V neděli dne 1. září se tým hráčů ročníků 2007 a 2008, pod vedením trenéra Luboše Krupky, utkal s týmem klubu SLH J. Hradec v zápase mladších žáků.  Od úvodního vhazování se zápas vyznačoval dynamikou a hrou po celém hřišti. Skóre zápasu otevřel nováček strakonického týmu Jan Havelec, který po přihrávce zpoza branky pohotově zametl kotouč mezi soupeřovy betony.

Po nedovoleném zákroku na soupeře byl domácí tým potrestán vyloučením, při kterém strakoničtí ztratili vedení. Velkým tlakem a ukázněnou hrou v obraně se našemu týmu povedlo do konce I. třetiny vrátit vedení na naše hokejky.  Z druhé branky se opět radoval nováček Jan Havelec.

Druhá třetina byla bohatá na dramatické chvíle, jak v našem obranném, tak i útočném pásmu. Strakoničtí opět šli do vedení brankami Adély Krásové a Jaromíra Menčíka.  Do závěrečné třetiny soupeř nastoupil odhodlaný nepříznivé skóre obrátit ve svůj prospěch, což se mu po několika chybách naší obrany nakonec povedlo.  V situaci, kdy světelná tabule signalizovala skóre 4:5, pronikl k soupeři Miroslav Rod a na krátkou dobu strakoničtí opět vyrovnali. Štěstí se ovšem k našim hráčům obrátilo zády a závěrečný hvizd rozhodčích ukončil zápas při stavu 5:6 ve prospěch jindřichohradeckých.

Trenér Luboš Krupka hodnotil hru slovy „Kluci hráli s velkým nasazením a důrazem na kotouč. Bohužel závěr utkání byl poznamenán chybami v obraně, kterých soupeř dokázal využít. Zároveň musím vyzdvihnout práci obou gólmanů.“

HC Strakonice – SLH J.Hradec 5:6

Branky: 2x Jan Havelec, 1x Adéla Krásová, Jaromír Menčík, Miroslav Rod