Soupeř z Hluboké odjel ze Strakonic s porážkou

Třetí kolo přineslo další ze soubojů proti týmu TJ Hluboká nad Vltavou. Minulé kolo přineslo našim barvám porážku se Samsonem, zatímco hosté měli volný los.

Samotné utkání se neslo od začátku v bojovném duchu a fanoušci mohli sledovat spíše urputný hokej. Ve 14. minutě se dostali do obrovské šance hosté, kteří se řítili v přečíslení tři, proti jednomu, ale Jakub Myslivec si v bráně připsal excelentní zákrok. V16.minutě udeřili poprvé naši hráči, kdy ujel po křídle Jakub Šuhaj a skvělou nahrávkou oslovil před brankou Patrika Šebestu, který rozvlnil síťku – 1:0. Hosté ovšem s odpovědí nečekali dlouho a ještě do konce první třetiny srovnali skóre zásluhou Michela – 1:1. Ve druhé třetině se obrázek příliš nezměnil, obě mužstva předváděla bojovný výkon, ale proti šancím, stáli oba gólmani, a tak se skóre dlouho neměnilo. Ve 35. minutě hráli naši hráči přesilovou hru, k puku se dostal Ondra Dlouhý, najel si mezi kruhy a svižnou střelou překonal hostujícího Daška – 2:1. Hosté se ovšem nevzdávali a za minutu opět srovnali gólem Váchy – 2:2. Rozuzlení celého zápasu si vzal na svá bedra opět Ondra Dlouhý, který se postavil ve 46. minutě k samostatnému nájezdu a zkušeným zakončením nedal gólmanovi šanci – 3:2. I přes závěrečný tlak se hosté již k vyrovnání nedostali, a tak si tři body do ligové tabulky připsal náš mančaft. V závěru reportu je třeba se ještě vrátit k první třetině, kdy hostující hráč předvedl gesto fair play, kdy odvolal faul na svou osobu a opravil tak výrok sudích. Tleskáme tomuto přístupu a fair play!

Hodnocení zápasu pro náš web poskytl trenér Martin Müller

„V týdnu před utkáním jsme řešili, jak se po minulém zápase nakopnout, abychom zvládli toto důležité utkání. Nakonec to dopadlo tak, že jsem se na páteční trénink oblékl do výstroje a chvílemi jsme uvažovali o tom, že bych do utkání nastoupil. Nakonec jsem v sobotu hráčům řekl, že mají stále mou důvěru a stoupl si na střídačku (smích). K samotnému zápasu bych řekl, že nás stále trápí určitý neklid na hokejce a individuální chyby, které tentokrát soupeř tolik nepotrestal. Za stavu 2:2 jsem řekl Čahounovi (Ondra Dlouhý – pozn. autora), že tohle je zápas, kdy to musí vzít na sebe a on naštěstí poslechl a rozhodl (úsměv). Stále se snažíme o doplnění kádru a vzhledem k pauze, která nás teď čeká, doufáme, že k doplnění ještě dojde.“

Nejen zápas pro náš web hodnotil střelec dvou branek – Ondra Dlouhý

Máte za sebou zápas proti Hluboké. Jak moc náročný podle tebe byl?

O.D. Tak my jsme nečekali, že Hluboká bude jednoduchý soupeř. Naštěstí jsme to zvládli a tři body zůstaly doma což je důležité. Jinak za mě musím říct, že to byl fyzicky náročný zápas, hodně osobních soubojů, ale také poměrně častá hra v oslabení byla znát na konci zápasu.

Utkání přineslo férové gesto od hráče hostujícího týmu, který odvolal faul na sebe, ale přesto se hlavně ke konci zápasu docela jiskřilo. Jak jsi viděl oba momenty?

O.D. Abych pravdu řekl, tak jsem akorát seděl na střídačce a situaci, která tomu předcházela, jsem neviděl. Nicméně klobouk dolu před hostujícím hráčem. Ale ano máš pravdu, bylo hodně hraničních zákroku a utkání ke konci bylo poměrně dost vyhrocené. Jsem rád, že jsme udrželi nervy na uzdě a že se utkání obešlo bez větších zranění.

V týdnu jsi byl členem Univerzitního výběru, který měl jednodenní soustředění. Jak tato akce probíhala a jaké z ní máš osobní pocity?

O.D. Tak pro mě to byla první zkušenost, defacto s reprezentační akcí, takže jsem úplně nevěděl, co od toho mám očekávat. Sešlo se tam po nějakých omluvenkách asi 30 hráčů a 3 brankáři. Dopoledne proběhl trénink na dvě části a poté jsme hráli asi 2×50 minut tréninkový zápas proti sobě. Musím uznat, že trénink a zápas v takovém tempu jsem dlouho nezažil.  Nicméně jsem si to maximálně užil a uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. Samozřejmě udělám maximum pro to, abych se dostal do finální nominace na světovou univerziádu do Švýcarska

V letošní sezóně také pomáháš Jakubovi Jiřincovi s 5. třídou. Je pro tebe práce s dětmi něco, čemu by ses chtěl později věnovat, nebo to spíš bereš, jako takový relax a jinou zkušenost?

O.D. Tak dostal jsem se k tomu, jako slepý k houslím (smích). Určitě jsem přemýšlel o tom, že bych se tomu chtěl věnovat v budoucnu, ale rozhodnutý rozhodně nejsem. Dokud jsem na škole v Brně tak je to stejně nereálné, ale pokud teď budu mít čas a bude chtít Jířa (Jakub Jiřinec – pozn. autora) pomoc s tréninky nebo při zápase, tak určitě nebudu proti.

HC Strakonice – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly a nahrávky: 
16. Šebesta (Šuhaj, Dlouhý), 35. Dlouhý (Šebesta), 46. Dlouhý TS – 19. Michel, 37. Vácha (Schmidmayer).
Rozhodčí: Poskočil – Mašek, Diviš
Vyloučení: 7:8
Využití: 1:1
Diváků: 141
HC Strakonice: Myslivec – Cibuzar, Kovář, Vaneček, Hrubý, Franta, Topinka – Jiřinec, Křenek, Řehoř, Šuhaj, Dlouhý, Šebesta, Švec, Mikeš, Menšík, od 41. navíc Hradský
TJ Hluboká: Dašek – Škopek, Mayer, Žlůva, Robin Rákosník, Roman Rákosník ml., Formánek – Schmidmayer, Miler, Vácha, Matys, Moudrý, Arnold, Maurenz (14. Hejda), Michel, Bendík

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *