Třetí třída má za sebou úspěšný víkend

První letošní zápasy odehrála třetí třída v sobotu 15. 1. na domácím zimním stadionu ve Strakonicích, kde se utkala s HC Tábor a HC Český Krumlov. Se soupeřem se odehrají vždy dvě utkání na minihokejových hřištích o třech hráčích.

Táborští kohouti jsou tradičně velmi silní a s Krumlovem jsme minulé zápasy vyhráli. Bohužel sestava se dávala dohromady velmi komplikovaně. Do svého prvního zápasu jsme si půjčili od druháků Aničku Rodovou. Nastoupili jsme v sestavě brankáři David Šindelář a Tomáš Stehlík. V prvním mužstvu trojice Jakub Mirvald – Marek Brabec – Michal Bažata a trojice Šimon Ladman – Marek Šiška – Jakub Malec.

Sestava druhého družstva:  Ondřej Šilhavý – Sebastián Chalupný – Jiřina Krásová, a Jiří Cvrček – Prokop Gebel – Matěj Vilánek a Anička Rodová. Trenéři František Burda a Marek Hrubý.

V prvním utkání jsme s Táborem odehráli na Áčku utkání, kde kluci v první třetině vsítili hodně branek a vedli o sedm gólů. Po zbytek utkání se náskok již pouze udržoval, a tak v závěru došlo k vyrovnání hry. Kluci zpočátku hráli pěkný hokej, ale jak potvrdil trenér Hrubý, ve druhé polovině silně polevili v koncentraci a nasazení.  Přesto je výhra 16:7 velmi pěkná. B tým odehrál utkání, které měl po většinu vedení na své straně a pouze několikrát se Tábor přiblížil na nižší rozdíl branek. Výhra 13:8 pak byla nejen zasloužená, ale také nás hodně potěšila. Na obou kluzištích hráči předváděli kombinační hokej, a když bylo potřeba tak i bojovnost a nasazení.

Ve druhém utkání proti Českému Krumlovu jsme udělali pouze jednu změnu v sestavě a Jakub Malec si vyměnil místo s Ondřejem Šilhavým. Á tým byl od počátku lepší a za stálého navyšování vedení se dostal k vysoké výhře 21:7.  B tým hrál od prvního střídání velmi jednoznačnou partii, a po vyhrané první třetině 11:0 jsme soupeři nabídli, aby hrál dále ve čtyřech hráčích proti třem našim. Přesto skóre narůstalo, ale hráči se museli o trochu více snažit. Výhra 31:3 byla obrazem jednostranné hry.

Celé dvojutkání nabídlo čtyři výhry. Pěkné a vyrovnanější zápasy s Kohouty Tábor a jednoznačnější zápasy s Krumlovem. I tak bylo vidět, v čem se zlepšujeme a kde je potřeba ještě přidat. Velmi příjemné je, že všichni hráči vstřelili branku. Svoje první branky vsítila i Anička z druhé třídy. Dále nás potěšil posun ve střelbě u většiny hráčů. Nedostatkem je, že nás soupeř více neprověřil, a také, že jsme za vedení polevili v koncentraci, bojovnosti a nasazení. Výhry jsou přesto velmi pěkné. Pochválit chceme celé mužstvo a příští zápas v Budějovicích s Motorem a Pískem nás prověří určitě více.

Text: František Burda – trenér 3. třídy

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *