Z napínavého utkání vytěžili naši hráči pouze bod.

Sobotní odpoledne bylo ve znamení 5. kola KL mužů, kdy naši hráči přivítali hosty z Jindřichova Hradce.
Samotný start utkání byl poznamenán dvěma rychlými akcemi hostů, které obě shodou okolností a smolným zákrokem skončili v naší brance. Čili v čase 02:06 svítilo na zbrusu nové světelné tabuli skóre 0:2. Naši hráči byli z tohoto začátku chvíli zaskočeni, a tak trvalo do poloviny první třetiny, než se z této ledové sprchy vzpamatovali. K psychickému rozpoložení nepřispěla ani 6. minuta, kdy se nepovedlo využít výhodu trestného střílení. Bohužel to nebylo v dnešním zápase naposled… Ve třinácté minutě se do zajímavé šance dostal Ondra Dlouhý, který se pokoušel několikrát dorazit střelu Marka Hrubého, ale brankář Kubeš chytal velmi pozorně. Následně vystřelil Lukáš Hrubý, jehož střela se už šourala do branky, ovšem branková konstrukce byla proti. O dorážku se snažil ještě Adam Mikeš, ale hostující brankář držel stále čisté konto. V době našeho velkého tlaku se do nebezpečného brejku dostal hostující Košťál, ale stav se nezměnil. Patnáctá minuta přinesla našim hráčům výhodu zahrávání přesilové hry, ale postupně se nedokázal prosadit Ondra Dlouhý a s dorážkou u tyčky neuspěl ani David Ruda. Následně se do samostatného úniku dostal Patrik Šebesta, ale zakončení nerozvlnilo síťku. Naopak, jak šanci proměnit, předvedli hosté o chvilku později. To se puku ujal Lazorišák, najel si mezi kruhy, vypálil a navýšil náskok hostů na 0:3. Jiskřičku naděje pro naše barvy vykřesal o necelou minutu později Patrik Šebesta, který dokázal využít přihrávky Marka Hrubého a snížil stav na 1:3. V předposlední minutě první třetiny se k puku mezi kruhy dostal Tomáš Růžička, vystřelil, ale stav se už do konce první třetiny nezměnil.
Druhá třetina začala lépe pro naše hráče, kteří si vytvořili velký tlak a hnali se za kontaktní brankou. Z této snahy vyplynula druhá možnost zahrávat trestné střílení, ale zakončení dopadlo stejně jako v prvním případě neúspěšně…Ve třetí minutě se dostával k samostatnému úniku hostující Tržil, ale ačkoliv měl cestu k bráně volnou, tak ještě hledal přihrávkou spoluhráče, který byl ovšem ubráněn našimi hráči. O necelou minutu později se do samostatného úniku dostal Lazorišák, ale Myslivec v brance si s tímto pokusem poradil. S odpovědí přispěchal Ondra Dlouhý, který se dostal až před branku hostí, ale v zakončení mu nebylo tentokrát přáno. Další šanci měl poté na hokejce Patrik Šebesta, který se dostal ke střele mezi kruhy, ale Kubeš v brance zůstal pro tuto chvíli nepřekonán. O chvíli později vyprášil lapačku hostujícího gólmana Patrik Řehoř, který se dostal k pěknému zakončení. V této chvíli měli naši hráči skutečně velký tlak, ale ani Jakub Švec, Marek Hrubý a poté ani Tomáš Růžička nedokázali Kubeše překonat. Hosté vystrčili růžky v polovině druhé třetiny, kdy se k zajímavému úniku dostal Štrajt, ale naštěstí nebylo třeba měnit na ukazateli skóre. Od poloviny druhé třetiny tempo poněkud opadlo a tak už tolik šancí k vidění nebylo. Stojí za zmínku, že v osmnácté minutě se hnal Tržil do zajímavé šance, ale i díky faulu nestihl jmenovaný zakončit.
Třetí třetinu začali naši hráči opět velkým tlakem, kterého se pokoušel využít David Ruda, ale tváří v tvář proti gólmanovi neobstál. Třetí minuta přinesla nespokojené zamručení fanoušků, které bylo vyvoláno čtvrtým gólem v naší síti. To se do kombinace pustil Mazanec s Lazorišákem, který našel přesně hokejku Štrajta a stav byl tedy 1:4. Schválně si položme řečnickou otázku, kolik fanoušků v tu chvíli ještě věřilo v jakýkoliv bodový zisk. Naději na bodový zisk vykřesal v osmé minutě Marek Hrubý, který prostřelil bombou z první brankáře Kubeše. Na brance se podílel křížnou přihrávkou Ondra Dlouhý – 2:4. O tři minuty později si mohli vzít hosté vedení o tři branky zpět, ale Peter Pucher se i díky faulu, nedokázal prosadit a lépe zakončit. V oslabení, které následovalo se k samostatnému úniku dostal Tomáš Růžička, ale typické zakončení neslavilo proti Kubešovi úspěch. O chvíli později se do zajímavé šance dostal Adam Mikeš, ale trefil pouze brankovou konstrukci. Kontaktní gól ovšem visel ve vzduchu… Po přihrávce Jardy Hřebíčka se ke krásné utažené střele dostal Jakub Švec a najednou to s nadějí na bodový zisk už nevypadalo tak špatně, jako o jedenáct minut dříve. Vyrovnání přišlo o necelé dvě minuty později, a opět v tom měl prsty Jarda Hřebíček, který udržel kotouč proti dvěma protihráčům, následně jej předložil Patriku Šebestovi, který dokázal překonat Kubeše a vyrovnat skóre – 4:4! Do konce třetí třetiny se již nic nestalo, a tak se šlo stejně jako v minulém utkání do prodloužení. V prodloužení při přesilové hře trefil David Ruda tyčku, zatímco na druhé straně se do kombinace dostal Košťál s Tržilem a druhý jmenovaný nakonec rozhodl o tom, že bod navíc si odvezou hosté. Co říci závěrem? Porážka na domácím ledě pokaždé zamrzí, ovšem po takovémto průběhu, se i bod přijímá s pokorou. V sobotu nás čeká velmi náročná cesta do Pelhřimova, kde naše hráče vyzvou dosud neporažení Lední medvědi, kteří si již před sezónou vyhlásili jasný cíl, kterým je postup do druhé ligy.

HC Strakonice – HC Vajgar J. Hradec 4:5 v prodl. (1:3, 0:0, 3:1 – 0:1)
Góly a nahrávky: 
18. P. Šebesta (M. Hrubý, Kopenec), 48. M. Hrubý (Dlouhý), 54. J. Švec (Jar. Hřebíček), 55. P. Šebesta (Jar. Hřebíček) – 1. D. Košťál (Ištvánik, Lazorišák), 3. J. Mazanec (Ištvánik), 17. Lazorišák (J. Mazanec), 43. Štrajt (Lazorišák), 64. V. Tržil (D. Košťál).
Rozhodčí: Poskočil – Jan Lang, Kubíček.
Vyloučení: 2:5.
Využití: 0:0.
Diváků:
HC Strakonice:
 Myslivec – Topinka, Jar. Hřebíček, J. Škoda, M. Hrubý, Kopenec, L. Hrubý – Jiřinec, T. Růžička, Ruda, P. Šebesta, Dlouhý, J. Švec, Andrle, Mikeš, P. Řehoř. Trenéři Martin Všetečka a Luboš Krupka.
J. Hradec: T. Kubeš – Popelka, Ištvánik, Jon, Budín, Janeček, P. Pucher ml. – Štrajt, Lazorišák, J. Mazanec, D. Košťál, Lander, Gurka, V. Tržil, P. Pucher st., Havelka, Aarts. Trenér Zdeněk Ondřej.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *