Preview – HC Vimperk

V sobotu čeká A tým na domácím hřišti tradiční bitva s týmem HC Vimperk. Tým HC Vimperk sáhl před minulým dvojkolem k trenérské změně. Nám dobře známého Milana Řehoře, vystřídal na pozici hlavního trenéra Ondřej Předota.

Pokud se podíváme na postavení v tabulce, patří týmu HC Vimperk osmá pozice se ziskem sedmi bodů, zatímco našemu mužstvu patří devátá pozice se ziskem šesti bodů. V přímém souboji tak půjde nejen o prestiž, ale i velmi cenné body!

Abyste se mohli správně naladit, přinášíme několik vybraných zápasů z historie, které se nějakým způsobem zapsaly do historie.

1/4 Pouťové utkání, které se muselo líbit! – 29. 9. 2013

Tradiční souboj + pouťová atmosféra, to vše přilákalo do ochozů 500 nadšených diváků, kteří mohli shlédnout jedno z nejjednoznačnějších utkání za poslední dekádu. Ačkoliv svítil po první třetině stav pouze 1:0, v ostatních dvou třetinách už se rozjel střelecký koncert naplno a domácí fanoušci si mohli po zápase užít večerní kolotoče s výbornou náladou 😊

HC Strakonice – HC Vimperk 7:0 (1:0, 3:0, 3:0)

Branky: 2x Martin Pangrác, 1x Jakub Major, Marek Hrubý, Jaroslav Hřebíček, Milan Řehoř, Radek Bouška

2/4 Hrůzná třetí třetina… – 7. 1. 2018

Abychom si připomněli, že hokej přináší nejen vítězství, ale i porážky, připomeňme si utkání, které se dlouhou dobu vyvíjelo podle našich představ. Téměř tisíc diváků se těšilo na tradiční vypjaté utkání, ve kterém byli naši hokejisté mírným favoritem, což první dvě třetiny naplňovali beze zbytku. Před třetí třetinou svítil na ukazateli stav 5:3 a nic nenasvědčovalo tomu, že bujará nálada bude znít v autobusu hostí.

HC Strakonice – HC Vimperk 5:8 (2:2, 3:1, 0:5)

Branky: 2x Lukáš Bednařík, 1x Martin Müller, Martin Všetečka, Lukáš Papež

3/4 Hokej, který měl všechno! – 28. 10. 2018

Branky, vypjatá atmosféra a bitka. To vše přinesl tento zápas, který se odehrál v sezóně 2018/2019. Hosté, do té doby v sezóně neporaženi se těžce smiřovali s blížící se porážkou, což vyústilo ve třetí třetině, kdy si jeden z vimperských hráčů vybral za cíl Jakuba Kopence a pustil se s ním do boxerského zápasu. Protože „Kopeček“ nechtěl hostujícího bijce zklamat, postavil se k tomu, jak se sluší a patří, a tak si mohli naši fanoušci užít nejen výhru za tři body 😊

HC Strakonice – HC Vimperk 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

Branky: David Ruda, Patrik Šebesta, Lukáš Bednařík, Pavel Samohejl

4/4 Čtvrtfinále rozhodl „Kovi“! – 6. 3. 2019

Celá čtvrtfinálová série byla jeden velký thriller. První utkání zvládli naši hráči po prodloužení, ve druhém se radovali vimperští po domácí výhře na samostatné nájezdy, a také třetí utkání došlo až do prodloužení. V něm se ujal puku v útočném pásmu David Kovář, který pak nahodil na brankáře Podskalského, a zatímco naši hráči propukli v radostnou euforii, hostům nezbylo nic jiného než se smířit s koncem sezóny.

HC Strakonice – HC Vimperk 5:4 PP (1:1, 2:2, 1:1 – 1:0)

Branky: 2x Patrik Šebesta, 1x Václav Pašek, Lukáš Bednařík, David Kovář

Foto: Jan Škrle, Petr Škotko, Zdeněk Formánek

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *