Týden hokeje v HC Strakonice

V hokejovém klubu HC Strakonice, z. s. se akce Týden hokeje uskutečnila ve čtvrtek dne 27. 1. 2022 od 16.00 hodin. V našem klubu jsme této akci věnovali pečlivou přípravu, navštívili jsme všechny mateřské školy a některé z 1. a 2. tříd škol základních, nejen ve Strakonicích, ale i v některých okolních obcích, předali zde letáčky, plakáty a propagační materiály, vysvětlili účel akce a rovněž jsme prezentovali hokejové dresy. Byli jsme všude přátelsky přijati. Dále jsme zajistili vylepení plakátů s uvedením data a místa konání akce na vhodných místech ve městě, informace na webových stránkách klubu a na facebooku.

Dostavilo se 22 dětí, často s více než jedním rodinným příslušníkem. Bylo zaregistrováno 19 z nich. Kromě programu předepsaného v manuálu (registrace, ukázka tréninku a program na ledě) byl připraven doprovodný program v podobě hokejové střelnice, kde byly k dispozici hokejky a střílelo se zde na menší i větší branky tenisovými a plastovými míčky. S držením hole a technikou střelby zde pomáhali kromě trenéra i někteří členové družstva dorostu a všichni si užili hodně legrace. Vybraní dorostenci měli na starosti i další část programu, ukázku hokejové výstroje menších i větších velikostí, s vysvětlením, k čemu která součást výstroje slouží a zdůrazněním bezpečnostních prvků. Některé hosty jsme provedli po stadionu. O účastníky se staralo kromě již uvedených 5 členů mládežnických družstev ještě 8 trenérů a 7 dalších členů klubu. Program na ledě, který spočíval jak v ukázce minihokeje a tréninku, tak především ve zkoušení prvních krůčků a „ochutnávání“ ledu formou hry s míčky a hrazdičkami za asistence trenérů a dalších pomocníků trval bezmála až do 18. hodiny, dokud se účastníkům nechtělo odejít. Na ledě se také děti mohly seznámit s trenéry, kteří se o ně budou starat až přijdou na první tréninky. I když se dostavilo méně návštěvníků než při předchozích akcích, umožnilo nám to, že jsme se mohli věnovat každému z příchozích individuálně. A měli jsme opravdu pěkné zážitky. 

Máme radost z toho, že celý program probíhal v pozitivním duchu a přátelské atmosféře a že větší část účastníků vyjádřila přání zúčastnit se dalších aktivit klubu, a to zejména začít pravidelně docházet na tréninky.

Autor: Mgr. Miloslav Tuháček

Foto: František Burda

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *