„V mém případě musí určitě zaznít fakt, že kdybych nepotkal p. trenéra Školu, tak bych dnes asi nebyl tam, kde dnes jsem a za to bych mu chtěl poděkovat” říká Richard Kubíček ml.

Cesta do Extraligy dorostu

R.K. Abych řekl pravdu, tak ta cesta je určitě náročná. Člověk si to musí nastavit v hlavě tak, aby si prostě nic neodpustil, nepolevil, a naopak si přidával a makal víc než ostatní. Také v mém případě určitě musí zaznít fakt, že kdybych nepotkal pana trenéra Školu, tak bych asi nebyl tam, kde dnes jsem a za to bych mu chtěl poděkovat. Nicméně, nejsem jediný, kdo se od pana trenéra Školy dostal do extraligy dorostu. Je tu také Sam Drančák ( HC Motor České Budějovice ), Robin Vondrášek ( HC Piráti Chomutov ) a Šimon Šíma ( HC Tábor ).

Největší rozdíl mezi HC Strakonice a BK Mladá Boleslav

R.K. Tak jako první mě napadá, že je tam jiný stadión (úsměv). Jinak samozřejmě, co se týká zázemí, tak je na špičkové úrovni. Ať už se to týká zázemí sportovního i soukromého. Skvěle vybavená tělocvična, posilovna atd. To je rozdíl v zázemí, a potom je tady ten rozdíl na trénincích, kdy je všechno děláno ve větší rychlosti a člověk si na to musí chvíli zvykat.

Sounáležitost s A týmem

R.K. Je pro nás velkou motivací, že hráči A týmu chodí na naše zápasy. Ale potkáváme se i s dalšími výbornými hokejisty. Nás v dorostu trénuje Václav Pletka a David Vrbata, což je bratr Radima Vrbaty, který u BK Mladá Boleslav také působí na postu sportovního ředitele. Dále v Boleslavi působí také třeba Václav Nedorost. Všichni jmenovaní, mají obrovské zkušenosti a tím pádem i přirozenou autoritu.

Vnímání diváků a tréma před zápasem

R.K. Musím říct, že tohle úplně nevnímám. Když vyjedu na led, tak se snažím nevnímat okolní vjemy a soustředím se pouze na hru. Co se týká případné trémy, tak tu mívám jen krátce před zápasem, ale naštěstí s příchodem na led, odchází (úsměv).

Cíl do budoucna

R.K. Tak určitě se nejprve musím dostat do kádru juniorky a potom můžu pomýšlet výš. Každý další posun by byl pro mě splněný sen (úsměv), ale nechci předbíhat. Prvotní je dostat se do juniorky BK, potom se dá přemýšlet dál.

Složení kabiny

R.K. Kabina je složená jak z domácích, tak z nás hráčů, co jsme odjinud. Nás hráčů, tzv. stažených je celkem devět, i když většinou jsou z bližšího okolí. Přesto si myslím, že kabina je výborná a hlavně parta v ní patřila k rozhodujícím faktorům, proč jsem si vybral zrovna Mladou Boleslav.

Klub HC Strakonice

R.K. Určitě se mi vybaví mé začátky s taťkou a dědou, u kterého začínají bruslit všechny děti ze Strakonic a okolí. To jsou prvotní krůčky, které jsem zde zažil. Dále nemohu zapomenout na všechny ty turnaje, které jsem zde odehrál, na zápasy, kdy jsem se chodil dívat i jako divák a fandit. Směsice emocí a pocit, že ve Strakonicích, budu vždycky doma.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *