Z Milevska se vrátil A team bohužel bez bodu

Sobota, 17. hod., to je čas známý strakonickým fanouškům, kdy jít na hokej. Stejnou premisu uznávají v Milevsku, a tak se v sobotním podvečeru odehrálo další kolo krajské ligy, kde domácí výběr HC Milevsko přivítal naše hráče. Naše mužstvo zmítané marodkou, různými povinnostmi (univerzitní liga) odjelo odhodlané a s chutí zlomit nepříjemnou sérii porážek.

Utkání začalo z našeho pohledu skvěle a hned v první minutě se ukázala spolupráce Jakub Jiřinec – Adam Mikeš, kdy druhý jmenovaný dokázal využít přihrávku a překonal domácího gólmana Pance, který se vrátil po disciplinárním trestu do branky – 0:1. Domácí zajisté zaskočeni tímto začátkem zápasu se nemohli dostat pořádně do hry, a tak se odehrával boj spíše ve středním pásmu. V osmé minutě se do šance dostal David Ruda, ale s jeho střelou si gólman Panec poradil. Po této šanci se do tlaku začali pomalu dostávat domácí a od 10. do 13. minuty si vypracovali několik zajímavých střel, ale zatím bez gólového efektu. Přesně 8 minut před koncem první třetiny se do zajímavé šance dostal Marek Hrubý, který si nabruslil před gólmana Pance, ale ten zůstal nepřekonán. Překonat domácího gólmana se nepovedlo ani o chvíli později po zajímavém průniku Jakuba Jiřince a když krátce poté neuspěl na dvakrát ani domácí Jíška, zdálo se, že se půjde do kabin za stavu 1:0 pro naše hráče. Ale, chyba lávky… V šestnácté minutě dostali naši hráči výhodu zahrávání přesilové hry a stalo se to, co se v poslední době stává nebezpečně často. K puku se totiž dostali domácí, ujeli do přečíslení a Fořt rozveselil domácí obecenstvo – 1:1. Vyrovnaný stav ovšem vydržel stejně dlouho jako zboží ve slevě, a tak se již o 90 sekund později radoval z gólu Jakub Švec, který zůstal zapomenutý u tyčky a zakončil proti bezmocnému gólmanovi – 1:2.

Druhou třetinu začali lépe domácí a již ve druhé minutě se hnal na brankáře Tomáše Vastla domácí Radosta, ale náš brankář se předvedl se skvělým zákrokem. O necelé dvě minuty později bylo již vyrovnáno, kdy se po kombinaci dostal k puku domácí Hastrman a jeho střela skončila až v brance našeho týmu – 2:2. Na začátku dvacáté deváté minuty se povedlo domácím dokonat obrat, kdy se po přihrávce Boušky ocitl u tyčky osamocený Šimák, který neměl problém zakončit – 3:2. Jsme v čase 29:10. Do této doby byl vyloučen pouze jeden hráč a to domácí, za faul loktem. Proč najednou řeším vyloučení? Asi hlavně proto, že i z části kvůli nastavenému benevolentnímu metru rozhodčích, se hra vyostřila a během druhé poloviny zápasu bylo rozdáno několik trestů do konce utkání a celkově se hra 5 proti 5 odehrávala sporadicky… Jak moc tato věc prospívá hokeji, to nechám na každém čtenáři a jeho vlastním úsudku. Ve dvanácté minutě se puku za brankou zmocnil Patrik Řehoř, vybruslil před branku, ale při zakončení nedokázal puk zvednout a na zemi byl brankář Panec připravený. Poté se k zajímavému průniku dostal Jakub Švec, natlačil se před branku, ale domácí gólman byl opět připraven. Každopádně na tuto tvrdší hru byli domácí lépe připraveni a čtyři minuty před koncem druhé třetiny se zásluhou Jelínka dostali do dvoubrankového vedení – 4:2. Druhou třetinu tedy zvládli lépe domácí hráči a stav, který svítil po čtyřiceti minutách na ukazateli skóre byl velmi výmluvný. Jediné co mohlo vyloudit úsměv na rtech všem příznivcům našeho klubu, byl asi domácí kotel, který svým skandováním “Myslivec to pustí” dokázal, že chodit na své místo se má včas, mimo jiné už kvůli tomu, aby si člověk poslechl sestavy a nedošlo tak ke zbytečným faux pas :-).

Do třetí části nastoupilo naše mužstvo se změnou v bráně, kvůli lehčímu zranění.Takže Tomáše Vastla nahradil Roman Špiler, syn legendárního gólmana, který nyní hájí barvy Sokolu Katovice v Okresním přeboru. Do první větší šance se v páté minutě dostal domácí Šimák, ale na našeho gólmana nevyzrál. Ovšem, co nezvládl Šimák, to zvládl domácí Fořt, který o chvíli později využil přihrávku Poucha a navýšil stav na 5:2. S tímto stavem se naši hráči nechtěli smířit, a tak o necelé tři minuty později vykřesal naději Lukáš Hrubý, který dokázal dotlačit puk i s gólmanem do branky – 5:3. Poslední gólové slovo si vzali ale opět domácí a na konečných 6:3 upravil domácí Hájek. To bylo, co se týká branek vše. Ovšem na ledové ploše se poté stihly ještě dvě zápasnické vložky(nekorunovaný mistr této disciplíny Jakub Kopenec, si vedl opět skvěle a nedal domácímu hráči šanci), několik strkanic, a spousty další (ne)hokejové zábavy… Nervózní utkání tak mají naši hráči za sebou a již nyní se v myslích můžeme začít věnovat dalšímu zápasu, konkrétně v sobotu 16.11., kdy od 17. hod. přivítáme na domácím ledě rozjetou Soběslav.

Zápas pro náš web okomentoval střelec druhé branky Jakub Švec.

Jakube, začátek zápasu vám vyšel na jedničku, kde bys viděl příčiny celkové porážky?

J.Š. Vstup do utkání se nám konečně podařil lépe než v předešlých zápasech, kdy jsme během prvních minut góly spíše inkasovali. Příčinu prohry vidím především při nástupu do 2. třetiny, kdy jsme se po vcelku povedené 1. třetině spokojili s výsledkem a mysleli si, že to půjde samo. Soupeř toho využil a otočil utkání. Poté už jsme nedokázali dostatečně zabrat a více než nasbírat kanadské body se nám dařilo posbírat trestné minuty.

Tvůj gól přišel v 19. minutě a poslal jsi nás opět do vedení. Mohl bys nám tuto branku popsat?

J.Š. Ocitli jsme se v přečíslení 2-1. Byl jsem dost z úhlu, takže jsem nejprve chtěl puk přihrát přes bránícího obránce. Ten mi ale přihrávku vyklekl a puk se odrazil zpět ke mně. Zkusil jsem tedy vystřelit po ledě a naštěstí jsem trefil skulinu mezi betony.

Zápas také ohodnotil trenér Luboš Krupka

Máte za sebou další utkání v Milevsku, kde bys viděl největší příčiny konečné porážky?

L.K. Když to vezmu od začátku… Ten se povedl, hned v první minutě jsme vedli 1:0, bohužel postupem času došlo u hráčů k jistému uspokojení z výsledku, potom se k tomu přidala nedisciplinovanost u hráčů, kteří by měli naopak mužstvo táhnout a výsledkem je tento výsledek… Jsem z toho docela zklamanej, protože si myslím, že i když jsme sem přijeli oslabení, tak Milevsko k poražení bylo a ta nedisciplinovanost nás prostě stála body.

Druhá třetina se úplně výsledkově nepovedla, ale co zarazilo mě, byl první obdržený gól, který byl opět v přesilové hře…

L.K. Tak a to je přesně ono, o čem jsem mluvil před chvilkou. Je to v té nedisciplinovanosti. Hráči hrají přesilovou hru, myslí si, že se nemůže nic stát, soupeř nám ujede a je vymalováno. Nejhorší na tom je, že tam ujede jeden hráč, který ještě nezakončí, ale v tu chvíli tam dojede další hráč Milevska, který dorazí puk do prázdné branky. My tam v tuhle chvíli neměli ani jednoho hráče… To jsou ty individuální chyby, které pramení z té laxnosti. Ovšem abych nebyl pouze negativní a jen stále neopakoval “disciplína, disciplína”, tak musím zároveň pochválit hráče, kteří dnes nastoupili v obraně ať už to byl David Škoda, či Jakub Kopenec a musím říct, že celkově mi obránci nezklamali. Kór teď když se po zranění vrátil David Kovář a do tréninkového procesu se dostává Pepa Hodánek, který ještě poroste, až bude pravidelně trénovat. Ve dvojici s Jardou Hřebíčkem hrají opravdu dobře a vyřešila se tím zkušenost v obraně, která se nám opět zvedla. 

Máte před sebou teď domácí zápas proti Soběslavi a týden na to, opět do Milevska, tentokrát proti Božeticím. Co od těchto zápasů čekat?

L.K. Tak Soběslav bude určitě soupeř velmi nepříjemný. Mají tam šikovné hráče a letos se jim i docela daří. Takže to bude další těžký zápas, který bude asi hráče i bolet, ale hokej je tvrdá hra a s tím se musíme popasovat. Co se týká zápasu za čtrnáct dní proti Božeticím, tak to je zatím taková velká neznámá. Zatím nebodovali, ale o to více se budou snažit tuto sérii zlomit a my nesmíme nic podcenit! 

 

 

HC Milevsko 2010 – HC Strakonice 6:3 (1:2, 3:0, 2:1)
Góly a nahrávky: 18. Fořt (Radosta), 24. Hastrman (Mil. Čunát), 29. Šimák (Petr Bouška, T. Bílek), 37. Mich. Jelínek (Pletka), 48. Fořt (Pouch, Radosta), 53. A. Hájek (Petr Bouška, Šimák) – 1. Mikeš (Jiřinec), 19. J. Švec, 50. L. Hrubý (Škoda)
Rozhodčí: Urban – Kubíček, Jan Lang.
Vyloučení: 6:7, navíc Mil. Čunát, Hastrman (Milevsko) oba 5 minut + do konce, D. Kovář (Strakonice) 10 minut, M. Hrubý (Strakonice) do konce, Ruda, Kopenec (Strakonice), oba 5 minut + do konce.
Využití: 1:0.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 410.
HC Milevsko: Panec – A. Hájek, Petr Bouška, Hastrman, Mil. Čunát, Jíška, Tampier – T. Bílek, Šimák, Hamerle, Radosta, J. Müller, Fořt, Mich. Jelínek, Pouch, Pletka. Trenér Michal Štych.
HC Strakonice: Vastl (41. R. Špiler ml.) – Hodánek, Jar. Hřebíček, L. Hrubý, D. Kovář, Topinka, Kopenec – J. Švec, M. Hrubý, Ruda, Jiřinec, Mikeš, M. Müller, P. Řehoř, Andrle, D. Škoda. Trenér Luboš Krupka.

 

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *