdávali, a tak v 56. minutě dotáhli opět skóre zásluhou Jiřího Bárty – 4:4. Rozhodnutí tak přineslo až 58. minuta, kdy se prosadil Tomáš Hollar, který využil příležitost, kterou mu ke skórování nabídl Kamil Šťastný – 5:4. Jelikož samotný závěr si již naši hráči dokázali pohlídat, výsledek se tedy zastavil na skóre 5:4.

Nejen svou branku v zápase s Lokomotivou Veselí nad Lužnicí s námi probral střelec – Tomáš Hollar

Rozhodl jsi včerejší gólovou přestřelku proti Veselí. Jak bys ohodnotil vítěznou trefu?

T. H. Já ani nevím, jak se to seběhlo. Najednou přede mnou byla prázdná brána a já to tam jen doklepl (smích).

V letošní sezóně působíš v druholigovém Písku. Hrajete 2 zápasy v týdnu. Neměl jsi spíše chuť si odpočinout (když už jste nehráli), než hrát krajskou ligu?

T. H. Ani ne. Hned jak jsem se dozvěděl, že máme odložený zápas tak jsem věděl, že chci hrát za Strakonice. Bylo to tedy jen o domluvě a jestli mě trenér z Písku pustí. Pustil mě a já byl rád, že jsem si zase mohl zahrát doma.

Hrál jsi v útoku s trenérem Šťastným. Jak se ti (nejen) s ním spolupracovalo?

T. H. Popravdě jsem nevěděl co od toho čekat, protože jsme spolu mluvili poprvé těsně před zápasem. Myslím ale, že naše hra v lajně i s Cíbou (Josef Cibuzar – pozn. autora) se postupem zápasu zvedala.

HC Samson Č. Budějovice – HC Strakonice 8:4 (3:1, 3:1, 2:2)


Branky: 3. Januška (Šebesta, Dlouhý), 31. Andrle (Mikeš, Cibuzar), 55. Andrle (Tintěra), 59. Hradský (Křenek, Koňařík)


HC Strakonice: Myslivec – Hrubý, Kovář, Mikeš, Tintěra, Papež, Koňařík – Januška, Dlouhý, Šebesta, Janoch, Andrle, Cibuzar, Křenek, Hradský, Řehoř

HC Strakonice – TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 5:4 (2:2, 1:1, 2:1)

Branky: 11. Šťastný (Cibuzar), 16. Šebesta, 26. Januška (Dlouhý, Šebesta), 50. Šebesta (Zralý), 58. Hollar (Šťastný, Cibuzar)

HC Strakonice: Myslivec – Kovář, Hrubý, Vaněček, Mikeš, Zralý, Papež – Januška, Dlouhý, Šebesta, Hollar, Šťastný, Cibuzar, Křenek, Hradský, Andrle

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *