A tým doplňuje kádr

Do každé pozice jeden hráč. Tak by se dal v krátkosti shrnout pohyb v kádru A týmu. Již delší dobu trénuje s A týmem gólman Roman Špiler ml. a v tomto týdnu (psáno 23. 10. pozn. autora) se k týmu připojil obránce Roman Tintěra a útočník Jan Koňařík.

Jan Koňařík se v našem dresu představil již v loňské sezóně, když figuroval v sestavě při vítězném utkání proti Hluboké nad Vltavou. Ve své hokejové kariéře prošel mládeží v týmu Orli Znojmo a Jindřichova Hradce. Za tehdejší Vajgar Jindřichův Hradec odehrál 24 zápasů ve druhé lize.

(Foto – Monika Polomisová)

Obránce Romana Tintěru netřeba příliš představovat. Odchovanec strakonického hokeje, který prošel mládeží v Motoru České Budějovice, připsal si několik startů v mládežnické reprezentaci, zkušenost má i se zámořskou soutěží, či 2. hokejovou ligou v ČR, kde hájil barvy IHC Písek. V poslední době se kromě hokeje věnuje také motokrosu a nejen na toto téma, jsme si s Romanem tento týden povídali.

1) Kromě hokeje se ve sportovním životě věnuješ motokrosu, ve kterém Ti nedávno skončila sezóna. Jak bys sezónu zhodnotil?

R. T. Sezóna v motokrosu pro mě skončila dobře. Na začátku sezony mě trápilo zranění, ale nakonec vše dobře dopadlo. Tímto musím znovu poděkovat všem sponzorům, rodině, přítelkyni a všem kteří stáli za mnou.

2) Kombinace hokej a motokros není příliš obvyklá. Mohl bys nám popsat, jak ses k této kombinaci dostal, a jaké to je vůbec „přepínat“ mezi těmito dvěma sporty?

R. T. Tak já si myslím, že tato kombinace obvyklá naopak je (úsměv). Znám spoustu kluků, co jezdí motokros a zároveň hrají hokej. Je to skvělý způsob, jak se připravit na sezónu na ledě. Jelikož motokros je komplexní sport a zapojuje se celé tělo. Motokros jsem jezdil už v mládí, a tak když začal „Covid-19“ a nemohlo se trénovat na ledě v kolektivu, řekl jsem si proč to znovu nezkusit a mít tak přípravu pro hokej.

3) Připojil ses k týmu v tomto týdnu (rozhovor vznikl v sobotu 22. 10. – pozn. autora) čili poměrně pozdě. Jak ses těšil na kabinu a vůbec strakonický hokej, jako takový?

R. T. Připojil jsem se k týmu, když mi skončila sezóna v motokrosu. Bohužel, pro někoho déle, ale já jsem i za to rád, že můžu kluky zase vidět. Samozřejmě, že mi strakonický hokej, stadion, fanoušci a vše okolo chybělo. Přeci jen, kde najdete takovou kulisu, jakou tu máme my? Už se moc těším, až na to zase vletím!

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *