A team se rozloučil v domácím prostředí se základní částí vítězně!

Přerušit sérii porážek, zvednout si sebevědomí před blížícím se play off a vylepšit střeleckou produktivitu. To byly hlavní úkoly před posledním domácím utkáním v základní části, ve kterém přivítali naši hráči poslední tým z Božetic.

Samotné utkání začali naši hráči náporem a hned v první minutě se dostal do samostatného úniku Patrik Šebesta, ale zakončení se příliš nepovedlo. Ve čtvrté minutě se do dalšího samostatného úniku dostal Adam Mikeš, ale na ukazateli skóre svítil stále nerozhodný stav. V šesté minutě se poprvé osmělili hosté a hned z toho byla zajímavá střela Aleše Nevolného. V sedmé minutě předvedl pěknou individuální práci Martin Müller, který se dokázal vytočit z poza branky a zakončit, ovšem hostující brankář střelu chytil. S odpovědí hosté dlouho neotáleli a na konci té samé minuty se dostal do zakončení Bartůněk, ovšem Tomáš Vastl v brance byl připraven. O chvíli později se po pěkné přihrávce dostal do zakončení Jakub Jiřinec, ale bekhendové zakončení si nenašlo cestu do branky. Ve třinácté minutě dostali hosté možnost zahrávat přesilovou hru a tuto nabídku beze zbytku využili. Již po 7 (!!!) vteřinách se dokázal prosadit po pěkné kombinaci hostující Lukáš Stejskal a dal tedy hostům překvapivé vedení. Tato branka ovšem naše hráče nezlomila a již v šestnácté minutě bylo vyrovnáno. Taktéž v přesilové hře se po kombinaci Marka Hrubého a Martina Müllera, prosadil Patrik Šebesta – 1:1. V předposlední minutě první třetiny se dostal do zakončení hostující Lukáš Nevolný, ale svůj blafák nedokázal dotáhnout až do gólového zakončení. Tímto výsledkem skončila i první třetina.

Do druhé třetiny měli naši hráči nástup jako z partesu. Během sedmi minut druhé třetiny zasypali hostující branku pěti přesnými zásahy. Postupně se dokázal prosadit Patrik Řehoř, Tomáš Křenek, dvakrát Martin Müller a Pavel Samohejl. Ačkoliv hosté korigovali skóre přesným zakončením Buriánka, zdálo se být vše zalité sluncem. Ovšem důvod k zamračení přesto domácí divák měl, chvíli před polovinou zápasu, kdy se hostům povedlo skórovat v oslabení 3 proti 5, po sólové akci Aleše Nevolného. Ovšem poslední slovo ve druhé třetině měli opět naši hráči a po kombinaci Pavla Samohejla a Davida Rudy, se k přesnému zakončení dostal Jakub Kopenec – 7:3. Druhá třetina tedy byla jasnou záležitostí a stanovila skóre, které si nejen domácí fanoušci přáli vidět.

Do třetí třetiny měli naši hráči opět skvělý nástup a po pěkné kombinaci Filipů (Andrleho a Vaněčka) se gólově prosadil Adam Mikeš – 8:3. Naši hráči si užívali pěknými kombinacemi tento vydařený zápas, a tak pouze šarvátky, které plynuly od frustrovaných hostů, zbytečně kazily dojem z celého zápasu. V poslední desetiminutovce se ještě dokázal prosadit Pavel Samohejl a desátou branku vsítil Patrik Šebesta. Skóre uzavřel na konečných 11:3 Patrik Řehoř, a tak si naši hráči připsali důležité a vysoké vítězství.

Na začátku článku jsem zmiňoval tři body, které byly pro toto utkání nejdůležitější (přerušit porážky, zvednout sebevědomí a vylepšit produktivitu), a myslím, že všechny tři body se povedlo splnit. V posledním zápase základní části hrají naši hráči na ledě ve Vimperku, netradičně v sobotu od 17hod.

Utkání pro náš web ohodnotil trenér Martin Všetečka

Zápas skončil jednoznačným výsledkem. Jak moc jsi za toto vysoké skóre rád a co to může dát hráčům, před blížícím se play off? 

M.V. Zápas nakonec skončil jednoznačným výsledkem, ovšem z naší strany tam bylo na můj vkus hodně nepřesností. Ovšem hlavně jsme rádi, že jsme potvrdili roli papírového favorita a nedopustili jsme blamáž v podobě prohry s posledním mužstvem tabulky…

Po první třetině byl ovšem stav 1:1. Byl v kabině řev, nebo jsi hráče spíše uklidňoval?

M.V. Trochu jsme s Lubošem zvýšili hlas, protože tam bylo spoustu šanci, ale strašně odfláknuté zakončení. Jsme rádi, že si to kluci uvědomili a druhá třetina podle toho vypadala.

Řekl Ti dnešní výkon něco před blížícím se play off?

M.V. Hráli jsme v hodně improvizované sestavě ( chybělo až 9 hráčů základní sestavy), takže doufáme, že se nám podaří už do Vimperka jet se sestavou na play off plnou navrátilců?.

Máš vybraného soupeře, kterého bys chtěl před play off?

M.V. Já osobně si soupeře nevybírám. Jak to přijde, tak to přijde (úsměv). Tabulka je vyrovnaná, tak si prostě počkáme a po posledním kole uvidíme. My každopádně věříme v to, že se nám podaří následně soupeře dvakrát porazit. Musíme si uvědomit, že vstupujeme do rozhodující fáze soutěže, ale zároveň víme, že play off je úplně nová soutěž, kde začínáme všichni od nuly a stát se může cokoliv.

Jak to vypadá se zraněnými hráči?

M.V. Tak začnu od brankáře. Kuba (Jakub Myslivec – pozn. redakce) se byl za námi dnes podívat a v úterý by měl dorazit na trénink a uvidíme, jak se bude následně cítit v zátěži. S tréninkem by měl začít také David Kovář. Ondra Dlouhý se nám vrátí z kanadského rybníku :). Na play off by nám měl být k dispozici i Lukáš Bednařík, který má za sebou exotickou zkušenost z asijským hokejem. Taktéž doufáme, že se připojí i další hráči, kteří nebyli v tuto chvíli k dispozici a jako mančaft dokážeme, že umíme hrát hokej a povede se nám vybojovat, co nejlepší výsledek pro Strakonice.

Utkání pro náš web okomentoval také Martin Müller

Martine, máte za sebou poslední domácí utkání v základní části. Prosím o hodnocení samotného utkání.

M.M. Po dlouhé době se povedl vstup do zápasu. Měli jsme dost příležitostí, bohužel se v posledních zápasech potýkáme s problémy v koncovce. Sice se nám „povedlo“ opět inkasovat jako první, ale naštěstí se povedlo rychle vyrovnat a ačkoliv první třetina skončila nerozhodným výsledkem, tak si myslím, že se po herní stránce povedla. Od druhé třetiny nám to tam naštěstí začalo tzv. padat a několik rychlých branek nás defacto uklidnilo. Na druhou stranu jsem rád, že jsme nepolevili a nastříleli více branek. To by nám mohlo před play off pomoc.

Ty sám sis ze zápasu odnesl bilanci 2+2. Jak jsi viděl své branky?

M.M. Obě branky bych viděl podobně. Byla to skvělá práce od Patrika Šebesty, který mi oba góly krásně připravil a pro mě už nebyl moc velký problém zakončit.

Vy jste si celkově s Patrikem dost vyhověli, že?

M.M. Ano, ano… V posledních zápasech hrajeme spolu a myslím, že nám spolupráce vyhovuje.

Ještě pojďme k poslední třetině, kde se odehrálo dost strkanic, bitek a třetina se i díky tomu hodně natáhla. Myslíš, že u hostů to bylo dílem jaké si frustrace?

M.M. Ano, myslím, že to mohlo být tím. Dokud s námi drželi nějak výsledkově tempo, tak to byl dá se říct hezký hokej z obou stran, ale ve třetí třetině se mi zdálo, že hosté prostě neunesli fakt, že opět dostanou velký debakl, a tak začali zbytečně dohrávat souboje až za hranu a vyústilo to v několik zbytečných šarvátek.

Pojďme k poslednímu zápasu základní části. Tabulka je dost vyrovnaná, takže jakýkoliv bodový zisk bude důležitý. Co od samotného zápasu čekáš?

M.M.  Tak samozřejmě chceme vyhrát každý zápas. Ovšem co si myslím, že bude ještě důležitější, tak bude to, aby se nikdo nezranil! Ve Vimperku se hraje vždy velmi tvrdě. O nějaké modřiny nejde, hrajeme hokej, ale jde o to, aby se někdo vážně nezranil a nevypadl nám tak před play off.

Když už jsme u toho play off, máš vybraného soupeře, kterého by sis přál?

M.M. Tak asi neřeknu žádné velké tajemství, když prozradím, že jako mužstvo bychom si přáli Radomyšl. Myslím, že by to mohl být zajímavý hokej, mohlo by přijít hodně diváků a i když je teď Radomyšl docela na výši, tak play off, je jiná soutěž a mohlo by se stát cokoliv.

HC Strakonice – TJ Božetice 11:3 (1:1, 6:2, 4:0)
Góly a nahrávky: 16. P. Šebesta (M. Müller, M. Hrubý), 21. P. Řehoř (Jiřinec, M. Müller), 22. Křenek (D. Škoda), 23. M. Müller (P. Šebesta), 25. M. Müller (P. Šebesta), 27. Samohejl (Jiřinec, P. Šebesta), 36. Kopenec (Ruda, Samohejl), 41. Mikeš (Vaněček, Andrle), 51. Samohejl (Kopenec, Topinka), 54. P. Šebesta (Andrle), 57. P. Řehoř – 13. L. Stejskal (A. Nevolný, M. Straka), 25. Buriánek (T. Hošek, A. Nevolný), 29. A. Nevolný.
Rozhodčí: T. Novotný (Maxa, Diviš).
Vyloučení: 9:14, navíc T. Hošek (Božetice) do konce, P. Hošek (Božetice) do konce.
Využití: 2:1.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 213.
HC Strakonice: Vastl – P. Řehoř, M. Hrubý, Vaněček, Jar. Hřebíček, Kopenec, Topinka – Jiřinec, M. Müller, P. Šebesta, Ruda, Křenek, Samohejl, D. Škoda, Mikeš, Andrle. Trenéři Martin Všetečka a Luboš Krupka.
TJ Božetice: Šindelář (25. Kotrba, 29. Šindelář, 54. Kotrba) – M. Straka, Bartůněk, T. Hošek, P. Hošek, Mareš, Hanzlík – A. Nevolný, Buriánek, L. Stejskal, Vojt. Marek, L. Nevolný, F. Brabec, J. Dvořák, F. Stejskal. Trenéři Roman Staněk a Radek Štědronský.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *