První polovinu soutěže uzavřela výhra a porážka

Předposlední listopadový víkend byl ve znamení dvou zápasů krajské ligy mužů. Konkrétně v sobotu bylo na programu 11. kolo, které uzavřelo první polovinu soutěže, v neděli poté následovala dohrávka 6. kola v Krumlově.
Sobotní jedenácté kolo přihrálo našim hráčům za soupeře v okresním derby tým TJ Sokol Radomyšl. První šanci zápasu si připsal hostující Pavel Procházka, který se hned v první minutě dostal do veliké šance, ale Tomáš Vastl byl v brance připraven. Utkání bylo velmi vyrovnané a chvíli to vypadalo, že první třetina nepřinese kromě šancí žádnou branku, ale to se změnilo třicet šest vteřin před koncem, kdy se dokázal prosadit hostující Jan Řehoř – 0:1. Do druhé třetiny měli lepší nástup naši hráči, a hned ve druhé minutě dokázal vyrovnat střelecky produktivní Jakub Šuhaj – 1:1. Ovšem hosté se nevzdávali a o tři minuty později si vzali vedení zpět, zásluhou Hovory – 1:2. S tím se nehodlal smířit agilní Jakub Šuhaj, který o další tři minuty později, opět vyrovnal skóre 2:2. Do závěrečného klaksonu druhé třetiny zbývaly dvě minuty, když šli hosté do dvojnásobného oslabení, čehož dokázali naši hráči bravurně využít. Nejprve se trefil Roman Tintěra, a krátce po rozehrání přidal čtvrtou branku Ondra Dlouhý. Po dvou třetinách tedy svítilo na ukazateli skóre 4:2. Klid a zároveň pátou branku dokázal vsítit krátce po začátku třetí třetiny Ondra Dlouhý, kterému asistoval Patrik Šebesta a Marek Hrubý – 5:2. Hosté sice kontrovali brankou Jana Řehoře, ale na nějakou dramatizaci jim chyběly síly. V poslední minutě zápasu poté zkompletoval hattrick Ondra Dlouhý – 6:3. Čtyři vteřiny před koncem již jen kosmeticky upravil skóre hostující Volf – 6:4. Fyzicky velmi náročné utkání tak naši zvládli na výbornou a mohli se těšit na odložené utkání do Krumlova.

V Krumlově, kam odjeli naši hráči bez nejlepšího střelce Ondry Dlouhého, který si plnil povinnosti v Univerzitní lize, se hrál zápas jako víno! Domácí, kteří preferují hokej, nikoliv ultimátní zápasy, jako některé jiné mančafty, byli pro naše též hokejové mužstvo soupeřem, s kterým se očekával rychlý a přímočarý zápas, což se začalo naplňovat již od samého začátku. Hned v první minutě se z první šance dokázal prosadit domácí Trummer – 1:0. Že naši hráči nepřijeli do města medvědů a japonské kultury jen na výlet potvrdil o chvilku později Patrik Šebesta, který překonal domácího brankáře a vyrovnal stav – 1:1. Ve třetí minutě bylo pro domácí ještě hůř, když se po brejkové situaci dokázal opět prosadit Patrik Šebesta a dokonale otočil skóre – 1:2. Domácí se z těžkého šoku dokázali oklepat a na začátku sedmé minuty vyrovnal Jan Kadlec – 2:2. Utkání se hrálo ve velkém tempu a šance se střídaly na obou stranách. Gólově se ovšem v první třetině dokázal prosadit už pouze domácí Klíma, který tak poslal v 17. minutě krumlovské do vedení – 3:2. Druhou třetinu zahájili lépe naši hráči, konkrétně Roman Tintěra, dokázal vyrovnat na 3:3. Ve třicáté minutě vrátil domácím vedení Klíma, ale naši hráči neskládali zbraně a konkrétně Václav Menšík, ve 32. minutě odšpuntoval radost z dalšího vyrovnání – 4:4. Bohužel na konci druhé třetiny šli hosté do přesilové hry, kterou zkušený Trummer, dokázal využít – 5:4. Do závěrečné třetiny tak šli naši hráči se ztrátou pouhé jediné branky. Bohužel, třetí třetina byla již pouze v režii domácích, kteří dokázali trestat naše mužstvo z brejkových situací a postupně přidávali branku, za brankou. Bohužel, skóre se nakonec zastavilo až na dvouciferné desítce, což sice na první pohled může kazit dojem ze zápasu, ovšem na druhou stranu je třeba dodat, že první dvě třetiny, se hrál více, než vyrovnaný duel.

První polovina soutěže je tedy za námi, ovšem čas na jakýkoliv odpočinek absolutně není. Již tento pátek (26. 11.) zavítají naši hráči na půdu vedoucího mužstva HC Samson ČB, aby o den později, v sobotu (27. 11.) přivítali na domácím ledě Loko Veselí nad Lužnicí.
Ovšem zatímco hráči nemají žádný čas na odpočinek, v redakci pro Vás čtenáře chystáme ohlédnutí za první polovinou soutěže v trenérské anketě, kterou přineseme na webu již tento týden.

HC Strakonice – TJ Sokol Radomyšl 6:4 (0:1, 4:1, 2:2)
Góly a nahrávky: 
22. Šuhaj (Hrubý), 28. Šuhaj (Šebesta, Dlouhý), 39. Tintěra (Šuhaj), 39. Dlouhý (Tintěra), 44. Dlouhý (Šebesta, Hrubý), 60. Dlouhý (Šuhaj) – 20. J. Řehoř (Hovora), 25. Hovora (P. Procházka, J. Řehoř), 46. J. Řehoř (P. Procházka), 60. R. Volf ml. (Stauber, Suda).
Rozhodčí: Vavruška – Jan Lang, Kothera.
Vyloučení: 2:8.
Využití: 3:1.
Diváků: 300.
HC Strakonice: Vastl – Topinka, Kovář, Tintěra, Hrubý, Vaněček – Fríd, Jiřinec, Cibuzar, Šuhaj, Dlouhý, Šebesta, A. Řehoř, Křenek, Menšík
S. Radomyšl: M. Kadlec – Hanus, Krejsa, M. Hřebíček, P. Procházka, Suda, Pěnička – Vlk, Jungbauer, Jos. Slavík, Krůček, Hovora, J. Řehoř, Šimoník (41. Strnad), Stauber, R. Volf ml.

HC Slavoj Český Krumlov – HC Strakonice 10:4 (3:2, 2:2, 5:0)

Branky: 1. Trummer (Koupal, Čížek), 7. Kadlec (Břečka, Machálek), 17. Klíma (Trummer, Svoboda), 30. Koupal (Trummer, Galistl), 40. Trummer (Krcho), 47. Michálek (Krcho, Fučík), 52. Klíma (Čížek), 56. Svoboda (Fučík, Krcho), 59. Krcho (Fučík, Svoboda), 60. Hakl (Břečka) – 2. Šebesta (Hrubý), 3. Šebesta (Šuhaj), 22. Tintěra (Šuhaj), 32. Menšík (Šuhaj, Kovář)

Rozhodčí: Matoušek – Matas, Bělohlav

Vyloučení: 4:6

Využití: 3:0

HC Strakonice: Vastl – Kovář, Hrubý, Topinka, Cibuzar, Tintěra – Hradský, Menšík, Šuhaj, Babor, Šebesta, Křenek, Mikeš, Fríd, Řehoř, Jiřinec

Foto: Jan Škrle

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *