Domácí výhra proti Milevsku

Třetí domácí utkání v řadě, čekalo na naše hokejisty v sobotu proti Milevsku. Hosté z města vzduchotechniky, dorazili povzbuzeni první vítězstvím, které se jim povedlo uhrát v minulém kole proti Hluboké nad Vltavou.

Utkání bylo od začátku velmi bojovné, plné osobních soubojů a šancí bylo v první polovině třetiny, jako šafránu. O první branku se tak postaral až ve 12. minutě Tomáš Křenek, kterému asistoval David Kovář a Jakub Jiřinec – 1:0. V sedmnácté minutě se ujal na polovině hřiště puku Ondra Dlouhý, našlápl k velkému úniku, přebruslil hostující obránce a blafákem do bekhendu rozjásal domácí fanoušky po druhé – 2:0. Tímto výsledkem skončila také první třetina. Ve druhé třetině se obraz hry nezměnil. Naši hráči se snažili diktovat tempo, ovšem hosté ujížděli do rychlých brejků a jen zásluhou Jakuba Myslivce, se nedostali ke korigující brance. Naopak udeřili naši hráči a to v přesilové hře, kdy se po několika nahrávkách ujal puku Ondra Dlouhý a přesnou střelou nedal hostujícímu brankáři šanci – 3:0. Do závěrečné třetiny tak šli naši hráči s pohodlným náskokem. Hosté sice přidali na důrazu, ale Jakuba Myslivce se jim povedlo překonat jen jednou, v přesilové hře, zásluhou Petra Boušky, který v přesilové hře využil spolupráci Suchana a Chocholouška – 3:1. Ačkoliv se naši hráči dostali po této brance pod mírný tlak, již zmíněný Jakub Myslivec, nepřipustil již žádnou hostující radost, a tak zůstaly body doma.

ZDE – si můžete prohlédnout všechny tři naše branky

Jak hodnotil zápas Jakub Myslivec?

„Pokud bych měl hodnotit zápas jako celek tak musím říct, že to byl určitě zajímavý hokej pro diváky, kteří viděli šance na obou stranách. Pokud bych měl říct konkrétní moment, kdy mi opravdu zatrnulo, tak to bylo na konci druhé třetiny, kdy hosté nastřelili tyčku a krátce na to, se mi povedlo vytáhnout lapačkou puk už vlastně z prázdné branky, ale to ani sám moc nevím, jak se mi povedlo (smích). Obdržený gól nemůžu moc komentovat, protože jsem jej neviděl (úsměv). Musím se také přiznat, že při power play hostů jsem si říkal, že pokud by se ke mně dostal puk, tak bych to asi zkusil na prázdnou branku, protože gól jsem zatím dal, pouze v přáteláku proti Vimperku… To je ještě taková nesplněná meta, kterou mám před sebou (úsměv). Nesmím také zapomenout poděkovat fanouškům, kteří na zápas dorazili a mohutně nás povzbuzovali! Co se týká dalšího soupeře, kterým je Krumlov, tak to bude určitě těžký soupeř, protože Krumlov patří do okruhu favoritů, na vítězství v celé soutěži. Pokud bych měl uvést svého největšího favorita, tak půjdu proti proudu a na rozdíl od ostatních, vidím největší sílu v týmu Soběslavi, která hraje bojovný hokej a tolik nespoléhá na individuální schopnosti.“

HC Strakonice – HC Milevsko 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Góly a nahrávky: 
12. Křenek (Kovář, Jiřinec), 17. Dlouhý, 29. Dlouhý (Hrubý) – 54. Bouška (Suchan, Chocholoušek)
Rozhodčí: Jílek – Hřídel, Jan Lang
Vyloučení: 6:6
Využití: 1:1
Diváků: 220
HC Strakonice: Myslivec – Cibuzar, Kovář, Vaněček, Hrubý, Kabele, Topinka, od 41. navíc Horejš – Jiřinec, Křenek, Babor (41. Řehoř), Hradský, Dlouhý, Šebesta, Švec, Mikeš, Menšík
HC Milevsko: Princ – Pechánek, Růžek, Tampier, Šedivý, Bouška, Jíška, Bednář – Pouch, Suchan, Řezáč, Pecka, Přívozník, Kadilák ml., Bílek, Chocholoušek, Brož

Foto: Jan Škrle

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *