A team utrpěl vysokou porážku v Soběslavi

V předposledním venkovním zápase základní části, zajížděli naši hráči na led Spartaku Soběslav, který se v tabulce nacházel o bod, nad našimi hráči.

Do prvního náznaku šance se dostal hned v první minutě Tomáš Růžička, ovšem puk který dostal na hůl byl příliš dlouhý, a tak se zakončení již nepovedlo dle představ. Ve druhé minutě se dostal do další příležitosti kapitán Tomáš Růžička, ale domácí brankář byl v brance pozorný. Poprvé domácí zahrozili ve čtvrté minutě, kdy jeden z domácích hráčů vypálil tvrdě od modré, ale Tomáš Vastl se v brance nenechal zaskočit. V šesté minutě se již domácí radovali, kdy se po akci Nováka, prosadil poprvé v zápase Škoda. Ihned po rozehrávce se o rychlou odpověď snažil Martin Müller, který se zjevil u pravé tyčky, ovšem gólmana překonat nedokázal. Vyrovnání přišlo v polovině třetiny, kdy se po skvělé práci Patrika Šebesty, dokázal prosadit střelecky Martin Müller – 1:1. První obrat v zápase dokonala chvíli později opět zmiňovaná dvojice, která si tentokrát vyměnila role. Martin Müller nahodil puk, ke kterému se dostal Patrik Šebesta, a z první napálil puk přímo do branky – 1:2. Ve třinácté minutě ve vlastním oslabení se dostali naši hráči do přečíslení dva na brankáře, ovšem ani tuto šanci jsme nedokázali využít a uskočit tak domácím ve skóre o dvě branky. V sedmnácté minutě se o vyrovnání pokoušel domácí Kubeš, ale neuspěl, což potkalo o minutu později i na druhé straně Tomáše Růžičku, který neuspěl v dalším z pěkných úniků. V předposlední minutě první třetiny se dostali domácí do většího tlaku a div, že nedokázali využít menších zmatků v naší obraně. Třetinu uzavřel pěknou příležitostí Adam Mikeš, která bohužel zůstala nevyužita. Poprvé se tedy šlo do kabin za stavu 1:2.

Druhá třetina začala rychlým vyloučením domácího hráče za podražení a naši hráči, tak dostali šanci zahrávat přesilovou hru. Po krátké kombinaci ovšem přišla špatná přihrávka, kterou na modré čáře vystihl domácí Přibyl, rozjel se sám na brankáře a mazáckým zakončením nedal našemu gólmanovi šanci – 2:2. Tato branka naše hráče nahlodala a o chvilku později se v té samé přesilové hře dostal do další výborné příležitosti domácí Škoda, ale tentokrát neuspěl. O chvíli později se do další šance cpal opět domácí Přibyl, ale neměl tentokrát srovnaná mířidla. A štěstí při zakončení neměl ten samý hráč ani v osmé minutě, kdy vypálil zápěstím, ale rána schoval Tomáš Vastl do výstroje. Branky se tak domácí dočkali v deváté minutě, kdy se přesně trefil Kubeš a dovršil tak druhý obrat v zápase. Nutno podotknout, že tato branka, se ve výsledku ukázala, jako vítězná. O odpověď se po rozehrání snažil Adam Mikeš, který vyslal střelu z první, ale ta domácího gólmana neohrozila. V šestnácté minutě se podruhé v zápase dokázal prosadit domácí Přibyl, který důraznou prací před brankou rozhodl o tom, že domácí půjdou podruhé do kabin s dvoubrankovým náskokem – 4:2. V sedmnácté minutě se dostal do šance Patrik Řehoř a o minutu později také Patrik Šebesta, ovšem zakončení se nedařilo… Druhá třetina tedy skončila za stavu 4:2 pro domácí.

Zatímco naši hráči nastoupili do třetí třetiny s cílem pokusit se otočit zápas, tak domácí hráči využili euforie v které po druhé třetině byli, a hned v první minutě se v přesilové hře dokázal prosadit domácí Škoda a zvýšil skóre na 5:2. Opět krátce po obdržené brance, se o odpověď snažil Jakub Jiřinec, ale jeho zakončení nebylo přesné. Šestou branku a zároveň svou třetí v zápase dal o pět minut později Škoda, a domácí stadion mohl vyvolávat prvního hattrickového hrdinu – 6:2. Zatímco naši hráči se nacházeli ve špatném psychologickém rozložení, domácím narostla křídla, dovolili si krásné kombinace a hráli neskutečně uvolněný hokej. Ještě před polovinou poslední třetiny se prosadil Hák a skóre začínalo narůstat nepříjemným tempem – 7:2. V šestnácté minutě se po přihrávce Pánka prosadil opět Přibyl, a druhý střelec hattricku tohoto zápasu byl na světě – 8:2. Ten samý hráč ještě o dvě minuty později přidal svou čtvrtou branku v zápase a stanovil konečné skóre na 9:2. Potupnou desítku jsme tedy neinkasovali a s trochou ironie se dá podotknout, že je to jediné co mohlo člověka na této poslední třetině potěšit. V posledním domácím zápase před play off, přivítáme 15.2. od 17hod. Božetice a všichni doufáme, že se hráči naladí na blížící se play off a zvednou si i potřebné střelecké sebevědomí.

Komentář k zápasu poskytl trenér – Luboš Krupka

Celkový výsledek nevypadá vůbec dobře, ale pojďme to vzít postupně. Jak bys ohodnotil utkání celkově?

L.K. Jak už bývá naším zvykem, tak jsme v zápase prohrávali, ovšem povedlo se nám ještě v prvním třetině skóre otočit. V této fázi zápasu jsme byli lepší a hráči hráli to, co bychom od nich očekávali. Poté ovšem přišla naše “oblíbená” druhá třetina, ve které jsme měli dost přesilových her, ovšem místo navýšení vedení, se nám podařilo domácím darovat několik gólů, individuálními chybami a ačkoliv jsme ještě před třetí třetinou věřili, že by to mohlo jít otočit, nepovedlo se a vylezla z toho potupa, kterou já osobně již nechci vidět!

Celkově ty přesilové hry dnes byly plné chyb. Čím si to vysvětluješ?

L.K. To je složité téma… U nás v tuto chvíli hrají přesilové hry ti nejzkušenější hráči, které v kádru máme. Bohužel nás potom mrzí, když tito hráči, na kterých by to mělo stát, dělají individuální chyby, které potom sráží celé mužstvo.

Třetí třetina už by se dala nazvat spíše takovou letargií, nebo jak bys to nazval?

L.K. My jsme samozřejmě stále chtěli hrát a neskládali jsme zbraně. Bohužel se nám v poslední době stává to, co se nám třeba na začátku sezóny nestávalo. Jakmile totiž teď prohráváme, začnou se kupit chyby, začneme vymýšlet zbytečně složitá řešení, místo toho, abychom hru zjednodušili. V čím větším háji jsme, tím složitější si to děláme.

Jak to vypadá s absencemi?

L.K. Uvidíme, jak na tom bude v týdnu David Kovář, který teď nehrál kvůli zranění. Bohužel co se týká útoku, máme teď problém spíš tam. Na Božetice nebude z osobních důvodů Tomáš Růžička, zranění z Univerzitní ligy má Jakub Švec, taktéž zraněn je Jakub Šuhaj a Ondra dlouhý odjel do Kanady na mistrovství světa v hokeji na rybníku. Ovšem jedna věc je důležitá a tu si musíme uvědomit! Pokud v sobotu i přes toto oslabení neporazíme Božetice, tak nemáme v play off co dělat, a měl by ho hrát někdo jiný, kdo chce hrát hokej. Takže bez výmluv do toho musíme teď šlápnout, děj se co děj a play off už je potom jiná soutěž. Zároveň bych chtěl poprosit fanoušky, aby na nás nezanevřeli a přišli nás v sobotu podpořit a společně se naladit na play off.

Zápas pro náš web ohodnotil Patrik Řehoř

Patriku, po první třetině jste vedli 2:1 a byli lepší než domácí. Co se podle tebe přihodilo, že se ten zápas vyvinul, tak jak se vyvinul?

P.Ř. Myslím, že to bylo tím, že jsme přestali hrát jednoduchý hokej a začali vymýšlet složitosti hlavně, když nám to v posledních zápasech vůbec nejde…

Ty v poslední době i díky marodce střídáš posty (jednou bek, jednou útok), je to hodně náročné na přizpůsobení a v čem je největší rozdíl při hře obou postů?

P.Ř. Nedělá mi to problém. Dokonce bych řekl, že mně to tam baví víc než v útoku?. Je to horší v rozehrávce, protože je člověk většinou poslední hráč, zatímco když jsem v útoků,  tak mě ještě jistí obránci.

V posledním domácím zápase před PO vás čekají Božetice, které zatím v sezóně neuhráli ani bod. Myslíš, že je to to pravé utkání, na zvednutí psychiky?

P.Ř. Sice neuhráli ani bod, ale určitě to nevzdají a budou hrát, tak jako kdyby to byl zápas o přední příčky tabulky. My hlavně nesmíme podcenit žádnou situaci a jít do zápasu s čistou hlavou. Doufám, že vyhrajeme a ukončíme hrůzostrašnou sérii porážek, kde nám to v posledních zápasech vůbec nelepí. Chtěl bych hlavně pozvat fanoušky, aby nás podpořili, protože jejich podpora pro nás v této situaci je velmi důležitá.

OLH Spartak Soběslav – HC Strakonice 9:2 (1:2, 3:0, 5:0)
Góly a nahrávky: 
6. J. Škoda (Mart. Novák), 22. A. Přibyl, 29. Jiří Kubeš (Hraňo, A. Přibyl), 36. A. Přibyl (Hraňo), 41. J. Škoda (A. Přibyl, Jiří Kubeš), 46. J. Škoda (Žákovský), 49. Hák (J. Škoda, Žákovský), 56. A. Přibyl (O. Pánek, Hraňo), 58. A. Přibyl (Jiří Kubeš, Hraňo) – 10. M. Müller (P. Šebesta), 11. P. Šebesta (M. Müller, M. Hrubý).
Rozhodčí: Trnka – D. Dudáček, P. Bělohlav ml.
Vyloučení: 5:4.
Využití: 1:0.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 315.
Sp. Soběslav: Křiklán – T. Tržil, Kanov, Sládek, Jiří Kubeš, V. Pánek, A. Čížek – Hák, Žákovský, J. Škoda, O. Pánek, A. Přibyl, Hraňo, Korytar, Mart. Novák, Zajíc. Trenér David Pánek.
HC Strakonice: Vastl (49. R. Špiler ml.) – Vaněček, Jar. Hřebíček, Topinka, M. Hrubý, Kopenec, D. Škoda – Jiřinec, T. Růžička, Ruda, Mikeš, M. Müller, P. Šebesta, Menšík, Křenek, P. Řehoř. Trenéři Martin Všetečka a Luboš Krupka.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *