Letní příprava 2. a 3. třídy

Letní příprava 2022

2. a 3. třída

5. 5. 2022, to bylo datum, kdy mladí hokejisté 2. a 3. třídy vstoupili do své druhé letní přípravy. Tak jako v loňském roce jsme se i letos scházeli 3 x týdně, tedy pondělí, úterý a čtvrtek, tréninky však byly prodlouženy z 60 na 75 minut. Společné působení týmů 2. a 3. třídy již bylo zmíněno v závěrečném hodnocení hokejové sezóny. Z ohledu složení týmu se tedy zásadní novinky neudály, pouze došlo k formálnímu rozdělení hokejistů mezi 2. a 3. třídu, tréninky a zápasy však budeme zajišťovat společně.

Větší a velice důležité změny se udály v trenérském týmu. Po roční spolupráci opustil tým trenér David Káňa, který se rozhodl přijmout novou výzvu a přesunul se do organizace Komety Brno. Tímto bychom mu rádi poděkovali za společné působení, předané zkušenosti a přejeme mnoho úspěchů na nové cestě. Novými trenéry 3. třídy se stali Jakub Jiřinec a Luboš Krupka, kteří jsou všem příznivcům strakonického hokeje dostatečně známí a netřeba je dále představovat. U 2. třídy budou jako trenéři i nadále působit Tomáš Růžička a Josef Hodánek. Jsme velice rádi, že se do chodu týmů zapojil i Josef Cibuzar, hráč A týmu HC Strakonice. V letní přípravě měl na starost pohybovou přípravu hráčů, avšak jeho hlavní doménou budou speciální bruslařské a dovedností tréninky na ledě, kde jistě využije nasbírané zkušenosti z předchozích působení. V tomto vidíme velký potenciál pro růst dovedností hráčů.

Jak bylo již zmíněno, hráči absolvovali 3-fázový týdenní trénink. Koncepce byla primárně postavena na soutěžích a hrách se zabudovanými rychlostně obratnostními prvky, avšak podstatnou část tvořil i poctivý „stanovištní“ trénink s různým zaměřením. Novinkou pro letošní sezónu byla zařazení speciálních, dobrovolných tréninků. Tyto byly z „nehokejového“ prostředí a cílem bylo rozvíjet pohybovou aktivitu dětí v dalších odvětvích. Vše pod vedením odborných trenérů. Hráči tak mohli absolvovat například boxerské tréninky pod vedením mistryně republiky Jany Šejdové, tréninky na trampolínách zaměřené na spodní polovinu těla, popřípadě speciální TRX tréninky na zpevnění těla. Letošní projekt bereme jako pilotní a určitě bychom na něj rádi v příští sezóně navázali. V závěru letní přípravy, tedy na konci června, jsme využili i možnost navštěvovat letní plavecký areál. Hráči si tak mohli zpestřit přípravu i netradičními tréninky v bazénu. Docházka na tréninky byla dobrá, avšak stále je co zlepšovat. Je radost sledovat jak se výkonost, obratnost, rychlost nebo síla hráčů zlepšuje a pevně věříme, že v nastaveném trendu budeme pokračovat i na ledě, který čeká hráče od 1. srpna. Na konci srpna proběhne závěrečné 4-denní soustředění, kdy budeme absolvovat 2x denně led a 2x denně suchý trénink. V rámci soustředění je zajímavou možností i hokejový příměstský tábor, který organizují rodiče mladých hokejistů a nabízí a další společné aktivity hráčů mimo tréninkové jednotky. Věříme, že i toto podpoří vzájemnou soudržnost, týmovost a spolupráci.

Trenérský tým 2. a 3. třídy.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *