Třetí třída odehrála další dvojutkání

V sobotu 11. 12. odehrála 3. třída další dvojutkání na zimním stadionu Pouzar aréna v Českých Budějovicích. Soupeřem byla mužstva HC Lvi České Budějovice a HC Spartak Soběslav. Se soupeřem se odehrají vždy dvě utkání na minihokejových hřištích (v Pouzar aréně se hraje na polovinu hřiště) o třech hráčích. 

Lvi jsou tradičně velmi silný soupeř a se Spartakem jsme minule dostali celkem nasypáno, a tak jsme na zápasy jeli trochu s pokorou. Protože se však všichni uzdravili, tak jsme odjeli v téměř kompletní sestavě. Nastoupili jsme v sestavě brankáři David Šindelář a Tomáš Stehlík. V prvním mužstvu trojice Jakub Mirvald, Marek Brabec, Matouš Vondrášek a trojice Šimon Ladman, Marek Šiška, Michal Bažata. Sestava druhého družstva: Matěj Vilánek, Sebastián Chalupný, Libuše Burdová, Jakub Malec, Jiří Cvrček, Prokop Gebel a Ondřej Šilhavý. Trenéři František Burda a Marek Hrubý. 

V prvním utkání jsme se utkali s domácím týmem HC Lvi ČB a odehráli na Áčku pěkné utkání, kde kluci po celý zápas navyšovali vedení a všichni hráči se zapojovali do útočení i obranné činnosti. Velmi dobře se kombinačně dařilo trojici Ladman – Bažata – Šiška, a protože i druhá trojice hrála dobře, skončilo utkání jasnou výhrou 19:7. Bruslení i střelba hráčů byla velmi dobrá a příkladný boj byl též před vlastní brankou. B tým se velmi brzy ujal vedení 3:0, kdy v úvodu řádila hlavně trojice, ve které se velmi dobře ukázal loni začínající hráč Matěj Vilánek, rozehrávající Libuše Burdová a střelec Sebastián Chalupný. Později se hra vyrovnala se soupeřem a i druhá strakonická trojice přidala své branky. Velmi pěkně se rozehrál Ondřej Šilhavý, který předvedl několik povedených akcí. Zápas skončil pěkným vítězstvím 13:10. 

Ve druhém utkání proti Spartaku Soběslav odehrál A tým vyrovnaný zápas, ve kterém od počátku vedl a navyšoval vedení. V tomto utkání se již více herně dařilo trojici Mirvald – Vondrášek – Brabec. Povedenou hrou tým po celý zápas vedl a vše z branky jistil tradiční brankář Tomáš Stehlík. O góly se postaraly oba útoky a tak si tým připsal dnes i druhou výhru, tentokráte 14:8.  B tým nastoupil do utkání velmi bojovně, a přestože hráči hráli druhý zápas v řadě (stejně jako áčko), tak celé utkání odbojovali a odbruslili. V první třetině jsme dlouho vedli 1:0 gólem Jakuba Malce. Těsně před koncem přišlo vyrovnání a od té doby začalo přetahování o vedení. Šance se střídaly a David Šindelář v brance čaroval jako Česťa Šindel. Hráči se vraceli, bránili a odebírali touše. Individuálními akcemi Malce, Šilhavého nebo souhrou Chalupný – Vilánek – Burdová si vytvářeli pěkné šance, které bohužel často končily na betonech soupeřova brankáře.  Do útoku se dobře zapojoval i Jirka Cvrček a Prokop Gebel a oba si vytvořili také pohlednými akcemi šance ke skórování. V druhé polovině zápasu soupeř o dvě až tři branky odskočil a vedení si již přes úžasný výkon a dotahování nedal vzít. 

Velmi přínosné byly vyrovnané, bojovné zápasy B týmu, kde kluci odehráli vyrovnaná utkání a celé mužstvo bych chtěl za výkon pochválit. Všichni se podíleli na pěkné předvedené hře a každý si za dvě utkání vstřelil branku. Velmi pěkné akce předvedl i Prokop Gebel a Jirka Cvrček. Ten vsítil krásný gól z nájezdu a utrpěl mnoho hokejových zranění. Několik šancí všech hráčů bohužel zůstalo nevyužito. Trochu kaňkou na utkání je absence rozhodčích, kdy některé zákroky za hranou děti těžce nesou jako křivdu, a zbytečně je to rozptyluje. A tým odehrál svá utkání ve větším poklidu (nikoli však vlažně) a od počátku vedl svá utkání k výhrám. Individuální akce Bažaty, Mirvalda, Ladmana, Vondráška, Šišky nebo Brabce se doplňovaly a v každém utkání táhl tým někdo z těchto hráčů. Také byla vidět i větší zodpovědnost v návratu do obrany a souhra se spoluhráči a snad již  i zlepšená střelba. Velmi dobře zachytali oba brankáři a celý tým si zaslouží pochvalu za předvedenou bojovnost. Stále je na čem pracovat, a bylo vidět i spoustu chyb v rozehrávce, ale kdo si nic nezkusí, nic se nenaučí. Dnes na ledě bylo vidět spousta nádherných rozehrávek, kliček, průniků a spousta branek, které si užili všichni strakoničtí fanoušci. Velmi nás těší trend posledních zápasů, kdy dáváme spousty branek a máme hlavně vždy několik více gólových střelců. 

Text: František Burda

Foto: Blanka Vondrášková

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *