Týden hokeje ve Strakonicích

V našem klubu jsme této akci věnovali pečlivou přípravu. Navštívili jsme všechny mateřské školy a některé z 1. a 2. tříd škol základních, a to nejen ve Strakonicích, ale i v některých okolních obcích. Předali jsme zde letáčky, plakáty a propagační materiály, vysvětlili účel akce a rovněž jsme prezentovali hokejové dresy. Byli jsme všude přátelsky přijati. Dále jsme zajistili vylepení plakátů s uvedením data a místa konání akce na vhodných místech ve městě. Informace jsme uvedli rovněž na webových stránkách klubu a na facebooku.

Dostavilo se 20 dětí, často s více než jedním rodinným příslušníkem. Bylo zaregistrováno 20 z nich. Kromě programu předepsaného v manuálu (registrace, ukázka tréninku a program na ledě) byl připraven doprovodný program v podobě hokejové střelnice, kde byly k dispozici hokejky a střílelo se zde na menší i větší branky tenisovými a plastovými míčky. S držením hole a technikou střelby zde pomáhali kromě trenéra i někteří členové družstva dorostu a všichni si užili hodně legrace.

Vybraní dorostenci měli na starost i další část programu – ukázku hokejové výstroje menších i větších velikostí s vysvětlením, k čemu která součást výstroje slouží a zdůrazněním bezpečnostních prvků. Některé hosty jsme provedli po stadionu. O účastníky se staralo kromě již uvedených 5 členů mládežnických družstev ještě 8 trenérů a 7 dalších členů klubu.

Program na ledě, který spočíval jak v ukázce minihokeje a tréninku, tak především ve zkoušení prvních krůčků a „ochutnávání“ ledu formou hry s míčky a hrazdičkami za asistence trenérů a dalších pomocníků, trval bezmála až do 18. hodiny, dokud se účastníkům nechtělo odejít. Na ledě se také děti mohly seznámit s trenéry, kteří se o ně budou starat, až přijdou na první tréninky.

I když se dostavilo méně návštěvníků než při předchozích akcích, umožnilo nám to, že jsme se mohli věnovat každému z příchozích individuálně. A měli jsme opravdu pěkné zážitky.

Máme radost z toho, že celý program probíhal v pozitivním duchu a přátelské atmosféře, a že větší část účastníků vyjádřila přání zúčastnit se dalších aktivit klubu, a to zejména začít pravidelně docházet na tréninky.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *