A tým natáhl sérii porážek na číslo čtyři

Foto: https://www.jcted.cz/milevske-noviny/68829-tri-goly-za-37-vterin-drtivy-nastup-dal-utkani-raz-milevsko-porazilo-strakonice/

Po domácí porážce s Hlubokou, čekalo na naše mužstvo další utkání proti dobře hrajícímu týmu Milevska. Tým z města vzduchotechniky letos posílil díky spolupráci s druholigovým Táborem, a tak bylo jasné, že naše mužstvo nečeká nic jednoduchého.

Stejně jako v minulém zápase, nevyšel našemu mužstvu vstup do utkání a domácí šli do vedení hned ve druhé minutě zásluhou Hraňa – 1:0. Pokud toto byla nepříjemná situace, desátá minuta by se dala nazvat ledovou sprchou. Domácí, v rozmezí 37 vteřin nasázeli 3 (!) branky, a tak se zdálo, že po polovině první třetiny bude po zápase. První vlaštovkou, která znamenala pozitivní obrat v zápase přinesla trefa Jakuba Jiřince, který dokázal využít přesilovou hru, po spolupráci Ondry Dlouhého a Marka Hrubého – 1:4. Druhá třetina přinesla pouze jednu branku o kterou se postaral Patrik Šebesta, který tak přiblížil naše mužstvo téměř na dostřel a bylo jasné, že i nadále bude o co v zápase hrát. Třetí třetinu zahájili ovšem lépe opět domácí a zásluhou Masopusta se ujali opět tříbrankového vedení – 5:2. V 53. minutě dokázal snížit František Januška, který si tak připsal třetí branku v našem dresu. Jen tak dál! Naději na případné power play vzal v 58. minutě opět domácí Masopust, který tak definitivně rozhodl o tom, že ani čtvrtý zápas po sobě, nezískáme ani bod.

Naše mužstvo nyní čeká delší pauza (příští kolo 22. – 23. 10. má A tým volný los), ovšem o to náročnější program bude následovat. Nejprve se v rámci 7. kola (29. 10. 17:00) utkáme na domácí půdě se Spartakem Soběslav a o den později (30. 10. 17:00) zamíříme na led Střelců z Jindřichova Hradce.

Utkání s Milevskem pohledem trenéra Kamila Šťastného

„Myslím, že nemá cenu dělat v tuto chvíli nějaké mediální rozbory, ale musíme do toho šlápnout hlavně v tréninku. Kecy nám nepomůžou, potřebujeme činy! Musíme co nejdřív uhrát nějaké body, které nám nikdo ani v této soutěži dobrovolně nedaruje. Řeknu to tedy krátce. Včerejší zápas nám prohrál strašidelný vstup do první a třetí třetiny. Na druhou stranu už jsou tam v některých fázích vidět i náznaky toho, co bych chtěl, aby mužstvo hrálo. Máme před sebou teď čtrnáct dní volno před dvojutkáním pravdy.“

Utkání také zhodnotil autor druhé branky – Patrik Šebesta

Při pohledu do zápisu se zdá, že dnešní zápas ovlivnila desátá minuta. Co se dle tebe v té minutě stalo, a jak velký to podle tebe mělo vliv na zbytek utkání?

P. Š. Myslím, že tento moment zápas ovlivnil dost. Hodně nás to mentálně položilo. Co se stalo nevím a vůbec nevím, jak to okomentovat…

Ve druhé třetině jsi snižoval na 2:4. Jak bys svou branku popsal?

P.Š. Branka padla po dobrém napadání od Jíři (Jakub Jiřinec), který vybojoval puk a předal ho za bránu Čahymu (Ondra Dlouhý), který mě krásnou přihrávkou našel před bránou, já už to měl jednoduché a po bekhendové kličce jsem dával do prázdné branky.

Čeká vás nyní zápasová pauza. Myslíš, že to pro vás může být prospěšné, nebo spíš kontraproduktivní (případně z jakého důvodu)?

P. Š. Myslím, že by nám to mohlo spíše pomoci. Trochu si odpočineme, protože se teď bohužel potýkáme s nedostatkem hráčů a často se stává, že hrajeme během zápasu na dvě pětky. Také doufám, že bychom mohli zapracovat více na obranné činnosti a celkovém systému naší hry.

HC Milevsko 1934 – HC Strakonice 6:3 (4:1, 0:1, 2:1)
Branky:
 2. Hraňo (Bouška, Masopust), 10. Bouška (Hraňo, Vochozka), 10. Adamec (Tampier, Přívozník), 10. Škrdleta (Suchan, Štekr), 42. Masopust (Hraňo, Vochozka), 58. Masopust (Vochozka, Bouška) – 13. Jiřinec (Dlouhý, Hrubý), 30. Šebesta (Dlouhý, Hrubý), 53. Januška (Kovář)

HC Strakonice: Myslivec – Vaněček, Hrubý, Kovář, Cibuzar, Franta, D. Papež – Jiřinec, Dlouhý, Šebesta, Řehoř, Mikeš, Januška, Babor, Hradský, Kouba

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *