Samson si ze Strakonic odvezl všechny body.

Již po třetí za sebou, přivítalo naše mužstvo o pouťové sobotě tým HC Samson ČB. Oba přechozí zápasy skončily vždy jednoznačným výsledkem, jednou pro naše barvy, po druhé pro Samson.

Na strakonický zimní stadión si našla cestu pěkná návštěva (450 diváků), která byla odměněna celkem dvanácti brankami a v prvních dvou třetinách i výsledkově vyrovnaným utkáním.

Zápas začal v rychlém tempu, a hned ve druhém minutě se poprvé měnilo skóre, kdy se trefil ex-strakonický Jakub Šuhaj, který poslal hosty do vedení – 0:1. Vyrovnat mohl v páté minutě Jakub Jiřinec, který dostal přihrávku z poza branky, ale tváří v tvář gólmanovi neuspěl. Vyrovnat se tedy povedlo až v deváté minutě Petrovi Hradskému, který se na útočné modré čáře zmocnil puku, najel si mezi kruhy a nekompromisním zakončením, nedal gólmanovi šanci – 1:1. Ovšem tento stav nevydržel dlouho a o necelé dvě minuty později vrátil vedení hostům Martin Hanzal – 1:2. Tímto skórem skončila celá první třetina.

Do druhé třetiny nastoupili naši hráči opět ve slušném tempu a po vyloučení hostů, se v přesilové hře dokázal prosadit po individuální akci Marek Hrubý, který vyrovnal na 2:2 (viz. přiložené video). Ovšem stejně jako v první třetině vyrovnaný výsledek dlouho nevydržel a Rudolf Suchánek vrátil hostům opět vedení – 2:3. O necelou minutu později dokázal naposledy v tomto zápase srovnat síly Filip Andrle, který využil spolupráce Janušky s Mikešem – 3:3. Poslední slovo v druhé třetině měli opět hosté, když se prosadil hostující Sumerauer – 3:4.

(vyrovnávací branka Marka Hrubého – 22. minuta zápasu)

Třetí třetina začala “zajímavým” momentem a dopísknutým gólem pro hosty, kdy toto pravidlo bývá viděno na zimních stadionech, kde je přítomen videorozhodčí… Nicméně potom přišla dvě naše vyloučení, hosté dokázali využít nejprve přesilovou hru 5 na 3, později 5 na 4 a skóre bylo rázem na stavu 3:7. Osmou branku přidal opět Jakub Šuhaj, ale poslední slovo měli tentokrát naši hráči, konkrétně Josef Cibuzar, který se dokázal prosadit po pěkné akci a zkušeném zakončení – 4:8.

Utkání tedy dopadlo lépe pro hosty, kteří si odvezli plný počet bodů a zůstávají i po druhém kole KL stoprocentní.

Jak utkání hodnotil trenér Kamil Šťastný?

„Jednoznačně musím říct, že jsem zklamaný. Našemu výkonu chybělo nasazení, bojovnost a z mého pohledu tam byl až zbytečný respekt. Opravdu nechápu, jak nás mohl Samson přehrát v jedenácti lidech. Samozřejmě naprosto uznávám hokejovou sílu soupeře, ale v tomto zápase byl k poražení a pouze naše nedisciplinovanost nás stála tento zápas. Ačkoliv si o včerejším výkonu rozhodčích můžeme myslet cokoliv, tak absolutně odmítám fňukání a výmluvy na sudí. To nám včerejší zápas neprohrálo! Nic, nebudeme negativní, šlápneme do toho ještě víc v tréninku, aby se náš výkon zlepšil, protože včerejší zápas nebyl hodný jména HC Strakonice. V neposlední řadě bych ještě rád dodal, že mi bylo chvílemi až líto Jakuba Myslivce, který opět čaroval, ale i kdyby se v té bráně rozkrájel, tak nemůže vyřešit všechny chyby, které před ním udělají obránci, neřkuli útočníci.“

Rozhovor po zápase poskytl střelec úvodní branky – Petr Hradský

Jak bys ohodnotil utkání proti Samsonu?

P. H. Tak určitě jsme do zápasu šli s tím, že chceme vyhrát, nehledě na to, že jsme věděli, co nás čeká za soupeře. Přeci jen mužstvo s tak zvučnými jmény, se v kraji nenajde. Přišlo mi, že chvílemi se hrálo nahoru dolu, občas to byl z naší strany až moc “hurá” hokej. Prakticky jsme pokaždé dotahovali, nebyli jsme ani jednou ve vedení, což nám také moc nepomohlo. Další věcí byl výkon rozhodčího, který si myslím, že zápas vcelku ovlivnil, protože hrát oslabení proti Samsonu, není úplně ideální, každopádně nám to rozhodně nesmí sloužit jako výmluva, to nám zápas neprohrálo. Měli jsme z naší strany pár chyb, které samozřejmě byly hned potrestány gólem, přišlo i pár zbytečných vyloučení. Musíme se z toho poučit, najít chyby které jsme dělali, odstranit je, zapracovat na psychice a nenechávat se unášet emocemi.

V 9. minutě ses dokázal prosadit a vyrovnat na 1:1. Byl pro tebe ten gól speciální a jsi rád, že ses prosadil zrovna proti Samsonu?

P. H. Samozřejmě, že jsem pokaždé rád, když se mi podaří bodově prosadit, kord proti takovému týmu a před takovou diváckou kulisou, ale bohužel to na výhru nestačilo. Důležitější, než individuální statistika je výhra týmu, pokud se nám podaří dokázat to, tak o to větší budu mít radost z nějakého toho bodu.

Na utkání si našlo cestu 450 diváků, což je pěkná návštěva. Cos říkal na kulisu zápasu a co udělat pro to, aby si diváci a fanoušci našli cestu i na další domácí utkání?

P. H. Tak určitě, hrát před takovou kulisou jako nám vždy připraví fanoušci ve Strakonicích je něco neskutečného, když se podíváme jinde v kraji, tak si troufnu říct, že skoro nikdo z ostatních týmů nemá tu čest hrát před tolika fanoušky a zažívat takovou atmosféru, která neskutečně žene dopředu. A co udělat pro to, aby pořád chodilo tolik diváků? Nechat na ledě všechno a snažit se z každého zápasu získat maximum bodů a odcházet jako vítězové. Doufejme, že se nám to v průběhu sezóny bude dařit

HC Strakonice – HC Samson České Budějovice 4:8 (1:2, 2:2, 1:4)

Branky: 9. Hradský, 22. Hrubý, 25. Andrle (Mikeš, Januška), 56. Cibuzar (Hrubý, Kabele)

HC Strakonice: Myslivec – Vaněček, Hrubý, Kabele, Kovář, Franta – Šebesta, Dlouhý, Jiřinec, Andrle, Mikeš, Januška, Řehoř, Hradský, Cibuzar

Foto: Jan Škrle

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *