Středeční večer přihrál našim barvám další, ze řady přátelských utkání, proti juniorům z týmu IHC Písek (změna názvu týmu, proběhla až dnes – pozn. redakce 🙂 ). Do utkání nastoupilo také v našem dresu několik juniorů a na hře, to bylo od začátku znát. Celá první třetina, se nesla v duchu, ospalého středečního podvečeru. První gólové radosti, si naši hráči připsali až ve druhé třetině, kdy se dvakrát v rychlém sledu prosadil Patrik Šebesta – 1:0 (asistence Škoda), – 2:0 (bez asistence). Soupeř se nevzdal a o kontaktní gól postaral Kabulka – 2:1. Dvougólové vedení vrátil ještě do konce druhé třetiny, našim barvám David Ruda, kterému asistoval Filip Vaněček – 3:1. Když se povedlo hostům ve třetí třetině snížit na rozdíl jediné branky zásluhou Kulvejta, přispěchal rychle s odpovědí Adam Mikeš, který našim barvám vrátil opět klid na hokejky – 4:2. Sedm minut před koncem se povedlo našemu odchovanci (ovšem v soupeřových barvách) opět snížit – Lukáš Vokoun – 4:3. Definitivní tečku za zápasem udělal opět David Ruda, který skóroval v poslední minutě a rozhodl tak definitivně o tom, že po třech utkáních drží naši hráči stále neporazitelnost. 

Další utkání čeká naše hráče již tuto sobotu, kdy od 17hod. přivítáme na domácím ledě tým z Milevska.

Tradiční hodnocení obstaral pro náš web trenér Martin Všetečka.

Dnes jsme nastoupili do zápasu proti juniorům z Písku v kombinované sestavě, se 7 juniory a v brance dostal šanci se ukázat mladý Špiler.Řekl bych, že Písek předváděl typický juniorský hokej, založený hodně na bruslení s minimem kombinaci a nám trvalo celou první třetinu, než jsme na to našli recept. Od druhé třetiny jsme si vytvářeli šance a dokázali jsme je proměňovat. Myslím, že v dnešní sestavě, to pro nás byla dobra prověrka a naši junioři měli možnost vidět, kde je tlačí bota… Mladý Špiler předvedl výborný výkon a jsme rádi, že jsme si udrželi neporazitelnost v přípravě.

 

HC Strakonice – IHC Písek jun. 5:3 (0:0, 3:1, 2:2)
Branky: 25. Šebesta (Škoda), 28. Šebesta, 38. Ruda (Vaněček), 49. Mikeš (Menšík), 60. Ruda (Křenek) – 37. Kabulka (Petřík), 49. Kulvejt (Fríd), 53. Vokoun
Vyloučení: 3 – 3
Využití: 1 – 0
Rozhodčí: Vavruška – Častoral, Tuháček
Diváků: 140

HC Strakonice: Špiler (Vastl) – Kovář, Kabele, Hrubý M., Koryťák, Škoda, Vaněček, Ruda, Křenek, Mikeš, Šebesta, Dlouhý, Babor, Žák, Jiřinec, Menšík, Smetana, Hradský

IHC Písek jun.: Buchta – Šafár, Tampier, Vajner, Řezáč, Kurfurst, Kulvejt, Kocour, Novotný, Přibyl, Egert, Vokoun, Andrle, Fríd, Brož, Kabulka, Petřík, Lamač