V netradičním čase (ve 13:00), odstartovala Krajská liga zápasem, který sliboval velice zajímavé měření sil, okresních sousedů.

Samotné utkání odstartovali lépe naši hráči, kteří se hnali za vedoucím gólem, a také díky fyzické připravenosti, si vytvářeli šance. Hned ve třetí minutě, se do šance dostal Tomáš Růžička, po přihrávce Davida Rudy, ale domácí Žilinčík byl pozorný. Poté následovala akce Patrika Šebesty, ale stav zůstával vyrovnaný. Přišel tedy trest od domácích. V desáté minutě využili první brejkovou situaci a domácí Vlk, neměl sám před brankou problém se zakončením – 1:0. Další šanci měl o tři minuty později domácí Milan Hřebíček, ale tentokrát proti našemu gólmanovi Myslivcovi neuspěl. O chvíli později se do šance dostal Tomáš Křenek, ale Žilinčík byl v bráně stále nepřekonán. V poslední minutě dostali naši hráči možnost zahrávat přesilovou hru. Po buly se dostal puk k Davidu Kovářovi, který přihrál na modrou čáru Jardovi Hřebíčkovi, který vyslal, nechytatelnou bombu pod břevno – 1:1. 

Druhou třetinu, začali naši hráči opět v přesilové hře, díky domácí nedisciplinovanosti, dokonce ve dvojnásobné. Nejprve dokázal využít přihrávku od Davida Rudy a Kováře, Tomáš Křenek – 1:2. O necelou půl minutu později se situace opakovala. Opět asistovali Davidové (Kovář, Ruda), ovšem tentokrát zakončil Tomáš Růžička – 1:3. Domácí snížili o chvilku později, kdy se prosadil Stauber – 2:3. Ve dvacáté sedmé minutě se zmocnil puku Martin Müller, který našel Honzu Topinku, který se nemýlil – 2:4. Necelé tři minuty po polovině zápasu, se puku ujal Patrik Šebesta, který našel Davida Kováře, ten opět využil spolupráci s Davidem Rudou, který neměl problém skórovat – 2:5. Tímto výsledkem, skončila i druhá třetina.

Do závěrečné třetiny, měli lepší nástup domácí hráči, což dokázal v gól přetavit Pavel Procházka – 3:5. Třígólový náskok vrátil našim barvám Patrik Šebesta, který dokázal skórovat v oslabení – 3:6. Když přidal další branku David Ruda, který využil svou šanci a navýšil skóre, zdálo se, že je po zápase – 3:7. Ovšem nejen díky tomu, že se domácí hráči nevzdávali, ale také díky naší nedisciplinovanosti (v posledních 10 minutách jsme měli 5 vyloučení!), se domácí ještě dostali do zápasu. Nejprve skóroval Jakub Šimoník – 4:7, aby ho o chvíli později následoval Filip Procházka – 5:7. Na hřišti se také hodně jiskřilo a chvílemi se zdálo, že to nemusí dopadnout vše dobře… Také zápas nedohrál David Kovář, kvůli zranění levého kolena, po jednom z nešetrných zákroků, domácího hráče. Když se v poslední minutě odhodlali domácí ke hře bez brankáře, dokázal v našem obranném pásmu vypíchnout puk Tomáš Růžička a v samostatném nájezdu, nedal prázdné brance šanci – 5:8 :-). 

První utkání tak pro naše barvy dopadlo dobře a již teď se můžeme těšit na sobotu (28.9.), kdy v domácí Vertiv aréně, přivítáme loňského finalistu z Veselí nad Lužnicí.

Utkání pro náš web ohodnotil střelec první branky Jarda Hřebíček

Jak jsi viděl celkově utkání, proti Radomyšli?

J.H. Upřímně mi zápas přišel celkem v tempu. Je jasné, že lidem z tribuny to třeba tak nepřijde, ale za mě to tak bylo. Za dvě třetiny si myslím, že se nemusíme vůbec stydět. Hráli jsme velice dobře, Radomyšl jsme moc k ničemu nepouštěli. Na druhou stranu, za posledních 10 minut… tam asi není potřeba nic říkat, všichni to viděli. Neustálé řeči na rozhodčího a dopadlo to tak, že třetí třetinu jsme byli v podstatě pořád v oslabení. A můžeme se bavit o tom, že rozhodčí tamto a tamto, ale všichni ví, jak to s rozhodčími je a nic se s tím neudělá. Ale zvládli jsme ve výsledku i tohle, takže můžeme být spokojení.

Povedlo se Ti skórovat na konci první třetiny (úžasná bomba!!), jak jsi viděl svou trefu?
J.H. V podstatě celý týden jsme se věnovali přesilovkám a bylo to vidět. Když tak nad tím přemýšlím, tak snad asi všechny první góly jsme dali v přesilovkách. Musím říci, že i v tréninku přesilovky vypadaly celkem dobře. Měl jsem jen strach, aby to nebylo to klišé- v tréninku dobrý, zápas bída-. Naštěstí to tak nebylo. Máme tam pár variant, které se mění v závislosti na situaci, takže soupeř má celkem problém, že se nemůže soustředit na jednu věc. U nás v lajně jsme všichni celkem hokejoví, takže si dokážeme vyhovět. Když to vezmu zpět ke gólu, tak to byla jedna z variant. Křéňa (Tomáš Křenek) tam dobře clonil, takže gólman toho moc neviděl. Zapadla tam dobře, za což jsem rád.

Hrál jsi za A team po delší době (když nepočítám přípravu s Radomyšlí), jak se Ti hrálo?
J.H. Jo, hrálo se mi dobře. Určitě tomu pomohla i Radomyšl, že chtěla taky hrát. Má to pak větší spád, než když jezdil třeba Humpolec (nevím, jak jsou na tom teď), který se postaví na modrou a hrajte…
Absolvoval jsem vlastně komplet suchou přípravu i led, takže natrénováno něco mám a půjde to snad ještě nahoru, uvidíme. Čekal jsem to horší po té roční pauze, i když jsem tedy loni normálně trénoval, právě kvůli tomu, aby to nebyl takový šok. Za to ještě jednou díky p. Heimlichovi, Milanovi Řehořů, p. Kašparovi i klukům, že mi to bylo umožněno.

Vrátil jsi se ve velkém stylu, máš novou motivaci?
J.H. Díky. Motivaci… to je trochu složitější. Rozhodně nechci říkat, že jsem bez hokeje nemohl být jen proto, aby to vypadalo dobře, to určitě ne. Upřímně jsem ještě nedávno vůbec nevěděl, jestli teda budu hrát nebo ne… Hodně lidí se mi ptalo a já sám nevěděl, takže odpovídal jen „uvidíme“. Člověk má trochu jiné priority postupem času. Spíše bych řekl, že jsem hokej začal brát trochu jinak. Dříve to už byl spíše stereotyp, pořád to samé. Až bych i skoro řekl, že povinnost… Teď se to změnilo v tom, že hokej je v podstatě doplněk, kde si člověk jde vyloženě užít ten pohyb. Nejsem typ, že by mě bavilo trávit hodiny v posilovně, běháním apod… Vždy jsem to měl spíše ke sportu- fotbal, florbal apod…

Ty patříš k hráčům, kteří by měli být stěžejními pilíři, jak Ti vyhovují podmínky, co se týká tréninkového zázemí, přístupu k A teamu atd? 

J.H. Tady bych to upřímně rozdělil asi na dvě části… první je ta, že podmínky máme hodně dobré, co se týče zázemí- tohle je část, o kterou se stará hlavně p. Heimlich.
Pak je ta druhá, kdy i já osobně půjdu asi na výbor někdy, protože co se tu děje směrem k áčku, jsem snad nikdy neviděl a už asi neuvidím. Abychom slézali z ledu v půl 10 večer a ráno vstávat po páté do práce… Jste rozpumpovaní a usnete v půlnoci. To by mě zajímalo, jestli by si tohle dovolili v době, kdy tu hrál Ríša Pytlů, Kozička, Špína apod… Aby se áčko přizpůsobovalo tréninkům juniorů a dorostu, nic proti nim- oni za to nemůžou… Když jsme byli my ve věku dorostu a juniorů (teď to zní, jak kdyby mi bylo padesát), tak jsme slézali z ledu v 10 hodin… A já teď budu slézat v noci z ledu a přede mnou bude mít trénink 8 lidí, kde na půlce ledu není ani vjeto, kdyby nedělali kolečka na začátku tréninku? Za mě jsme měli spojené tréninky 6.,7. třída a 8.,9. třída a z každé třídy nás tam bylo 10-15… tzn. 30 lidí na ledě… Můžeme se bavit o tom, že dnes je nový trend trénovaní a že děti potřebují mít prostor na rozvoj individuální práce s kotoučem apod., ale že by se nevešlo 8 dětí na půlku…? To mi nikdo nevymluví. Pak mi budou vyprávět, že v dorostu hrají děti ze sedmé a osmé třídy. Já jsem svým jednáním dorostence, nebo jaké kategorie se to týká, do Písku nevyhnal. Toho pána jsem viděl jednat… no jednat… vést monolog 2x v životě a vůbec se nedivím, že nějaké děti odešly do Písku, do stejné soutěže!!! Nechtěl jsem to vytahovat, ale nějak to ve mně vře…

Utkání pro náš web okomentoval i trenér Martin Všetečka

Máte za sebou první utkání, poprosím o celkové hodnocení?

M.V. První utkáni, derby, má premiéra a ještě brzký čas utkáni, to bylo všechno velmi specifické. Vstoupili jsme do utkáni výborně, měli jsme chuť a výborný pohyb. Bohužel jsme nedokázali proměnit vytvořené šance a domácí nám z první šance dali gól. Jsem rád, že jsme pořád hráli naši hru a dokázali stav utkáni otočit a dvě třetiny hrát, to co jsme si řekli.

Podařilo se vám využít čtyři přesilové hry, jak jste se na ně připravovali?

M.V. Na přesilovky jsme se zaměřili a budeme zaměřovat celý rok, protože jsou velmi důležité a díky bohu nám dnes vycházely a kluci v nich předvedli krásné akce a gólů mohlo být ještě víc.

Vedlo se chvílemi i o 4 góly (7:3), čím si vysvětluješ, tu ztrátu koncentrace, pokud to byla ztráta koncentrace…?

M.V. Ztráta koncentrace? Řekl bych, že to bylo způsobeno tím, že poslední třetinu jsme přestali hrát náš hokej a zajímali nás jiné věci ( rozhodčí a zákroky soupeře), to se nám nesmí stávat a musíme se toho vyvarovat a soustředit se na náš výkon celých 60 minut.

Jak jsi se cítil při premiéře na střídačce, při krajské lize?

M.V. Tak před zápasem jsem cítil trochu nervozitu, ale když jsem viděl páteční trénink a chuť týmu tak jsem věřil, ze uspějeme. Byly situace, kdy bych nejraději skočil na led a hrál. Ale jsem rád, že jsme to společně zvládli a vstoupili do sezóny úspěšně.

Sokol Radomyšl – HC Strakonice 5:8 (1:1, 1:4, 3:3)
Branky:
10. Vlk (Stauber), 24. Stauber (Fríd, M. Hřebíček), 43. P. Procházka (Pěnička), 53. Šimoník, 57. F. Procházka (Slavík, Šimoník) – 20. Jar. Hřebíček (D. Kovář), 22. Křenek (Ruda, D. Kovář), 22. T. Růžička (Ruda), 27. Topinka (M. Müller), 33. Ruda (D. Kovář, P. Šebesta), 46. P. Šebesta, 49. Ruda, 60. T. Růžička.
Rozhodčí: F. Svoboda – Komzák, P. Bělohlav ml.
Vyloučení: 9:11, navíc M. Müller a L. Hrubý (Strakonice) oba 10 minut  
Využití: 1:4
V oslabení: 0:1  
Diváků: 130
S. Radomyšl: Žilinčík (33. Kafka) – Pěnička, P. Procházka, M. Hřebíček, Kulvejt, F. Procházka, M. Škoda, Hejda – Slavík, J. Řehoř, Jungbauer, Šimoník, O. Gába, Fr. Bárta, Vlk, P. Březina, Stauber, Fríd. Trenéři Milan Tollinger a David Míka
HC Strakonice: Myslivec – D. Kovář, Jar. Hřebíček, D. Škoda, M. Hrubý, Topinka, L. Hrubý, od 41. navíc Vaněček – Křenek, T. Růžička, Ruda, J. Švec, Dlouhý, P. Šebesta, Jiřinec, Mikeš, M. Müller. Trenér Martin Všetečka