Týdenní soustředění 5. třídy

Týdenní prázdninové soustředění absolvovalo všech 14 dětí z hokejové páté třídy. Trenérský tým, který měl toto soustředění „na povel“ byl složen z hlavního kouče Jakuba Jiřince, Luboše Krupky, Daniela Málka a Ondry Dlouhého.  Každý den hráči po snídani absolvovali ranní trénink na suchu a po něm dopolední trénink na ledě. Po obědě a poledním klidu odpolední trénink na ledě a poslední trénink opět na suchu. Tréninky byly zpestřené návštěvou bazénu, kompenzačním a protahovacím cvičením. V průběhu soustředění hráči soutěžili ve sportovních a jiných disciplínách jako „prší“, šipky, poznávaní filmů, přeskoky což zaplňovalo podvečerní program. Také se zašli podívat na večerní  trénink A týmu, kde sledovali i své trenéry Jakuba Jiřince a Ondru Dlouhého. Na závěr soustředění si zahráli přátelské utkání s HC Vimperk, a přestože to pro některé hráče bylo první utkání v životě, dopadlo úspěšně. Dvě pěkná vítězství oslavil celý tým. Za podpory rodičů se podařilo trenérskému týmu udělat pěkné soustředění, kde tým odmakal spoustu tréninkových jednotek a vytvořil si komunitu. Tréninky měly dynamiku, šťávu a bylo vidět velké pracovní nasazení, přestože do původního týmu přišlo několik začínajících hráčů a brankářů. Pěkné bylo, jak se hráči povzbuzovali, podporovali a radovali při zápasech a závěrečných nájezdech proti staršímu týmu – ročník 2010. Společný týden se spaním ve velkém společném stanu, který se nacházel vedle zimního stadionu vytvoří spoustu zážitků, vzpomínek a vrásky trenérů se při jejich mládí brzy zacelí.

Soustředění pro náš web hodnotil Jakub Jiřinec – trenér 5. třídy

Kde se vzal nápad na týdenní soustředění a jak náročné bylo jej připravit?

J.J. Soustředění by mělo být součástí každé sezóny a jelikož loňská byla neúplná, tak bylo rozhodování snazší a zvolili jsme variantu celého týdne. Snažili jsme se dát klukům velkou porci rozmanitých tréninkových jednotek, aby mohli z tohoto soustředění čerpat do následující části sezony. Za těchto 5 dni jsme stihli přibližně 20 tréninkových jednotek. Náročné to bylo dost, jelikož to bylo moje první soustředění, které jsem zařizoval a začal jsem přibližně před měsícem. Velký dík samozřejmě platí pro Dana Málka, který mi velice pomohl.

Týden ses proměnil z trenéra i na “chůvu”. Jak sis tuto roli užil, a jak náročný to byl úkol?

J.J. Ano, je to tak. Občas měla chůva i vykřičené hlasivky (smích). Snažili jsme se raději vyplnit čas všelijakými aktivitami mezi tréninky, aby děti neměly čas dělat blbosti. Bylo to velice náročné, jelikož jsme si vybrali variantu se spaním v jednom velkém stanu. Protože, pan Krupka plnil většinu dne pracovní povinnosti, tak jsem si raději vzal na pomoc spoluhráče Ondru Dlouhého, který zrovna přijel z dětského tábora, a spolu s Danem (Daniel Málek – pozn. autora) jsme roli chůvy zvládli dle mého názoru úspěšně a beru tuto zkušenost jako pozitivní.

Během soustředění jste měli pestrý program v podobě různých her. Jak náročné bylo administrativně toto vše zařídit?

J.J. Tak na tuto otázku bude rychlá odpověď. Vymysleli jsme spoustu doprovodných her, které jsme plánovali operativně podle náročnosti jednotlivých tréninkových jednotek. Od hraní karet přes házení na koš až k poznávání jednotlivých filmových znělek. Myslím si, ze si děti na tento program rádi vzpomenou.

Text: František Burda

Foto: František Burda, Jakub Jiřinec

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *