K dalšímu přípravnému utkání dorazil na naše kolbiště celek z Milevska. První utkání v letošní přípravě vyznělo jednoznačně pro naše barvy (8:1), a tak bylo jasné, že hosté si budou chtít napravit reputaci. Jak moc se jim to povedlo, či nepovedlo, nechť posoudí čtenář sám…

Nástup do samotného zápasu měli lepší naši hráči a skvěle v přípravě hrající Marek Hrubý se v 6. minutě ujal puku, zkušeně prokličkoval mezi soupeři a mezi betony hostujícího gólmana zakončil – 1:0. Tento gól ještě více nahecoval hostující hráče, kteří si vytvořili několik šancí, ale Tomáš Vastl v bráně předváděl dobré zákroky. Šance se střídali, smůlu v zakončení měl David Ruda, který nedokázal překonat hostujícího brankáře, ovšem v zakončení si nevěděli rady ani hosté, a tak první třetina skončila 1:0. Hostující nemohoucnost v zakončení, trvala přesně do poloviny zápasu, kdy se povedlo Pouchovi po dorážce vyrovnat skóre – 1:1. Obrat hosté zakončili o necelé čtyři minuty později, kdy se k druhému gólu dostal Fencl, po asistenci Slámy – 1:2. Vyrovnání naším barvám zařídil obránce David Kovář, kterému u branky asistoval David Ruda a Tomáš Růžička – 2:2. Poté nastala poslední minuta druhé třetiny… Neslavným hrdinou okamžiku se stal bývalý reprezentant a mistr světa, který v nynější době působí jako hrající trenér v hostujícím mužstvu. Abychom nebyli obviněni z neobjektivity, budeme pouze citovat ze zápisu. ” V čase 39:00 potrestán hráč hostí č. 23 2 + TH za to, že v přerušené hře přijel k HR a začal mu důrazně říkat jak má utkání řídit – udělen malý os. trest. Následně tento hráč udřil HR do helmy. HR odjížděl a dostal další úder do helmy – zranění nezpůsobil. Následně rychle zakročil ČR a oddělil hráče od HR. Po několika vteřinách hráč udeřil ČR do obličeje – způsobil lehké zranění.” Nebudeme zde moralizovat, či někoho pranýřovat, spíše budeme doufat, aby se podobná věc již nestala a Krajská liga, která je jinak velmi kvalitní soutěží, se také kvalitně hrála, bez těchto extempore… Nesoustředěnost hostujícího mužstva, po této akci využil ještě do konce druhé třetiny Filip Andrle, který těžil opět ze spolupráce Davida Rudy a Tomáše Růžičky – 3:2. V poslední třetině za zmínku stojí 53. minuta, kdy byl podražen v zakončení Patrik Šebesta, který následně nepohrdl trestným střílením a uzavřel skóre zápasu na 4:2. Video z nájezdu je k dispozici zde

Poslední přípravné utkání před startem Krajské ligy, odehrají naši hráči na domácím kolbišti proti týmu z Hluboké nad Vltavou v sobotu 14.9. od 17. hod.

Hodnocení s trenérem Lubošem Krupkou.

Oproti minulému utkání, které skončilo jasnou výhrou, se tentokrát vítězství nerodilo lehce, tak co na to říkáš?

L.K. Tak určitě jsme čekali, že to nebude jako první zápas v Milevsku. Zatímco Milevsko mělo toto utkání jako poslední přípravu, před startem KL, tak nás teprve generálka čeká, čili my jsme ještě mohli zkoušet různé věci, zatímco hosté již přijeli v nejsilnější možné sestavě, což bylo chvílemi i na hře znát. My jsme neměli úplně plnou sestavu, protože jsme hráli jen na 5 beků, ale i přesto musím hráče pochválit za super výkon! 

 

 

HC Strakonice – HC Milevsko 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

Góly a nahrávky: 6. M. Hrubý, 38. D. Kovář (T. Růžička, Ruda), 40. Andrle (T. Růžička, Ruda), 53. P. Šebesta – 31. Pouch (Jelínek, Hamerle), 35. Fencl (Sláma). Rozhodčí Vovčko – Častoral, Tuháček,

Vyloučení 5:9, navíc hrající trenér Gřegořek (Milevsko) do konce utkání

HC Strakonice: Vastl (Špiler) – Kovář, Kopenec, Hrubý M., Škoda, Vaněček, Menšík, Ruda, Růžička, Křenek, Šebesta, Dlouhý, Švec, Mikeš, Jiřinec, Andrle F.

HC Milevsko 2010: Čunát (Princ) – Štych, Hájek, Gřegořek, Havran, Tampier, Jíška, Hamerle, Suchan, Radosta, Fořt, Muller, Šimák, Jelínek, Pouch, Bílek, Petřík, Fencl, Sláma