A tým porazil Vimperk 4:1!

Prestižní zápas, který byl zároveň i soubojem dvou odvěkých rivalů, a také sousedů v tabulce odehráli naši hráči na domácím ledu proti Vimperku.

Od začátku utkání bylo jasné, že se nebude hrát žádný hurá hokej, ale půjde o souboj nervů a taktické vyspělosti. Naši hráči od začátku příkladně bruslili, což bylo znát na výkonu, protože hosté se během první třetiny nedostali snad do jediné šance. Naopak Ondra Dlouhý si během první třetiny připsal dvě branky a stanovil tak skóre na 2:0. Zatímco první třetina byla jednoznačnou záležitostí pro naše barvy, tak ve druhé třetině se karta obrátila, a najednou to byli hosté, kteří opanovali ledovou plochu, rychleji bruslili a svou převahu dokázali přetavit v kontaktní branku. Třetí třetina ovšem patřila opět našim hráčům, což dokázal přetavit ve dvě další branky Ondra Dlouhý, a tak se skóre zastavilo na výsledku 4:1.

V zápase se zaskvěl čtyřmi brankami Ondra Dlouhý, který si tak vylepšil svou bilanci v individuálních statistikách. Ve druhé třetině mužstvo několikrát podržel gólman Jakub Myslivec, který tak potvrdil dobrý start do sezóny. Takto bychom mohli pokračovat, ale na vítězství bylo nejdůležitější to, že se dařilo TÝMU jako celku. To je ta nejlepší zpráva, kterou včerejší zápas přinesl.

V dalším zápase čeká naše mužstvo tým HC Božetice, kterému sice patří poslední místo v tabulce, ale absolutně není čas a místo na jakékoliv podcenění! Utkání se odehraje v neděli 13. 11. v 17:00.

Včerejší zápas zhodnotil trenér – Kamil Šťastný

„Zápas s Vimperkem jsme zvládli díky zodpovědné obranné hře, která začíná přinášet své ovoce. Až na pasáž ve druhé třetině, kdy jsme hosty pustili zbytečně do hry, jsme měli celý zápas pod kontrolou, hráli zodpovědně, bruslili a odměnou nám bylo první domácí vítězství v sezóně. Jsem rád, že jsme podruhé za sebou dostali pouze jednu branku, což je zásluha nejen dobře chytajícího gólmana, ale i práce celého mužstva. Ukázali jsme si, že když budeme takto pokračovat, můžeme se rovnat s každým.“

Zápas ohodnotil střelec čtyř branek – Ondra Dlouhý

Máte za sebou vítězné utkání proti Vimperku. Jak bys zápas ohodnotil?

O. D. První a třetí třetina byla plus mínus taková, jakou jsme si představovali. Nicméně z druhé třetiny se musíme poučit, protože tam jsme úplně přestali hrát a mysleli jsme si, že výhra přijde sama. Jsem hlavně rád, že jsme derby zvládli a alespoň trošku odčinili mizerné výkony.

Do včerejšího zápasu si v sezóně sbíral spíše gólové asistence. Zlomil jsi střeleckou smůlu, jak je to důležité pro tvůj osobní pocit?

O. D. Abych řekl pravdu, měl jsem ze zápasu trošku strach. Nebyl jsem v úterý ani ve čtvrtek na tréninku kvůli vojenskému cvičení a v pátek jsem na ledu moc dlouho taky nebyl a necítil jsem se vůbec dobře. Naštěstí jsem se z toho vyspal a po rozbruslení jsem se bavil s „Jířou“ (Jakub Jiřinec – pozn. autora) a říkal jsem, že dneska cítím formu. Potom jsem ze srandy říkal i trenérovi, že teda asi trénovat nebudu (smích).

Když si vybavím druhou branku, tak mi to nedá a musím se zeptat. Myslíš, že už se k vám začíná obracet čelem i to sportovní štěstí, které bylo od začátku proti vám? (Branka padla poté, kdy se k Ondrovi Dlouhému odrazil puk před branku od zadního mantinelu.)

O. D. No, tak to bylo hodně velké štěstí… Doufám, že smůlu jsme si vybrali na začátku sezóny a teď už bude jenom líp a budeme získávat body jak venku, tak hlavně doma před našimi fanoušky.

HC Strakonice – HC Vimperk 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Branky: 12. Dlouhý (Hrubý, Šebesta), 16. Dlouhý, 56. Dlouhý (Tintěra), 59. Dlouhý (Šebesta, Tintěra) – 24. Korous (Holub, Schmidt)

HC Strakonice: Myslivec – Kovář, Hrubý, Mikeš, Tintěra, Vaněček – Januška, Dlouhý, Šebesta, Jiřinec, Janoch, Cibuzar, Babor, Hradský, Řehoř

Fotogalerie: Jan Škrle

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *