“Chceme moc poděkovat všem našim skvělým strakonickým fanouškům a sponzorům za podporu” říká manažer A mužstva Mgr. Roman Heimlich

1) Co rozhodlo o vítězství Radomyšle v celé sérii ?

V prvním utkání jsme nevstoupili možná pod dojmem dvou výher nad soupeřem v základní části do utkání s potřebným nasazením a chybami umožnili soupeři získat pohodlný náskok 0:4. Zlepšili jsme se až od poloviny druhé třetiny a  postupně dotahovali výsledek. V třetí třetině rozhodčí nepotrestali několik faulů soupeře, například na brankáře Myslivce v brankovišti. Za stavu 4:5 pět minut před koncem, když jsme dostávali soupeře pod tlak, opět úřadovali rozhodčí. Náš hráč byl při objetí branky evidentně faulován a při následné strkanici rozhodčí opět vylučoval pouze hráče Strakonic a vzápětí za protesty dalšího, což soupeř využil v přesilovce pěti proti třem a utkání rozhodl. V druhém utkání jsme hráli velmi dobře a byli jsme lepší než soupeř, jenže jsme v průběhu utkání nevyužili spoustu šancí a Radomyšli výtečně zachytal strakonický odchovanec Ríša Kříž , vypůjčený z druholigového Písku. Navíc nám rozhodčí nepochopitelně neuznali naprosto regulérní branku po střele z mezikruží, při naší výhodě a signalizovaném vyloučení soupeře…, takže by výsledek po skončení normální hrací doby byl pravděpodobně nerozhodný 2:2 a šlo by se do prodloužení.

2) Je možné, aby se zlepšilo rozhodování rozhodčích ?

Já tomu nevěřím. Rozhodčí jsou až na vyjímky nejslabším článkem krajské ligy a dělají v utkáních hodně chyb.. Navíc se někteří rádi chovají povýšeně a arogantně. Paradoxně mezi nejlepší patří strakoničtí rozhodčí, ale ti naše utkání pískat samozřejmě nemohou.

3) Zhodnocení sezóny jako celku ?

Naši hokejisté skončili na 4. místě tabulky po základní části, což je úspěch a také výsledek jednak velmi dobrých výkonů týmu a také velmi dobré práce trenérů Martina Všetečky, Martina Müllera a Marka Podhrabského.  Máme stále mladý tým, někdy trochu chyběla zkušenost dovést do vítězného konce  několik dobře rozehraných utkání s týmy, které skončili před námi a těsně jsme s nimi prohráli. V play off jsme chtěli bojovat jako v předešlých letech o co nejvyšší umístění, minimálně v semifinále, což se nám nepodařilo a byli jsme z toho velmi smutní. Chceme moc poděkovat všem našim skvělým strakonickým fanouškům a sponzorům za podporu a v příští hokejové sezóně na shledanou.

Foto: Petr Černík

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *