O vítězství v derby rozhodli naši hráči v nájezdech

Netradičně v pátek čekal na naše hráče poslední zápas v rámci základní části krajské ligy mužů. Soupeřem nám byl tým TJ Sokol Radomyšl, takže se dá hovořit o okresním derby. Utkání pro naše hráče nemohlo začít lépe, a hned v první minutě se po přihrávce Tomáše Růžičky prosadil Matěj Fríd – 0:1. Ve čtrnácté minutě se prosadila nová akvizice (posila na play off) Petr Bouška, který využil v přesilové hře přihrávku přes osu od Tomáše Růžičky a navýšil stav – 0:2. Tím byl brankový účet pro první třetinu dokončen, ovšem diváci mohli sledovat velmi rychlý hokej, který přinášel šance na obou stranách. Pokud našim hráčům vyšlo gólové zakončení v první třetině, ve druhé třetině se štěstěna přiklonila na stranu domácích a zásluhou M. Hřebíčka a Gáby se Radomyšli povedlo srovnat skóre. Ve třetí třetině se gólově prosadili naši hráči zásluhou Jakuba Švece, který využil přihrávku od Tomáše Růžičky v úniku dva, na jednoho – 2:3. Domácí odpověděli zásluhou Hovory – 3:3. Vedení na naší stranu překlopil v 53. minutě Josef Cibuzar, ovšem domácí Vlk o tři minuty později opět srovnal skóre. Domácí si v závěru zápasu vypracovali tlak, a jen zásluhou Jakuba Myslivce (který lapil i těžkou ránu v poslední vteřině) šlo utkání do prodloužení. V prodloužení kralovali gólmani, a tak se po pěti minutách šlo na trestná střílení. V nich se dokázali na naší straně prosadit Ondra Dlouhý, Petr Bouška a Tomáš Růžička, a jelikož za domácí se prosadil pouze jeden střelec, bod navíc, putoval k řece Otavě.

V tuto chvíli je situace taková, že dle tabulky bychom měli jít v play off právě na tým TJ Sokol Radomyšl, ale jelikož se v utkání Krumlov – Veselí stala administrativní chyba v zápise, nebudeme zatím raději předbíhat. Samozřejmě o soupeři budeme včas informovat jak na webu, tak sociálních sítích.

Trenérské hodnocení – Martin Müller

„Do zápasu jsme vstoupili dobře, chtěli jsme hrát aktivní hokej, ne pouze čekat na to, s čím na nás vyrukuje soupeř. Po dobrém vstupu přišlo vedení 2:0, které nás trochu uspalo, přišly zbytečné fauly a domácím se povedlo vyrovnat. Na druhou stranu, ty chyby plynuly z naší aktivní hry, ovšem ta zbytečná oslabení… Nakonec rozhodla trestná střílení a bonusový bod jsme si odvezli my. Rád bych poděkoval všem hráčům, kteří v letošní sezóně nastoupili a nějaké zápasy za nás odehráli. Dále bych chtěl poděkovat všem fanouškům, protože jak ti, tak právě i všichni hráči mají zásluhu na tom, že jsme skončili v základní části na čtvrtém místě. Myslím, že na play off jsme dobře připraveni. Nezbývá než dodat, v pátek všichni na hokej a společně za jízdou v play off.“

Zápasové hodnocení, motivaci a nažhavenost na play off, to vše pro nás ohodnotil Tomáš Růžička

„Abych řekl pravdu, tak mám v tuto chvíli obrovskou chuť do hokeje. Před sezónou proběhla dohoda s trenéry, že se herně zapojím až těsně před play off, dohodu jsme dodrželi a teď je na mně, abych důvěru oplatil mužstvu a sám se bavil hokejem. Lhal bych, kdybych tvrdil, že nemám z branek a asistencí radost, ale na druhou stranu jde opravdu spíše o dobrý pocit, který ze samotné hry mám. Už se nemohu dočkat play off, což je úplně nová soutěž. Samozřejmě, že nemám takovou herní rozehranost, ale o to větší mám chuť a nějaká vyhořelost se mi opravdu netýká. Doufám a věřím tomu, že si play off nanejvíc užijeme společně s diváky a půjdeme společně za dalšími zážitky. Myslím, že i v dnešní době to může být pro fanoušky dobré odreagování od všedních starostí a možnost vypustit trochu toho strakonického patriotismu a hrdosti na klub, která tady vždy byla.“

Sokol Radomyšl – HC Strakonice 4:5 SN (0:2, 2:0, 2:2)

Branky: 1. Fríd (Růžička), 14. Bouška (Růžička), 43. Švec (Růžička), 53. Cibuzar (Švec), nájezdy proměnil Dlouhý, Bouška, Růžička

Rozhodčí: Svoboda, Lukáš – Dančišin, Soukup

Vyloučení: 4 – 5

Diváků: 214

Foto: Jan Škrle

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *