V okresním derby se radovali naši hráči!

(Foto: Jan Škrle)

Sobotní podvečer byl ve znamení 11. kola krajské ligy mužů. Naším soupeřem byl tým TJ Sokol Radomyšl, poslední přemožitel našich hokejistů v minulém play off. Naši hráči měli naopak v zádech tři vyhrané utkání v řadě, a tak se čekal vyrovnaný boj, jak už se na okresní derby sluší a patří.

Na rozdíl od minulého domácího zápasu proti Vimperku se tentokrát čekalo déle na branku a to konkrétně do 14. minuty, kdy si otevřel střelecký účet Patrik Šebesta – 1:0. Na druhou naší trefu si museli diváci počkat až do druhé třetiny a byl to opět Patrik Šebesta, kterému další branku připravil František Januška – 2:0. Hostům se povedlo výborně chytajícího Jakuba Myslivce překonat poprvé až v polovině zápasu, kdy se prosadil Sýbek. Dvougólové vedení vrátil našim barvám o chvíli později opět Patrik Šebesta, který tak uzavřel (další) hattrick. Poslední slovo ve druhé třetině měli ale hosté, a byl to opět Sýbek, který dokázal vymést vingl naší branky střelou těsně po buly – 3:2. Nástup do třetí periody měli lepší naši hráči a zásluhou Františka Janušky odskočili na dvougólové vedení – 4:2. Poté měli dobrou pasáž hosté, kteří dokázali nejprve snížit zásluhou Sládka, aby se o pár minut později postaral o vyrovnání Jungbauer. Ve 48. minutě se tak začínalo prakticky od začátku, protože na světelné tabuli bylo skóre 4:4. V padesáté minutě se pustil do kombinace první útok a na samém konci tohoto ťukesu stál František Januška, který tak vsítil další branku, tentokrát navíc vítěznou. V 52. minutě se agilní Januška ukázal v roli nahrávače a předložil šestou branku pro Ondru Dlouhého – 6:4. Poslední slovo v zápase měl Patrik Šebesta, který tak definitivně uzavřel skóre zápasu na 7:4.

Zápas pohledem trenéra Kamila Šťastného

„Zvládli jsme si připsat velmi důležité tři body do tabulky. Podařilo se nám v zápase dostat do vedení, které jsme si udrželi až do konce zápasu. Myslím, že nám dost pomohlo, když jsme začali hosty více napadat a nedovolili jsme jim jednoduchou rozehrávku. Jsme také rádi, že se nikdo nezranil, protože dva následující víkendy nás čekají vždy dva soupeři, takže před sebou máme velice náročný program.“

Nejen o přesunu do prvního útoku s námi pohovořil František Januška

Máte za sebou čtvrté vítězné utkání v řadě. Jak bys zápas proti Radomyšli ohodnotil?

F. J. V zápasech proti Radomyšli jde vždy o hodně a utkání bývají vyrovnaná. Řekl bych, že až na posledních deset minut, kdy jsme se dostali do dvougólového vedení, to byl velmi vyrovnaný zápas. Musím říct, že mi moc potěšilo, jak nám to tam s klukama napadalo, a jak se nám v zápase dařilo.

Během posledních zápasů ses přesunul do první lajny. Jak se Ti v tomto útoku spolupracuje a bereš to i jako, jakousi odměnu?

F. J. Vím, že oba spoluhráči (Ondra Dlouhý a Patrik Šebesta) patří v posledních letech k největším lídrům v bodování nejen ve Strakonicích, ale v celé Krajské lize. Ze začátku jsem měl strach, že si nebudeme úplně rozumět, a já budu jejich produktivitu spíš brzdit. Naštěstí jsou oba kluci super hráči, ale ještě lepší jsou to lidé mimo led, takže ta spolupráce je parádní. Doufám, že se nám bude zápas od zápasu dařit ještě víc, až se ještě více sehrajeme.

Když se po deseti zápasech ohlédneš, tak máte vyrovnanou bilanci 5 výher a 5 porážek. Myslíš, že vás ta krize na začátku sezóny spíše posílila, nebo jak si ty osobně vysvětluješ tu renesanci v posledních zápasech?

F. J. Ze začátku sezóny jsme v některých zápasech předváděli opravdu otřesné výkony směrem dozadu, což bylo hlavně tím, že jsme do zápasů nastupovali ve značně oslabené sestavě. Nyní máme obranné řady vyztužené a cítím, že jsme v defenzivě o hodně silnější. Naštěstí jsme si tedy krizi vybrali na začátku sezóny a já osobně doufám, že křivka našich výkonů a výsledků půjde stále nahoru.

HC Strakonice – TJ Sokol Radomyšl 7:4 (1:0, 2:2, 4:2)
Góly a nahrávky:
 14. Šebesta (Januška, Hrubý), 25. Šebesta (Januška), 34. Šebesta (Januška, Hrubý), 41. Januška (Dlouhý), 50. Januška (Dlouhý, Šebesta), 52. Dlouhý (Januška), 59. Šebesta (Kovář, Dlouhý) – 32. Sýbek (Dohnal), 36. Sýbek (Jungbauer), 42. Sládek (Gába), 48. Jungbauer (Sýbek)
Diváků: 330
HC Strakonice: Myslivec – Hrubý, Kovář, Mikeš, Tintěra, Koňařík, Papež – Januška, Dlouhý, Šebesta, Janoch, Andrle, Cibuzar, Řehoř, Hradský, Křenek

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *