Jednoznačné vítězství proti Božeticím

Zápas proti dosud nebodujícím Božeticím se od začátku vyvíjel podle předpokladu. Naši hráči od začátku zápasu útočili a domácí se nemohli dlouho dostat z tlaku, což se jim povedlo až ve čtvrté minutě, kdy se do zakončení dostal Nevolný, ale Tomáš Vastl byl připraven. Velký tlak si naši hráči vytvořili v šesté minutě, kdy se ke třem zakončením dostal Patrik Šebesta, ale domácí gólman byl nepřekonán. V desáté minutě se do velké šance řítil Václav Menšík, ale Vácha v domácí brance držel naděje. V desáté minutě také přišel první velmi ostrý zákrok na Patrika Šebestu, který si domácí “péče” užil v zápase víc, než je zdrávo. V patnácté minutě se do další zajímavé šance hnal Ondra Dlouhý, ale stav zůstával bez branek a nezměnila na tom nic ani šance domácího Dudy. První branka tedy padla až minutu před koncem první třetiny, kdy se po individuální akci dokázal prosadit Ondra Dlouhý – 0:1. Tato branka byla pro domácí šokem, který dokázal ještě v té samé minutě potrestat Tomáš Křenek a dal tak našemu mužstvu před prvním odchodem do kabin dvougólový náskok – 0:2. Přesně po pěti minutách druhé třetiny našel Jakub Švec na kruhu Tomáše Křenka který napřáhl a rychlou střelou nedal domácímu gólmanovi šanci – 0:3. Domácí se nevzdávali a ve 29. minutě dokázal snížit Brábník – 1:3. Ovšem tato radost netrvala dlouho a třígólové vedení vrátil na naše hokejky prakticky po rozehrání Jakub Jiřinec – 1:4. O šest minut později zakombinovala dvojice Mikeš- Menšík, čehož dokázal využít k další brance Jakub Jiřinec – 1:5. Ve 38. minutě si vzpomněl Marek Hrubý na tréninkové kužely, které si udělal z domácích hráčů a mazáckým způsobem přidal šestou branku – 1:6. Tímto výsledkem skončila i druhá třetina a svým způsobem i hokej… Poslední třetina se totiž nesla v poměrně nervózní atmosféře, která gradovala s tvrdou hrou domácích hráčů. I z tohoto důvodu nenastoupil do poslední třetiny Ondra Dlouhý, protože hokej má přinášet radost, nikoliv zranění. Vrcholem byl konec zápasu, kdy domácí trenér neudržel nervy na uzdě a po závěrečném klaksonu napadl u šaten trenéra Müllera. Ne, toto opravdu není obohacení krajské ligy, jak bychom si představovali… Důležité tedy je, že hráči splnili povinnost, přivezli body a mohou se tak těšit na sobotní derby proti Radomyšli.

Vítězství nad týmem TJ Božetice zhodnotil trenér Marek Podrabský

“Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého, protože domácí sice doposud nebodovali, ale dokázali odehrát vyrovnané partie proti Radomyšli a Krumlovu, kde se rozhodovalo až v poslední třetině. Z toho důvodu jsme hráče i před zápasem upozorňovali na to, aby tým Božetic zbytečně nepodcenili. Samotný zápas byl otázkou obléhání domácí branky a z tohoto důvodu jsme rádi za to, že se nám povedlo vstřelit dvě branky ještě do konce první třetiny. Další průběh byl prakticky totožný s tím, že jak narůstalo naše vedení, tím více rostla frustrace domácích hráčů, kteří přistoupili k nehokejovým zákrokům a zvláště Ondra Dlouhý a Patrik Šebesta byli terčem hrubých faulů, na které bohužel rozhodčí pouze koukali… Pokud bych měl vyzdvihnout nějaký důležitý faktor, tak to byla týmová hra a přístup hráčů ke hře samotné, protože ač je to na ledě bolelo, tak přesto dál hráli naplno. Rozhodující chvilka přišla v polovině zápasu, kdy se povedlo rychle odpovědět na domácí branku a odskočit na tříbrankový rozdíl. Ještě bych rád na konci poznamenal, že chápu domácí snahu narušit naší hru a znepříjemnit to některým hráčům, ale jsou zákroky, které jsou opravdu za hranou vkusu… K rozhodčím bych se nerad speciálně vyjadřoval jen dodám, že patřili k tomu nejslabšímu, co se na ledové ploše pohybovalo.”

TJ Božetice – HC Strakonice 1:6 (0:2, 1:4, 0:0)
Branky:
29. Brábník (L. Nevolný, Šašek) – 19. Dlouhý (Šebesta), 20. Křenek (Švec, Fríd), 25. Křenek (Fríd, Švec), 30. Jiřinec (Menšík, Cibuzar), 36. Jiřinec (Mikeš, Menšík), 38. Hrubý (Dlouhý, Hradský)
Rozhodčí: M. Matoušek – Votruba, P. Bělohlav ml.
Vyloučení: 4:4, navíc Buriánek (Božetice) 5 minut + do konce, hráčská lavice (Božetice) do konce, P. Šebesta (Strakonice) do konce
Využití: 0:0
Diváků: 150.
TJ Božetice: Š. Vácha – P. Hošek, Košař, Marek Janda, T. Hošek, Keřka, Straka – Bartůněk, Šašek, Brábník, D. Šťastný, Drda, Mareš, L. Nevolný, Buriánek
HC Strakonice: Vastl – Cibuzar, Kovář, Tintěra, Hrubý, Topinka, Vaněček – Jiřinec, Mikeš, Menšík, Hradský, Dlouhý, Šebesta, Švec, Křenek, Fríd, od 41. navíc Mich. Dvořák

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *