Dva kolapsy ve třetí třetině – z dvojkola má A team pouze bod.

Páteční dohrávka zavedla naše barvy na horkou půdu favorita Krajské ligy, do Pelhřimova. Domácí začali tak, jak se na vedoucí mužstvo tabulky sluší a hned ve čtvrté minutě se dokázali poprvé střelecky prosadit, zásluhou Svobody – 1:0. V šesté minutě měli naši hráči možnost zahrávat přesilovou hru, ale do největší šance se paradoxně dostal domácí Votápek, který se dostal do brejku, ale Tomáš Vastl byl připraven. Ovšem v osmé minutě připravil domácím šok Ondra Dlouhý, který využil přihrávku Patrika Šebesta a Marka Hrubého a vyrovnal na 1:1. Ve dvanácté minutě se dostala do úniku dvojice Pavel Samohejl – David Ruda a druhý jmenovaný dokázal překlopit vedení na naší stranu – 1:2. O vyrovnání se pokoušel Svoboda, ale Tomáš Vastl byl připraven. V šestnácté minutě si v domácím obranném pásmu vzal puk Patrik Řehoř, zamotal domácí obránce, včetně brankáře a navýšil vedení – 1:3. Krátce po rozehrávce se dostal do úniku Ondra Dlouhý, ale čtvrtou branku nepřidal. V poslední minutě první třetiny se dostal ještě k možnosti domácí Kasal, ale stav se již nezměnil.

Začátek druhé třetiny vyšel opět lépe domácím, když se ve druhé minutě prosadil Vylíčil – 2:3. O rychlou odpověď se snažil Jakub Švec, dostal se před gólmana, udělal kličku, ale zakončení se již tolik nepovedlo. Dvougólový náskok našim barvám vrátil Pavel Samohejl, který se dokázal prosadit po asistenci Davida Rudy a Kováře – 2:4. O minutu později si najel do útočného pásma Ondra Dlouhý, napřáhl, ale trefil pouze brankáře Kaiseršota. V polovině zápasu se do zakončení nacpal opět Pavel Samohejl, zkoušel zakončit bekhendem, ale brankář byl na svém místě. Snížení na rozdíl jediné branky přišlo v patnácté minutě, kdy se dokázal prosadit domácí Kopic – 3:4. Tímto stavem skončila druhá třetina.

Třetí třetina a její první minuta, to je něco, co se našim fanouškům, trenérům a ani samotným hráčům nemohlo líbit. Nejprve se v přesilové hře dokázal prosadit domácí Hadrava, kterého o sedmnáct sekund později napodobil Svoboda a na světelné tabuli rázem svítilo skóre 5:4. O chvíli později měl na hokejce další branku domácí útočník Siřiště, ale naštěstí minul skoro prázdnou branku. Vyrovnání na hokejce měl Pavel Samohejl, který se dostal do samostatného úniku, ale své střelecké konto již nedokázal rozšířit. Naopak o čtyři minuty později se dostal k puku Votápek a navýšil skóre na 6:4. To už naši hokejisté byli pod evidentní dekou, kterou domácí dokázali ještě jednou využít a zásluhou Hadravy uzavřeli celkové skóre zápasu – 7:4. Co říct závěrem? Slovy trenéra Martina Všetečky – “bohužel jsme nedokázali udržet s domácím favoritem krok, více než 36 minut”. Zároveň si velkou pochvalu zaslouží brankář Tomáš Vastl, který i přes sedm inkasovaných branek předvedl několik pěkných zákroků. Bohužel statistickou kaňkou tohoto zápasu, zůstane již navždy třetí třetina, která nakonec rozhodla o osudu celého utkání.

Neuběhlo ani čtyřicet osm hodin od výletu do Pelhřimova, kde naši hráči sahali po bodech a už nás čekalo další utkání, tentokrát v domácím prostředí, proti Sokolu Radomyšl.

Od začátku utkání se hrál velmi urputný hokej, kdy se oba mančafty snažily hlavně nedostat branku. Ve čtrnácté minutě se dostal do velmi zajímavého zakončení hostující Vlk, ale Tomáš Vastl byl připraven. O odpověď se snažil Ondra Dlouhý, ale jeho střelu vytáhl mimo branku hostující brankář Kříž. První třetina tak skončila bez branek – 0:0.

Do druhé třetiny nastoupili lépe naši hráči a hned ve třetí minutě se dokázal prosadit Patrik Šebesta, kterému asistoval Lukáš Bednařík a Ondra Dlouhý – 1:0. S rychlou odpovědí spěchali hosté do brejku dva, na jednoho, ale místo střely se snažili ještě o výměnu kotouče, což je v tuto chvíli stálo vyrovnání. A tak se opět mohli radovat naši hráči. Bylo to v přesilové hře, kdy si puk vyměnil Lukáš Bednařík s Ondrou Dlouhým, který našel Marka Hrubého, ten vystřelil a nedal hostujícímu brankáři šanci – 2:0. O necelé dvě minuty později se dokázal prosadit David Ruda, který využil asistence Lukáše Hrubého a Pavla Samohejla – 3:0. Krátce po polovině zápasu se dokázali prosadit také hosté, kteří využili přesilovou hru zásluhou Jana Řehoře – 3:1. V šestnácté minutě se opakovala jako přes kopírák spolupráce Pavel Samohejl – Lukáš Hrubý a autorem branky, byl jako u předchozí branky David Ruda – 4:1. V poslední minutě druhé třetiny měl další branku na hokejce David Škoda, dokázal objet i branku, ale v zakončení již štěstí neměl. Třetina tedy skončila výsledkem 4:1.

Před začátkem třetí třetiny si možná leckdo z nás vzpomněl na páteční zápas a otřásl se při této vzpomínce. Jak moc se ovšem taková vzpomínka může zhmotnit, by asi nikoho z nás nenapadlo. Ale pojďme postupně. Nejprve se ve třetí minutě dral do zakončení Patrik Řehoř, který se snažil ještě dorážet před bránou, ale Kříž zůstal nepřekonán. Krátce na to se snažil vystřelit Tomáš Křenek, ale s jeho zakončením si hostující gólman věděl rady. Přišla osmá minuta třetí třetiny a začalo něco, na co asi nebude chtít žádný fanoušek našeho hokeje vzpomínat. Zmar, bída, a tři minuty, ve kterých dokázali hosté srovnat skóre… Nejprve se prosadil Jungbauer, kterého dokázal napodobit dvakrát Šimoník a na světelné tabuli svítilo skóre 4:4. Toto rychlé vyrovnání zaskočilo naše hráče natolik, že se v předposlední minutě mohli hosté dočkat dokonce otočení skóre, ale Pavel Procházka jen těsně minul před brankou tečovanou nabídku. Nakonec se tedy šlo do prodloužení. Nejprve měl na holi rozhodnutí hostující Jan Řehoř, který ještě se střelou neuspěl, ovšem o minutu později se již hostující Vlk prosadit dokázal a rozhodl o tom, že bod navíc si odvezou hosté. 

Utkání proti Radomyšli hodnotil trenér Martin Všetečka.

Martine, pojď toto utkání nejprve ohodnotit celkově.

M.V. Tak nezačali jsme úplně špatně. Dostali jsme se i do několika šancí. Poté se nám ve druhé třetině povedlo odskočit na rozdíl tří branek. Na začátku třetí třetiny nás “postihla” přesilová hra, která nám paradoxně dost ublížila. Dostavil se pocit “nesmrtelnosti”, mysleli jsme si, že to půjde samo a individuálními chybami jsme posadili soupeře na koně. Vypadla nám koncentrace, která se ztratila bůhví kam, a tak zkušené mužstvo to dokáže využít. Nezbývá nám v tuto chvíli se omluvit všem fanouškům za tuto třetí třetinu… Těžko se mi hledají slova… 

Nemůže se jednat už o nějakou psychickou labilitu? Přece jen se to stalo dvakrát za poslední tři dny.

M.V. Já bych neřekl psychická labilita. Spíš bych to nazval nedostatkem pokory a myšlenkovou nekoncentrovaností, která nám prostě nevydrží celý zápas. Snažíme se o tom s hráči mluvit, ale zatím se nám nedaří tento nešvar úplně vymýtit. My se hlavně musíme vrátit k poctivé hře, kterou jsme předváděli na začátku sezóny a naučit se dohrávat zápasy s pokorou a s koncentrací. To je asi jádro toho problému. 

Myslíš, že nám občas svazují nohy i domácí zápasy, kdy je přeci jen větší očekávání a tlak na hráče?

M.V. Tak to si úplně nemyslím. My se snažíme připravit mužstvo na jakýkoliv zápas a je jedno, zda je to zápas domácí, nebo venkovní. Máme i myslím slušně poskládané mužstvo a chceme to hrát s těmito hráči. Nechceme najednou nabourat veškerou koncepci a začít to tady hrát s hráči, kteří nemají vztah k hokeji ve Strakonicích. Ale ti hráči kteří jsou zde teď, si zároveň musí uvědomit, že těmito výkony ztrácíme fanoušky a musí začít bojovat za Strakonice! 

Také jsem dnes již viděl připraveného na střídačce Jakuba Myslivce. Jak to s ním vypadá?

M.V. Kuba (Jakub Myslivec – pozn. redakce) už začal v týdnu trénovat. Rádi bychom jej využili již v sobotu ve Veselí. Doufáme, že Kuba se dal již dohromady, odpočinul si a bude mít chuť a svojí zkušeností, dokáže mužstvo dostat na jinou vlnu. Tomáš Vastl, který mimochodem Jakuba dokázal skvěle zastoupit, si také teď těch zápasů užil velkou porci a bude si potřebovat odpočinout. Každopádně jsme rádi, že si Tomáš tuto roli vyzkoušel a i pro nás je to dobré zjištění, že máme v případě zranění Kuby kam šáhnout.

HC Lední Medvědi Pelhřimov – HC Strakonice 7:4 (1:3, 2:1, 4:0)
Góly a nahrávky: 
4. B. Svoboda (Martin Hadrava, J. Vrátný), 22. Vylíčil (Votápek, F. Kasalý), 35. Kopic (Vylíčil), 41. Marek Hadrava (Martin Hadrava, B. Svoboda), 41. B. Svoboda (Vylíčil, Kopic), 54. Votápek (B. Svoboda, D. Kasalý), 57. Martin Hadrava (F. Kasalý, Marek Hadrava) – 8. Dlouhý (P. Šebesta, M. Hrubý), 12. Ruda (Samohejl), 16. P. Řehoř, 26. Samohejl (D. Kovář, Ruda).
Rozhodčí: 
T. Novotný – Jan Lang, Maxa.
Vyloučení: 5:4, navíc Vylíčil (Pelhřimov) 5 minut + do konce.
Využití: 1:1.
Diváků: 160.
HC Pelhřimov: Kaiseršot – F. Bříza (21. Hráček), J. Vrátný, P. Bříza, D. Kasalý, Zadražil, D. Vrátný, od 47. navíc Doubek – F. Kasalý, Martin Hadrava, Marek Hadrava, B. Svoboda, Votápek, D. Šulák, Siřiště, Vylíčil, Kopic. Trenéři Josef Lukašík a Miroslav Humeš.
HC Strakonice: Vastl – Hodánek, Jar. Hřebíček, L. Hrubý, D. Kovář, Kopenec, M. Hrubý, Topinka – P. Řehoř, Jiřinec, Menšík, Ruda, Křenek, Samohejl, J. Švec, Dlouhý, P. Šebesta, D. Škoda. Trenér Martin Všetečka.

 

HC Strakonice – TJ Sokol Radomyšl 4:5 v prodl. (0:0, 4:1, 0:3 – 0:1)
Góly a nahrávky: 
23. P. Šebesta (L. Bednařík, Dlouhý), 26. M. Hrubý (Dlouhý, L. Bednařík), 27. Ruda (L. Hrubý, Samohejl), 36. Ruda (L. Hrubý, Samohejl) – 32. J. Řehoř (Strnad), 48. Jungbauer (Vlk), 49. Šimoník (Stauber), 51. Šimoník (O. Gába), 63. Vlk (Burkoň, P. Procházka).
Rozhodčí: Hamr – Diviš, Soukup.
Vyloučení: 4: 7.
Využití: 1:2.
Diváků: 380.
HC Strakonice: Vastl – D. Kovář, D. Škoda, Godánek, Topinka, M. Hrubý, L. Hrubý – Menšík, P. Řehoř, Ruda, Mikeš, Jiřinec, P. Šebesta, Křenek, Dlouhý, Samohejl, L. Bednařík. Trenéři Martin Všetečka a Luboš Krupka.
S. Radomyšl: R. Kříž – P. Procházka, Jan Hřebíček, F. Procházka, M. Hřebíček, Burkoň, Pěnička – Slavík, Vlk, Jungbauer, J. Řehoř, Strnad, Stauber, O. Gába, Šimoník, R. Volf ml. Trenéři Milan Tollinger a David Míka.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *