V neděli vyrazili do Budvar Arény k prvnímu ligovému utkání dorostu naši dorostenci (i když ročníkově jsou v týmu pouze tři, ostatní hráči jsou věkem starší žáci). Po náročné letní přípravě, kterou hráči absolvovali (v květnu a červnu to byla suchá příprava 5x týdně po 2 hodinách a v srpnu 5x týdně po 1,5hodině tělocvična + 4x týdně po 1 hodině led a navíc týdenní soustředění, kdy měli 2x denně suchou a 2x denně led). Kluci makali, aby se na vyšší soutěž připravili co nejlépe. Ze tří přípravných utkání si připsali jednu výhru (nad Příbramí 6:3) a dvě porážky (obě s HC Rokycany 6:4 a 4:2). Bohužel v těchto utkáních došlo ke zranění dvou našich hráčů, jejichž léčení si vyžádá delší čas, takže se může stát, že do základní části vůbec nezasáhnou (zákl. část končí 20.10.2019). Bohužel první zápas se nepovedl úplně podle představ. Kluci působili zakřiknutě a než se rozkoukali, odcházeli do šatny s 5 gólovým mankem. Ve druhé třetině se obraz hry trochu zlepšil, přišli i nějaké šance, ale gólově se nikdo z našich neprosadil. To se podařilo až v polovině třetí třetiny, kdy po vybojování puku za brankou soupeře Matyáš Císař poslal puk do předbrankového prostoru. Tam byl pohotový Ruda Prušák, který dostal puk za záda soupeřova brankáře. I když se prohrálo, pro hráče byl zápas určitě přínosem. Paradoxně 6 branek z 11 nám vstřelili hráči, kteří ještě nedávno oblékali dres Strakonic. Dalším soupeřem, se kterým se utkáme, bude na domácím ledě v sobotu 14.9. tým DDM Č.Budějovice.

HC Motor České Budějovice “B” – HC Strakonice 11:1 (5:0, 4:0, 2:1)

Branka: 48. Prušák (Císař Mat.)

Vyloučení: 4 – 2

HC Strakonice: Císař Met. – Skok, Šíma, Kubíček, Drančák, Walter, Slavík, Císař Mat., Lukeš, Široký, Prušák

Informoval: Martin Walter