“S bilancí určitě spokojení nejsme a ve druhé části sezóny máme co napravovat”, říká Matěj Němec a Tomáš Kouba.

(Zleva: Tomáš Kouba, Matěj Němec)

Regionální liga dorostu (Skupina 2) napsala o víkendu poslední kapitolu první části sezóny. Naši hráči zakončili tuto první část na posledním místě s bilancí 1 – 0 – 1 – 12. Jak hodnotí tuto první část obránce Matěj Němec a útočník Tomáš Kouba?

V sezóně máte zatím nelichotivou bilanci. Pouze jedna výhra a jeden bod za porážku po nájezdech. Jak jste spokojeni s dosavadním průběhem sezóny?

M. N. Určitě spokojení nejsme, protože ta bilance není dobrá. Měli jsme několik zápasů, kdy jsme podali hodně špatný výkon, několik zápasů jsme zase pro změnu byli lepší, ale po zbytečných chybách jsme je prohráli.

T. K. Mě třeba osobně štve, že proti silným soupeřům jsme schopni zahrát vyrovnaný výkon, a když přijede někdo slabší, tak se přizpůsobíme, nedokážeme to využít a zbytečně prohrajeme.

M. N. Všechno podle mého už začalo v prvním zápase proti Domažlicím, kdy jsme zaspali úvod, dostali dva rychlé góly, a ačkoliv jsme byli po zbytek zápasu lepší, tak jsme nakonec prohráli…

Podepsala se na vás nějakým způsobem ta špatná bilance, nebo jste proti tomu spíše obrněni a moc to tzv. neřešíte?

M. N. Můj osobní pocit je ten, že chvíli po prohraném zápase jsme sice naštvaní, ale už si to nepřeneseme do dalších tréninků, abychom se snažili máknout ještě víc, protože jen píle v tréninku nás může posunout.

Tomáši, proti Spartaku Žebrák (domácí porážka 2:3 po SN), jsi vsítil dvě branky + proměnil samostatný nájezd. Jak jsi s utkáním a se svým výkonem spokojen?

T. K. Nebylo z toho vítězství, takže moc spokojený být nemůžu. Obě góly padly v prostoru před brankou, kdy jsem jednou vystřelil a po druhé dorazil jinou střelu. Co se týká nájezdu, tak tam jsem měl štěstí, protože mi puk nejdřív trochu utekl, ale naštěstí jsem to nakonec nějak dal… (smích) 

Matěji, ty sis v letošní sezóně vyzkoušel hru za dorost a juniory + několik tréninků s A týmem. Bereš možnost trénovat s A týmem jako odměnu za to, že podáváš jak v dorostu, tak i v juniorech dobré výkony?

M. N. Beru to určitě jako odměnu a zároveň velkou motivaci. Pravda je, že na tréninku s áčkem se člověk snaží vymáčknout ze sebe úplně všechno, protože to tempo je jiné a oproti hráčům z áčka musím dohánět i jiné věci. Kupříkladu někteří hráči mají o dost větší nohy, takže kde oni udělají jeden krok, tam já musím udělat tři (úsměv). Na druhou stranu i na tréninku áčka občas někdo zkazí přihrávku, takže to zase není tak odlišné od tréninků v dorostu (smích).

Jak zvládáš náročný program, kdy hraješ jednak s dorostem dvojkola, tak občas naskočíš i s juniorkou?

M. N. Podle mého, je základem dobrá regenerace. Pokud si člověk po zápase sedne doma na gauč a pustí si televizi, tak mu do dalšího zápasu ztuhnou nohy. Proto to chce dát si pořádnou rozcvičku a věnovat se i té regeneraci po zápase, která nemůže být složena jen z odpočinku.

S jakým cílem vstupujete do další fáze sezóny?

T. K. Když řeknu, že chceme skupinu o umístěni vyhrát jako loni, tak je to asi blbost, ale půjdeme zápas od zápasu a uvidíme, na co to bude ve výsledku stačit.

M. N. Rádi bychom hráli ve vyšších patrech tabulky a také musíme zapracovat na tom, abychom dělali méně chyb a dosáhli na více výher než jen na jednu. 

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *