A team se vrátil na vítěznou vlnu!

Sobotní podvečery jsou ve Strakonicích ve znamení domácích utkání A teamu v Krajské lize. Po předchozích bodových neúspěších byl domácí divák zvědav, jestli se hokejisté vrátí na vítěznou vlnu ze začátku sezóny. Soupeř, který se v tabulce pohyboval jen o pozici níž, měl ovšem zcela jistě jiné úmysly, a tak se dala očekávat bitva s velkým “B”. 

Samotné utkání začalo pro naše hráče nešťastně, když hned po dvanácti sekundách se museli bránit první přesilové hře soupeře. V té si hosté vytvořili tlak, ale gólman Vastl byl ve své svatyni připraven. Přesto se vedení ujali hosté, když se v 6. minutě po kombinaci Háka a Žákovského trefil Hraňo – 0:1. Na vyrovnávací branku si pěkně zaplněná aréna počkala o něco déle, ale vyrovnávací trefa stála za to. Na ukazateli skóre svítil čas 13:11, kdy se mohl radovat Jakub Kopenec, který využil vyhrané buly v útočném pásmu a nechytatelnou bombou od modré čáry vyrovnal. Vyhrané vhazování, čili asistenci má “na svědomí” Jakub Šuhaj. Velmi rychlý obrat ve skóre zařídil Tomáš Křenek, který objel hostující branku a prostřelil  brankáře – 2:1. Tímto skórem skončila i první třetina.

Do druhé třetiny měli tentokrát lepší nástup naši hráči a v páté minutě (při signalizovaném vyloučení hostujícího hráče) se puku ujal David Kovář, předložil jej na Jakuba Švece, který nedal hostujícímu gólmanovi šanci a zvýšil na 3:1. V polovině druhé třetiny ujel hostující Píha, ale Tomáš Vastl v bráně vytasil skvělý zákrok. O chvíli později se při vlastním oslabení dostal do šance Jakub Švec, ale skóre zůstalo stejné. To se změnilo o necelé tři minuty později, kdy se do brejkové situace dostala dvojice Patrik Řehoř – Adam Mikeš. Prvně jmenovaný zvládl přihrávku přes bránícího hráče, našel Adama Mikeše a ten nedal hostujícímu brankáři šanci – 4:1. Hosté se připomněli o necelé dvě minuty později, kdy se dostali v útočném pásmu ke kombinaci, konkrétně Hraňo a Žákovský, kdy druhý jmenovaný přihrál Slabému, který vystřelil a snížil tak skóre na rozdíl dvou branek – 4:2. Třígólové vedení vrátil na naše hokejky Jakub Šuhaj, který využil kombinace Jardy Hřebíčka s Ondřejem Smetanou a připsal si tak první branku v našem dresu – 5:2. Na konci druhé třetiny tedy svítilo na ukazateli skóre, které dávalo tušit, že by se mohla zlomit ona nepříjemná série tří porážek za sebou. 

Ve třetí třetině se gólově dokázali prosadit nejprve hosté, kdy se po kombinaci Nováka s Pánkem prosadil Kaisler – 5:3. Tato branka ovšem paradoxně nastartovala naše hráče, kteří si pro hosty připravili 179 sekund utrpení… Nejprve se po asistenci Jakuba Šuhaje prosadil Jakub Švec – 6:3. Ihned po rozehrávce ve středním pásmu a přistrčení Jakuba Kopence se prosadil podruhé v zápase Jakub Šuhaj – 7:3. Aby toho nebylo pro hosty málo, Jakub Švec našel Tomáše Křenka, který oslovil Jakuba Kopence a skóre se začalo blížit dvojcifernému číslu – 8:3. Tzv. “desítku”, kterou si začal přát domácí kotel, přiblížil necelé čtyři minuty před koncem Ondra Dlouhý, který využil spolupráce Filipa Andrleho a Jakuba Švece – 9:3. Ovšem poslední gólovou tečku za zápasem udělal hostující Pauš a zmírnil tak porážku svého týmu – 9:4. 

Co říct závěrem? Utkání přineslo spoustu branek, rychlý a dynamický hokej a hlavně důležité tři body pro naše barvy.  Další domácí střetnutí přijde na řadu 30.11. kdy od 17 hod. přivítáme hokejový tým HC Vimperk.

Komentář k zápasu nám poskytl střelec čtvrté branky – Adam Mikeš.

Nejprve gratulace ke včerejšímu vítězství! Výsledek je jednoznačný, jaký moment podle tebe rozhodl o celkovém vítězství?

A. M. Myslím, že rozhodla druhá třetina, kdy jsme dokázali v krátkém sledu vstřelit tři branky a to nás uklidnilo a dalo nám to klid na hokejky.

Ty osobně ses trefil ve třetím zápase po sobě, vyhovuje Ti tedy styl, kterým hrajete?

A. M. To bude asi novou hokejkou ??. Ne, ve vyložených šancích často selhávám, ale teď mi to kluci dali 3x do pozic tak výstavně, že už to snad nešlo nedat.

Povedlo se vám zlomit sérii tří porážek, jak moc je to důležité pro atmosféru v týmu?

A. M. Tak určitě. Vždy je nálada lepší, když se vyhraje, než když se prohrává. A samozřejmě prolomit černou sérii doma je ohromně povzbuzující.

V sobotu vás čeká zatím největší outsider, tým Božetic. Co bude podle Tebe nejdůležitější v přípravě na toto utkání?

A. M. I když jsou Božetice poslední, tak je nesmíme v žádném případě podcenit. Paradoxně míváme občas problém se právě prosadit proti těmto soupeřům, takže se musíme soustředit a hrát svou hru. 

Své si k utkání řekl i trenér Martin Všetečka

Nejprve bych chtěl pogratulovat k vysokému vítězství. Jak jsi zápas viděl celkově?

M. V. Děkuji. Na utkání jsme se těšili, ale vstup nebyl ideální. Rychlé oslabení a obdržená branka, ale na hráčích bylo vidět, že jsou v klidu a chtějí hrát svůj hokej a to i potvrdili.

Tentokrát se paradoxně nepovedl začátek a nakonec se utkání vyvinulo tak, jak jsme chtěli. Je to náhoda, paradox, nebo jak bys to nazval?

M. V. Nevím, jak bych to nazval, prostě jsme měli tentokrát více štěstí, které se od nás v předešlých zápasech odvrátilo.

Z mého pohledu nebylo od druhého gólu který hráči vstřelili de facto co řešit. Také myslíš, že jsme měli utkání od stavu 2:1 pod kontrolou?

M. V. Ve druhé třetině jsme tam měli chvíli menší výpadek a koledovali jsme si, ale nakonec jsme to zvládli a hráči měli utkání pod kontrolou.

Jak jsi spokojený s novými hráči, kteří do dnešního zápasu nastoupili?

M. V. Všichni hráči kteří dnes nastoupili, tak k utkáni přistoupili zodpovědně a bylo vidět, že si jdou za vítězstvím. Samozřejmě nebylo vše úplně ideální, ale občasné chyby ke sportu patří a jen tím, že ti hráči dostanou příležitost hrát, tak se budou zlepšovat a s vyhraností potom odejdou i chyby, které pramení z občasné zbrklosti, či nevyhranosti. 

Co udělat proto, aby zůstalo mužstvo tzv. “nohama na zemi” a podařilo se příští týden splnit roli favorita?

M. V. Roli favorita? Myslím, že každý zápas je jiný a vyhrát může každý. My se připravíme jak nejlíp budeme umět a přistoupíme k utkáni zodpovědně jako dnes. Uvidíme v týdnu jaká bude sestava, ale určitě budeme chtít navázat na domácí výkon.

HC Strakonice – Spartak Soběslav 9:4 (2:1, 3:1, 4:2)
Branky: 14. Kopenec (Šuhaj), 15. Křenek, 24. Švec (Kovář), 34. Mikeš (Řehoř), 38. Šuhaj (Smetana, Hřebíček), 46. Švec (Šuhaj), 46. Šuhaj (Kopenec), 49. Kopenec (Křenek, Švec), 57. Dlouhý (Andrle, Švec) – 6. Hraňo (Žákovský, Hák), 36. Slabý (Žákovský, Hraňo), 45. Kaisler (Pánek, Novák), 59. Pauš (Himpan)
Vyloučení: 4 – 2 navíc 10 min. Hák
Využití: 1 – 1
Rozhodčí: Poskočil – Diviš, Šesták
Diváci: 410
HC Strakonice: Vastl – Hodánek, Hřebíček, Kovář, Škoda, Koryťák, Hrubý L., Kopenec, Šuhaj, Švec, Mikeš, Menšík, Jiřinec, Smetana, Dlouhý, Řehoř, Křenek, Andrle
Spartak Soběslav: Baloun – Kanov, Pánek, Tržil, Hubáček, Karpíšek, Čížek, Pauš, Škoda, Hraňo, Himpan, Kučera, Hák, Pánek, Píha, Slabý, Kaisler, Žákovský, Novák

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *