Dvojutkání přineslo prohru a výhru

Na pátek a sobotu bylo naplánováno dvojutkání, které mělo sloužit, jako prověrka před startem krajské ligy. Páteční přestřelku zvládli lépe hosté z Radomyšle, kteří dokázali využít své šance, zatímco většina našich pokusů, končila na brankáři Žilinčíkovi, který opět prokázal velkou kvalitu. Hostům vycházela koncovka třetin, kdy v každé periodě přidali jednu branku v závěrečné minutě. Zatímco náš gólový prapor pozvedl pouze Tomáš Křenek a Ondra Dlouhý, hosté se mohli spolehnout na dvougólové střelce, kterými byli M. Novotný a Petr Krůček, ke kterým se přidal ještě J. Řehoř, Strnad a R. Volf. Utkání tedy nakonec skončilo vysokou porážkou 2:7.

Za necelých 20 hodin nastoupili naši hráči proti Hluboké nad Vltavou. Ačkoliv první šanci v zápase měl na hokejce Jakub Švec, do vedení šli ve čtvrté minutě opět hosté. V tuto chvíli byli hlubočtí lepší a snáze se vypracovávali šance, ovšem do vítězství první třetinu nakonec nedotáhli. V sedmnácté minutě nejprve vychytal hosty v obrovské šanci Jakub Myslivec, aby o chvíli později vybojoval puk Patrik Šebesta a ukázkovým brejkem, dokázal vyrovnat na 1:1. Na obě branky z první třetiny se můžete podívat zde – https://www.youtube.com/watch?v=j9vWpGmN3D0

Osud utkání na naši stranu rozhodl přelom 36. a 37. minuty, kdy se dokázal trefit podruhé Patrik Šebesta, na kterého navázal Ondra Dlouhý a naši hráči si tak vypracovali dvoubrankový náskok – 3:1. Ve 45. minutě se sice hostům povedlo snížit na rozdíl jediné branky, ale v předposlední minutě dokázal definitivně rozhodnout utkání v náš prospěch Josef Cibuzar – 4:2.

Letní soustředění a tento dvojzápas pro nás ohodnotil střelec – Ondra Dlouhý

Máte za sebou letní přípravu. Jak bys ji celkově zhodnotil?

O.D. Myslím, že jsme zažili i lepší přípravu na lede do sezony než byla ta letošní. Na utkání jsme nebyli úplně v ideálni sestavě, ale pevně věřím, ze do sezóny se to zlepší. Nicméně jako jednu z velkých pozitivních věci bych ale vyzdvihl turnaj o pohár ředitele pivovaru. Myslím si ze to byl dobrý test toho, jak jsme na tom po fyzické stránce.

Tobě se střelecky docela dařilo, přesto, souhlasíš, že produktivita je teď náš největší problém?

O.D. Za mě je pojem “dařilo” hodně relativní, protože ty spálené šance na domácím zápase proti Hluboké nás můžou v sezóně hodně mrzet. Musíme se na koncovku více soustředit a věřím ze střeleckou smůlu prolomíte. Hlavně aby se dařilo celému týmu.

V nové sezóně KL nás čeká první zápas na ledě Veselí, stejně jako v loňské sezóně. Co od tohoto zápasu očekáváš?

O.D. Abych řekl pravdu, tak z toho zápasu mám celkem respekt. Jak jsem říkal, tak při posledním zápase nebyla sestava ideální a Veselí je velice dobrý tým, který výborně bruslí, dokáže potrestat šance a má výborné přesilovky. Takže se určitě musíme vyhnout oslabení. Ale určitě do zápasu půjdeme s tím ze chceme vyhrát a získat tři body.

V osobní hokejové kariéře se Ti povedl další individuální úspěch, kdy ses stal kapitánem Univerzitního týmu v Brně. Jak si tuto novou roli užíváš?

O.D. No vlastně před “covidovou” sezonou (která se vlastně skoro vůbec nehrála) jsem dostal u VUT Cavaliers v Brně důvěru a stal jsem se kapitánem. Je to pro mne čest, že mi kluci včetně trenérů a vedení kádru věří a snažím se to dělat jak nejlépe můžu. Nicméně, i kdybych to kapitánské céčko neměl, hrál bych úplně stejně.

Strakonice – TJ Sokol Radomyšl 2:7 (0:2, 1:3, 1:2)
Branky
: 29. Křenek (Šebesta), 47. Dlouhý (Švec) – 13. Novotný, 20. Novotný, 36. J. Řehoř TS, 36. Strnad (Jungbauer, J. Řehoř), 40. Volf (J. Řehoř), 57. Krůček (Suda), 60. Krůček (Šafář, Hora).
Rozhodčí: Diviš – Mašek, Vokoun.
Vyloučení: 3:8, navíc D. Kovář (Strakonice) 5 minut + do konce.
Využití: 0:2.
Diváků: 100.
HC Strakonice
: Vastl – Horejš, Hrubý, Horejš, Koryťák, Cibuzar, Kovář, Kabele – Žák, Křenek, Šebesta, Švec, Dlouhý, Babor, Franta, A. Řehoř, Škoda.

HC Strakonice – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky:
 17. Šebesta, 36. Šebesta (A. Řehoř), 37. Dlouhý (Švec), 59. Cibuzar (Švec) – 4. Miler (Mayer), 45. Matys (Bendík).
Rozhodčí: Jílek – Tuháček, Vokoun.
Vyloučení: 6:4.
Využití: 0:0.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 75.
HC Strakonice: Myslivec – Horejš, Hrubý, Franta, Cibuzar, Topinka – A. Řehoř, Dlouhý, Šebesta, Švec, Křenek, Babor, Dvořák, Škoda.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *