Špatný výkon na body nestačil.

7. kolo Krajské ligy bylo ve znamení souboje našich hráčů s hosty z Českého Krumlova. Ač byli hosté tabulkově v lepším postavení, očekával se vyrovnaný souboj, ovšem realita na hřišti byla jiná…

Do utkání zasáhl místo zraněného Patrika Šebesty nově příchozí Jakub Šuhaj, od poloviny zápasu pak nastoupil do obraných řad staronová posila Josef Hodánek.  Samotné utkání začalo pro naše barvy lépe a již ve 3. minutě se po krásné kombinaci Martina Müllera a Jakuba Jiřince, prosadil Adam Mikeš – 1:0. Hosté se snažili o rychlou odpověď a již v 5. minutě bylo před Jakubem Myslivcem živo, ale skóre se zatím neměnilo. S odpovědí přispěchal Tomáš Růžička, ale jeho šance zůstala nevyužita. Radovali se tak hosté, když se po kombinaci dostal k zakončení Lukeš a ranou pod víko, nedal našemu gólmanovi šanci – 1:1. V osmé minutě se naši hráči dostali do zajímavého závaru, ale neposedný puk poskakoval pouze okolo branky a bohužel v ní neskončil. Prosadili se tedy opět hosté. Po kombinaci Galistla a Lukeše se prosadil Unger a otočil stav zápasu na 1:2. O tři minuty později si ti samí hráči kombinaci zopakovali a dokázali jí opět gólově využít. Střelcem branky byl opět Unger – 1:3. Tímto výsledkem skončila i první třetina.

Začátek druhé třetiny byl ve znamení našeho náporu, ale Tomášovi Růžičkovi nebylo přáno a střela za gólmana neprošla, následná přihrávka na volného hráče, byla zablokována hostující obranou. Trestali tedy opět hosté. Nejprve se dokázal prosadit Hakl, kterého následoval Berný a skóre začalo nabírat děsivých rozměrů – 1:5. Ještě hůř pak bylo v 15. minutě, kdy se dokázal po přihrávce Michalce prosadit Hakl – 1:6. Jiskřičku naděje vykřesal pro naše barvy Martin Müller, který se za brankou zmocnil puku a pohotově z poza branky dokázal překvapit hostujícího gólmana – 2:6. Do konce třetiny se už výsledek nezměnil, a tak se hráči rozešli do kabin za stavu 2:6.

Třetí třetina měla tentýž obrázek, jako třetina první a druhá. Naši se snažili kombinovat, ale kombinace vázla. Hosté chodili do rychlých protiútoků, a celkově hráli hodně uvolněný hokej. Branky začaly padat až v poslední desetiminutovce a pro domácí diváky, to nebyla hezká podívaná. Nejprve se dokázal prosadit Vondřich, poté Krcho a poslední gólovou tečku za zápasem přidal Lukeš. Co je ovšem nejvíce k zamyšlení je fakt, že poslední tři branky dali hosté ve vlastním oslabení, což se vidí málokdy… Co říci závěrem? Utkání to bylo nepovedené, nejen výsledkově, ale i hrou a pokud budeme chtít navázat na výkony ze začátku sezóny, bude muset přijít radikální změna! Další zápas odehrajeme v Milevsku, proti domácímu výběru a hráči se budou jistě snažit odčinit tento nepovedený zápas.

Utkání pro náš web okomentoval zástupce kapitána Marek Hrubý.

Utkání jste začali výborně, ve 3. minutě se vedlo, co se potom stalo?

M.H. Ano vstřelili jsme první gól, ale potom jsme si mysleli, že to půjde samo. Nebruslili jsme, drželi jsme zbytečně dlouho puky a naše přihrávky nebyly přesné. Soupeř nás aktivně napadal a měli jsme s tím obrovské problémy.

Oproti předchozí porážce s Vajgarem, v tomto utkání nebylo ani moc šancí, čím to bylo?

M.H. Šance jsme měli na vstřelení více gólů, ale nebylo jich mnoho jako v předchozích zápasech. V sestavě se udělaly změny a naše nesehranost byla znát.

Jak vypadá mužstvo po psychické stránce? Nemůže s ním takový zápas otřást?

M.H. Zápas musíme hodit za hlavu a připravit se na následující zápas s Milevskem. Budeme chtít přivést 3 body!

Utkání okomentoval také trenér Martin Všetečka

Utkání skončilo velkým debaklem, kde vidíš příčiny?

M.V. Příčiny jsou jednoduché. Dneska nám nešlo vůbec nic. Zápas blbec. Dneska kdybychom se polili benzínem, tak se nám zlomí sirka a nebo v zapalovači dojde plyn. Prostě zápas, kdy je vše proti nám a my jsme si ho vybrali zrovna teď.

Začátek utkání nám paradoxně vyšel, myslíš že rozhodlo neproměnění šance na 2:0?

M.V. Dali jsme gól po hezké akci ale to bylo opravdu z naši strany vše.

Co myslíš že takovýhle výsledek udělá s mužstvem?

M.V. Doufám, že kluci na to hned večer u piva zapomenou a v úterý na tréninku budeme pokračovat v naši práci kterou jsme začali v létě. Takovýhle zápasy nás nesmí potkávat doma kvůli divákům, kteří nás podporuji. Teď jedeme do Milevska, kde budeme chtít hrát náš hokej a následně potvrdit doma, že dnešek byl jen výpadek.

HC Strakonice – HC Slavoj Č. Krumlov 2:9 (1:3, 1:3, 0:3)
Góly a nahrávky: 
3. Mikeš (Jiřinec, M. Müller), 36. M. Müller – 6. M. Lukeš (Klíma, Unger), 12. Unger (M. Lukeš, Gallistl), 15. Unger (M. Lukeš, Gallistl), 27. Hakl (F. Čížek), 29. Berný (Klíma), 35. Hakl (Michalec), 52. Vondřich (J. Krcho), 57. J. Krcho (D. Svoboda, Břečka), 58. M. Lukeš (Břečka, D. Svoboda).
Rozhodčí: Šperl – Mart. Šesták, Karlín.
Vyloučení: 8:10, navíc Topinka (Strakonice) 10 minut, M. Hrubý (Strakonice) 5 minut + do konce, F. Čížek (Č. Krumlov) 10 minut + do konce.
Využití: 0:0.
V oslabení: 0:3.
Diváků: 587.
HC Strakonice: Myslivec (41. Vastl) – L. Hrubý, D. Kovář, Topinka, M. Hrubý, Hodánek, Jar. Hřebíček, od 41. navíc D. Škoda, Kopenec – Křenek, T. Růžička, Ruda, J. Švec, Dlouhý, J. Šuhaj, Mikeš, M. Müller, Jiřinec, P. Řehoř. Trenéři Martin Všetečka a Luboš Krupka.
Č. Krumlov: Spáčil – F. Čížek, Gallistl, D. Svoboda, Břečka, Šimek – M. Lukeš, Unger, Klíma, Vodička, J. Krcho, Vondřich, Michalec, Hakl, Berný. Trenéři Vilém Migl ml. a David Machálek.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *