Víkendové dvojutkání přineslo dvě porážky

Víkend 5. a 6.9. je ve znamení přípravného dvojutkání A teamu. První zápas odehráli naši hráči proti Milevsku. Po utkání plném obratů, se nakonec radovali hosté.

První přípravné utkání ohodnotil pro náš web asistent trenéra Martin Müller.

Máte za sebou přípravné utkání. Porážka o jednu branku. Jak bys zápas ohodnotil?

M.M. Byl to vyrovnaný zápas, s kvalitním soupeřem, do kterého jsme bohužel nevstoupili dobře. Je to o to více zarážející, že jsme si přesně tohle říkali před začátkem, že si nesmíme nechat utéct začátek zápasu… Co se týká hodnocení naší hry, tak nám chyběl pohyb, neměli jsme  klid na hokejce, kondice… Někteří hráči v týdnu chyběli na ledě, což se při zápase projevilo. Na druhou stranu, někteří hráči v týdnu na trénincích byli a dnešní zápas doslova odchodili.

Po špatném začátku (dvě obdržené branky, během čtyřech minut), se vám podařilo oslabení, kde jste si vytvořili několik šancí. Myslíš, že vás paradoxně toto oslabení tzv. nakoplo?

M.M. Dá se říct, že toto oslabení nás asi nakoplo, ale spíše bych řekl, že to bylo tím pohybem, který v této fázi byl od nás lepší, ale nedokázali jsme si to přenést do další fáze zápasu a to rozhodlo o tom, že jsme dnes nebyli úspěšní a prohráli jsme.

Myslíš, že po tomto zápase převládá pesimismus?

M.M. Nemyslím pesimismus, tak bych to neřekl. Jsme ve fázi zkoušení, hledání optimální sestavy. Je to o tom, abychom viděli hráče jak vypadají při hře, což nám dnes někteří ukázali…

Ve třetí třetině se povedlo obrátit skóre v náš prospěch, ovšem konec se nepovedl. Čím si to vysvětluješ?

M.M. Jak jsem již říkal, byl tam neklid na hokejce, z toho vyplývající chyby, přišlo mi to chvílemi dost laxní, čili bych řekl, že jsme soupeři ten obrat doslova darovali.

Za pár hodin vás čeká další zápas proti Radomyšli. Přijdou nějaké změny?

M.M. Změny určitě nějaké budou. Možná se obléknu do výstroje taky (úsměv). Teď ale vážně… To, jakým způsobem to dneska někteří hráči „odjezdili“, tak si troufám říct, že bych to odjezdil ještě lépe a to bez tréninku. Takže určitě nějaké změny budou.

Co očekáváš od zápasu s Radomyšlí?

M.M. Tak bude to další z typických přípravných zápasů. Čili se bude zkoušet, určitě dostanou prostor další hráči, tak jako dnes, někteří hráči jsou ještě na hraně sestavy, takže doufám, že se předvedou v lepším světle a zápas zvládneme i výsledkově.

HC Strakonice – HC Milevsko 2010 5:6 (2:2, 0:1, 3:3)

Branky: 8. Dlouhý (Lukeš), 11. J. Koryťák (Šebesta, Růžička), 41. Žák (Šebesta, Kovář)
43. Jiřinec (Šebesta, Kovář), 56. Lukeš – 1. Hastrman (Burda, Suchan), 4. Radosta (Pechánek)
25. Pechánek (Pecka), 53. Suchan (Burda), 56. Pechánek (Pouch), 59. Pouch (Pechánek)HC Strakonice: Vastl – Kovář, Koryťák, Hrubý M., Vaněček, Franta, Kopenec, Hřebíček – Šebesta, Jiřinec, Růžička, Křenek, Dlouhý, Hradský, Škoda, Menšík, Lukeš, Šuhaj, Žák

HC Milevsko 2010: Čunát – Hastrman, Tampier, Bednář, Malý, Post, Burda, Suchan, Pouch, Radosta, Pechánek, Pecka, Petřík, Ryba, Dvořák, Bouška

Diváků: 150

Rozhodčí: Jílek – Vavruška, Diviš

 

O necelých 24 hodin později, se naši hráči postavili výběru Sokol Radomyšl. Utkání, které rozhodla druhá třetina, dopadlo lépe pro hosty, kteří si odvezli vítězství 6:4.

Také druhý zápas ohodnotil asistent trenéra Martin Müller

M.M. Myslím, že dnes (neděle 6.9. pozn. redakce) jsme oproti včerejšku měli lepší vstup do utkání, ovšem pro změnu nám to zkazila druhá třetina, kde se nám totálně rozpadla hra, opět nám chyběla kvalita na kotouči. Někteří hráči říkali, že už tzv. tahali nohy, což se dalo i pochopit, protože jsme odehráli dva zápasy v rychlém sledu. Určitě neskládáme zbraně, stále to bereme jako přípravu a zkoušení. V následujícím týdnu, by se nám mělo vrátit do sestavy pár dalších hráčů, takže do posledního přípravného zápasu proti Hluboké, už bychom chtěli jít ve složení, které bude co nejvíce podobné tomu, s kterým pojedeme v 1. kole do Veselí.

 

Dvojzápas pro náš web ohodnotil útočník Ondra Dlouhý

 

Během 24 hodin jste odehráli 2 zápasy. První zápas proti Milevsku byl zároveň tvůj první v letošní sezóně. Chyběla ti asistence k tzv. hattricku Gordie Howa . Jak ses na první utkání těšil a jak bys jej ohodnotil?

O.D. Tak samozřejmě na první utkání jsem se těšil. Víceméně to, že nastoupím, se rozhodlo asi ve čtvrtek, když jsem se dozvěděl, že z výcviku, na kterém jsem byl, odjíždím už vsobotu ráno, nikoli v neděli po obědě. Byl jsem v kontaktu se „Všéťou“ (Martin Všetečka – pozn. redakce) a ten mi řekl, že mám přijít. Jinak co se týče samotného utkání, tak jsme ho nezvládli. Kdyby ano, tak jsme vyhráli …

Dnešní zápas proti Radomyšli byl z mého pohledu oproti utkání s Milevskem takový pomalejší, přesto skončil také porážkou, čím si to vysvětluješ?

O.D. Nevím, jak to viděli ostatní diváci, ale za mě ti musím v této otázce trošku oponovat. Oproti zápasu s Milevskem mi přišlo dnešní tempo vyšší, ale asi je to také tím, že jsem měsíc netrénoval z důvodu výcviku.   Určitě jsme nezvládli opět vstup do zápasu a zase jsme prohrávali…  Radomyšl má zkušené borce, proti kterým se nám takový vstup nesmí stávat. Určitě také doplácíme na neproměňování šancí, kterých bylo dost. Snad se koncovka zlepší a vstup do sezóny se vydaří.

Jak moc bylo fyzicky náročné odehrát 2 zápasy, během necelých 24 hodin a myslíš, že to ovlivnilo dnešní výkon?

O.D. Tak nevím jak pro ostatní, ale za mě to bylo strašný. Měsíc jsem netrénoval a hned jsem naskočil do dvou zápasů za sebou. Na ledě jsem tahal nohy a ruce mě moc neposlouchaly. Každopádně určitě bylo znát, že jsme hráli druhý zápas během 24 hodin a myslím, že na všech se to odrazilo.

Jak to bude v letošní sezóně, co se týká univerzitního hokeje, kde válíš za Cavaliers Brno, bude hodně náročné opět kloubit obě soutěže, nebo budeš spíše upřednostňovat jeden tým?

O.D. Možná se mi povedla loňská sezona, každopádně v Brně, zatím jak říkáš ty, neválím. Do Brněnské šatny se prvně chystám až v úterý. Ještě jsem se s trenéry nebavil, jak si to představují. Od minulé sezóny se ULLH (Univerzitní hokejová liga – pozn. redakce) liší tím, že bychom 95% zápasu měli odehrát v týdnu a těch pár zbylých jsou neděle, které bohužel ve Strakonicích z důvodu školy nestíhám. Takže by to snad mělo být v pořádku. Pokud to bude jen trochu možné, tak bych chtěl hrát jak doma ve Strakonicích tak i v Brně. Mým cílem v této sezoně je, probojovat se do týmu, který pojede na univerziádu do Švýcarska. Uvidíme, jestli se vůbec uskuteční. Ale jak říkám, do Brna se teprve chystám tento týden.

HC Strakonice – Sokol Radomyšl 4:6 (2:1, 0:3, 2:2)
Branky: 16. Škoda (Menšík, Hradský), 18. Šebesta (Růžička), 45. Babor (Škoda), 54. Šebesta (Kopenec) –  11. Vlk, 26. Vlk (Kulveit), 30. Šimoník (Novák), 35. Pěnička (Turek, Silný), 54. Silný (Říha, Hovora), 58. Vlk (Hovora)
Vyloučení: 4 – 6 (využití 1 – 1)
Rozhodčí: Vavruška – Jílek, Častoral
HC Strakonice: Myslivec – Kovář, Hrubý, Kopenec, Tintěra, Vaněček, Franta – Šebesta, Jiřinec, Růžička, Křenek, Dlouhý, Lukeš, Babor, Škoda, Menšík, Hradský, Žák

 

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *