Třetí třetina rozhodla o druhém vítězství v řadě!

Po minulém týdnu, kdy si odvezli nadílku ze Strakonic hráči HC Samson, přišel další zápas, ve kterém se naši hráči představili opět na domácí půdě. Soupeřem jim byli hráči TJ Hluboká nad Vltavou. S tímto soupeřem se utkali naši hráči v přípravě a bylo z toho drama, které rozhodla až dlouhá série nájezdů.

Do utkání měli lepší vstup naši hráči, a hned v první minutě, se do prvního zakončení natlačil Ondra Dlouhý, ale brankář Dašek byl připraven. Z první branky se ve čtvrté minutě radovali hosté, kteří zásluhou Matyse využili přesilovou hru – 0:1. O pouhých 110 sekund později, vyrovnal prudkou střelou Ondra Dlouhý, kterému akci připravil Jakub Švec a Roman Tintěra – 1:1. V polovině první třetiny se postupně do šance dostal Ondra Dlouhý a Jakub Jiřinec, ale skóre zůstávalo stejné. Ve dvanácté minutě vyjel z poza branky Adam Mikeš, ale brankáře Daška nepřekvapil. Na další branku, si museli diváci počkat až do druhé třetiny. Kotouč se po ose Jiřinec – Lukeš dostal až k Martinu Müllerovi, který zkušeně zakončil a obrátil tak skóre zápasu – 2:1. O minutu později se do dalšího zakončení dostal Jakub Švec, ale kotouč již nedokázal zasunout za brankáře Daška. V páté minutě měli hosté k dispozici další z přesilových her, a že jim tato disciplína svědčí, ukázal Vácha, který vyrovnal skóre – 2:2. Při dalším oslabení se dostal do samostatného úniku Patrik Šebesta, ale štěstí stálo na straně gólmana hostů. V jedenácté minutě se ujal puku Schmidmayer, ovšem se šancí naložil podobně jako předtím Patrik Šebesta. O chvíli později už to hostům vyšlo, a tak se těsně po polovině utkání, zásluhou Milera, ujali vedení 2:3. O dvě minuty později, se proháčkoval do šance Marek Hrubý, ale tento pokus byl zatím pouze “zastřelovací”. V tuto chvíli už bylo utkání hodně vyhecované a vyvrcholení přišlo v šestnácté minutě, kdy byl po ošklivém zákroku vyloučen hostující hráč, na 5 + 20. Našim hráčům se tak naskytla skvělá příležitost na vyrovnání, kterou využil po minutě Jakub Jiřinec, který využil spolupráce Patrika Šebesty a Marka Hrubého – 3:3. Druhá třetina tedy skončila opět vyrovnaným skóre, a tak se fanoušci těšili, na třetinu poslední. Tu začali skvěle naši hráči, když hned ve druhé minutě se zjevil u tyčky Martin Müller a hostující gólman mohl jen smutně vylovit puk ze své branky – 4:3. V páté minutě, těsně po návratu z trestné lavice, obdržel přesný puk Marek Hrubý, který zakončil samostatný únik střelou na “dřevěnou nohu” a dal tak našim hráčům dvoubrankové vedení – 5:3. A to nebylo vše. O necelou půl minutu později vyslal další přesný pas Roman Tintěra, puk se dostal na hůl Ondry Dlouhého, a ten v dalším samostatném úniku překonal brankáře Daška. Tři branky, v rozmezí necelých čtyř minut, tak rozhodly o celkovém vítěství v tomto zápase a zároveň o tom, že i druhé domácí utkání ve Vertiv aréně v letošním ročníku KL, skončí naším vítězstvím.

V dalším kole se naši hráči utkají opět v domácím prostředí, kde přivítají Slavoj Český Krumlov. Zápas se hraje 10.10. v 17:00.

Nejen utkání, pro náš web ohodnotil trenér Martin Všetečka.

Druhé domácí utkání s plným počtem bodů, předpokládám, že panuje spokojenost, že?

M.V. Jsme rádi, že plníme náš cíl, který je ten, že bychom rádi vyhrávali všechna domácí utkání, abychom potěšili naše fanoušky. Každé takové vítězství pozitivně zvedne atmosféru u mužstva, což je velice důležité. 

Oproti minulému zápasu, rozhodla až poslední třetina. Myslíš, že se projevila dobrá fyzická připravenost?

M.V. Myslím, že zatím v každém zápase ukazujeme, že fyzička by měla být naší předností. Já jsem hlavně rád, že hráči sami vidí, že poctivě trénovat, je pro zápas nesmírně důležité. Co se týká rozhodujícího momentu, tak ten podle mého přišel na konci druhé třetiny, kdy se nám povedlo využít přesilovou hru a vyrovnat skóre na 3:3. 

Utkání se proti Hluboké tradičně vyhrotilo. Jak vypadá stav hráčů, po tomto zápase?

M.V. Naštěstí, jsou to vše jen menší šrámy, které by se měly rychle zahojit, a tak bychom měli být na další utkání opět připraveni. 

V přípravných zápasech oblékli náš dres hráči jako Natan Vráblík, Václav Pašek, Jakub Šuhaj… Jak to s nimi vypadá?

M.V. Určitě máme v plánu tyto hráče opět zapojit. Jde o to, že někteří hráči byli zranění, někteří měli pracovní povinnosti… Ale určitě budeme rádi, když se nejen tito hráči opět zapojí, protože nám to přinese větší možnosti, pro případné jiné absence a mít širší kádr, je vždycky výhoda.

V dalším kole vás čeká Český Krumlov, který velmi zajímavě posílil. Co od tohoto zápasu očekáváš?

M.V. Čekám velmi kvalitní zápas. Určitě budeme chtít navázat, na dosavadní domácí výsledky, protože jak jsem říkal na začátku, držet si dobrou formu doma, je základ úspěchu. 

 

Utkání pro náš web ohodnotil také střelec páté branky – Marek Hrubý

Zvládli jste další zápas za tři body. Jak fyzicky náročné utkání bylo?
M.H. Začnu tím, že jsme hlavně rádi, za další body do tabulky. Co se týká náročnosti, tak utkání s Hlubokou patří vždy, k těm fyzicky nejnáročnějším. Jsme rádi, že jsme nakonec svou bojovností dokázali urvat body v poslední třetině.
Po minulém výprasku Samsonu se tentokrát nerodilo vítězství jednoduše. Co podle tebe rozhodlo?
M.H. Jak jsem již říkal, tak ta bojovnost, a také fyzička, kterou jsme je dokázali přebruslit. To se nakonec ukázalo ve třetí třetině, kdy jsme třemi rychlými góly, dokázali rozhodnout.
Vstřelil jsi branku po návratu z trestné lavice, měli jste toto nějak nacvičené, nebo to “prostě vyšlo”?
M.H. Nacvičené to určitě nebylo. Když jsem vyjel z trestné lavice, viděl jsem “Tintise” (Roman Tintěra – pozn. redakce), jak jede za brankou s pukem, tak jsem zkusil vyjet k modré čáře, kde mě našel nádhernou přihrávkou, no a potom už jsem jen vystřelil a spadlo to tam.
V příštím kole vás čeká třetí domácí utkání v řadě proti Krumlovu. Co od toho souboje očekáváš?
M.H. Určitě opět další těžký zápas. Ovšem my si nemůžeme připustit nic jiného, než, že doma získáme tři body. Doma prostě musíme vyhrávat všechny zápasy a je jedno, proti jakému soupeři to bude.

HC Strakonice – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 6:3 (1:1, 2:2, 3:0)
Góly a nahrávky: 
5. Dlouhý (Švec, Tintěra), 23. Müller (Lukeš, Jiřinec), 37. Jiřinec (Šebesta,  Hrubý), 42. Müller (Švec, Křenek), 45. Hrubý (Tintěra), 46. Dlouhý (Tintěra, Koryťák) – 4. Matys (Miler), 26. Vácha (Miler, Schmidmayer), 32. Miler.

Rozhodčí: Šperl – Votruba, Knor.
Vyloučení: 9:8, navíc Matěj Dvořák (Hluboká) 5 minut + do konce.
Využití: 2:2.
Diváků: 153.
HC Strakonice: Myslivec – Vaněček, Hrubý, Koryťák, Tintěra, Franta, Topinka – Šebesta, Müller, Jiřinec, Švec, Dlouhý, Menšík, Lukeš, Mikeš, Křenek. 
TJ Hluboká: Dašek – Dušek, Formánek, Žlůva, Kukla, Rákosník ml., Hejda – Schmidmayer, Miler, Vácha, Kantor, Arnold, Maurenz, Matys, Dvořák, E. Bahula, od 21. navíc Bendík, od 41. navíc Adam. 

Ostatní zápasy

TJ Loko Veselí nad Lužnicí – HC Lední Medvědi Pelhřimov 4:10 (2:4, 1:1, 1:5)

HC Milevsko 2010 – TJ Jiskra Humpolec 6:2 (3:1, 2:0, 1:1)

HC Samson Č. Budějovice – HC Slavoj Č. Krumlov 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *