Gólová přestřelka přinesla áčku první body!

Ostrý start čekal na náš A tým, který v prvním kole zajížděl do Veselí, kde vyzval domácí Lokomotivu. Naše mužstvo vstupovalo do utkání s několika staronovými oporami i novými hráči. Zadní řady vyztužil velezkušený David Papež, naopak do útoku byl připraven Jan Janoch a Filip Andrle, kteří patří k nadějnému mládí.

Do samotného zápasu vstoupili naši hráči na výbornou a po ukázkovém brejku a nádherné přihrávce Ondry Dlouhého, vsítil první branku v novém ročníku Patrik Šebesta – 0:1. Domácí poté zabrali a ještě v první třetině dokázali stav otočit třemi brankami. Poslední slovo v první třetině měli naštěstí opět naši hráči, a tak se šlo po první třetině do kabin za stavu 3:2 pro domácí Lokomotivu. Do druhé třetiny vstoupili naši hráči famózně, a zatímco domácí fanoušci ještě konzumovali pochutiny, či různé nápoje, naši hráči stříleli branky. Nejprve se prosadil Jakub Jiřinec, aby o pár vteřin později vsítil svou první branku v seniorském A týmu Jan Janoch – 3:4. O další dvě minuty později vsítil další branku Marek Hrubý a v tuto chvíli se zdálo, že domácí budou tzv. na lopatě. Jak se ovšem ukázalo, na prognózy bylo v tomto utkání velmi brzo, a tak se domácím o chvíli později povedlo snížit – 4:5. Poslední slovo ve druhé třetině měl ovšem Ondra Dlouhý, který vrátil našim hráčům dvougólové vedení – 4:6. Ve třetí třetině se čekal nástup domácích hráčů, ale gólové vyústění se dlouho nekonalo. Až přišla závěrečná desetiminutovka, ve které se opět roztočil brankový kolotoč. Nejprve se domácím povedlo dvěma brankami vyrovnat na 6:6, ale Ondra Franta vrátil vedení opět na naší stranu – 6:7. Ještě jednou se povedlo domácím vyrovnat zásluhou Mikesky, ale závěrečné slovo měl v předposlední minutě Ondra Dlouhý, který tak rozhodl celé utkání a zajistil, že první body v nové sezóně putovaly do Strakonic.

Ohlas trenéra Kamila Šťastného

„Ačkoliv jsme do zápasu vstoupili dobře a dali rychlou branku, tak první třetina nebyla vůbec dobrá. O přestávce jsem musel v kabině klukům domluvit a od druhé třetiny už to bylo lepší. Samozřejmě, že nám stále skřípe obranná fáze, ale na druhou stranu, klobouk dolů před obránci, jak se s tím, v tak malém počtu poprali. Tady si ještě neodpustím poznámku o tom, že obranu nedělá jen obrana, ale musí pomoc i útočníci! Nemůžeme bránit protihráče a zároveň stát čelem k našemu gólmanovi. To jsou základní taktické věci, které se musíme odnaučit. Další věc, kde nás bota tlačí je vhazování. Nemůžeme prohrát devět z deseti buly, protože až přijede Samson, tak by nám po prohraných buly nasypal spoustu branek. Ještě musíme zabrat ve střelbě, protože občas mi přijde, že si hráči myslí, že když trefí vingl, tak se to počítá za dva góly… Každopádně je vidět, že se nám postupně daří pracovat na věcech, které po hráčích chci, což je dobré znamení do budoucna. V žádném případě nechci uhnout z cesty, kterou jsme si nastavili!“

Jak bys ohodnotil vítěznou premiéru v nové sezóně KL?

J. J. Za vítězství jsme určitě rádi. První tři body na ledě Veselí jsou hodně cenné a jsme rádi, že jsme tuto přestřelku zvládli dotáhnout do vítězného konce. Zápas byl velice vyrovnaný, rychlý a Veselí potvrdilo, že má hodně kvalitní útočné formace, ale naštěstí dokázali vstřelit o gól méně než my (úsměv). Určitě klíčovou roli hrály přesilové hry, které jsme úspěšněji zvládli my a dali jsme v nich ten potřebný gól navíc.

Po úvodní a rychlé brance přišel útlum, kdy nás domácí přehráli. Co bylo za tímto útlumem a co jste si řekli před druhou třetinou, která už byla o poznání lepší?

J. J. Nevím jestli to byl z naší strany úplně útlum, ale spíše soupeři začali více napadat a dopřálo jim také potřebné štěstí při některých gólech, jako například při odrazu od zadního mantinelu nebo při hodně náhodné teči. Před druhou třetinou se musel zvýšit hlas, abychom zápas nevypustili a nakonec to dopadlo na úrodnou půdu. Napadaly nám tam nějaké góly a hned se dýchalo lépe. Musím říct, že se více mluvilo spíše po druhé třetině než po první.

Vstřelil jsi v zápase dvě branky. Je to pro tebe povzbuzení do dalších zápasů, a jak bys obě branky popsal?

J. J. Je to určitě povzbuzení, ale nebyly to žádné góly do zlaté helmy, spíše náhoda a kvalitní spoluhráči. Jsem za ně ale hodně rád, protože nás posunuly k vítězství na ledě favorizovaného Veselí. První gól byla teč při přesilové hře, kde mám místo před branou a snažím se tečovat puky vystřelené z horní hranice pásma a díky Bohu to tam tolik nebolelo, jako většinu zápasu a mohl jsem se před brankovištěm pohybovat snadněji. Druhý gól padl vlastně také při přesilové hře, kdy Čahoun (Ondra Dlouhý – pozn. autora) zavážel puk klasicky do útočného pásma a při objíždění brány dal přihrávku u první tyčky před bránu, kde jsem si hledal místo na pokračování přesilovky. Jejich gólman to čekal ještě méně než já a nakonec po střele, která letí ještě teď, padnul gól (smích).

Na pouť vás čeká našlapaný Samson. Co od tohoto zápasu očekáváš a jak se těšíš?

J. J. Na zápas se samozřejmě těšíme, jelikož čekáme v našem hokejovém stánku větší návštěvnost než bývá zvykem. Je přeci pouť… Přijedou zvučná jména, která nám určitě malinko okoření působení v krajské lize. Výsledek z úvodního kola známe a žádný masakr to nebyl, takže doufám, že po dvou letech zase můžeme zdolat jednoho z favoritů na titul. Chtěl bych určitě pozvat diváky, aby se za námi přišli podívat. A když ne na nás, tak se alespoň kouknout na bývalé hvězdy z nejlepší hokejové ligy světa nebo na medailistu z loňské extraligové sezóny.

TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí – HC Strakonice 7:8 (3:2, 1:4, 3:2)

Branky: 6. Bárta (Bárta), 9. Vlach (Mikeska), 15. Benda (Klimeš), 26. Mikeska (Bárta), 51. Lazorišák (Bárta, Bárta), 54. Bárta (Čížek, Mikeska), 57. Mikeska (Bárta) – 3. Šebesta (Dlouhý), 19. Jiřinec (Hrubý, Šebesta), 21. Jiřinec (Dlouhý), 22. Janoch (Hradský, Andrle), 24. Hrubý (Dlouhý, Šebesta), 33. Dlouhý (Hrubý), 56. Franta (Mikeš), 59. Dlouhý (Šebesta)

HC Strakonice: Myslivec – Vaněček, Hrubý, Papež, Kovář, Franta – Jiřinec, Dlouhý, Šebesta, Janoch, Mikeš, Andrle, Cibuzar, Hradský, Řehoř

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *