Druhé přípravné utkání přisoudilo našim barvám zápas proti okresnímu soupeři z Radomyšle. Sokol, který bude zároveň prvním soupeřem v nadcházející sezóně KL, přijel do Strakonic odehrát své první přípravné utkání, zatímco naši hráči měli za sebou již první vysoké vítězství z Milevska. 

Samotné utkání začalo velice rychle, a pokud se někdo opozdil, přišel i o první dva góly. Ten první vsítili již ve 48. sekundě hosté zásluhou Gáby – 0:1. Naši hráči ovšem nezůstali dlouho pozadu a již za třináct sekund srovnal Patrik Šebesta, kterému asistoval Ondra Dlouhý – 1:1. Tito dva hráči tak navázali na úspěšnou spolupráci i z minulého zápasu a budeme rádi, když se jich střelecké štěstí a vzájemná spolupráce bude držet dál. V polovině první třetiny se dokázal prosadit poprvé v tomto zápase Marek Hrubý, přičemž do kolonky asistencí, si přidal bod opět Ondra Dlouhý – 2:1. Gólovou tečku za první třetinu udělal po asistenci Davida Kováře, Ondra Dlouhý. Do kabin se tak šlo za stavu 3:1. 

Druhá třetina se ovšem nesla ve zcela opačném duchu. Hned od začátku do ní vstoupili hosté s větším entuziasmem, naopak naši hráči asi zůstali duchem ještě v kabině… Hráči Sokolu Radomyšl toho dokázali využít plnými doušky a postupně se prosadil dvakrát Jan Řehoř, po jedné brance poté zaznamenal Andrle (mimochodem odchovanec Strakonického hokeje) a Šafář. Na ukazateli skóre náhle svítil stav 3:5. Naši hráči sice měli také šance, ale koncovka se postavila tzv. “na zadní” a nepřála a nepřála… Jiskru dokázal vykřesat na konce třetiny Ondra Dlouhý, který po asistenci Jakuba Švece dostal puk přece jen za záda brankáře Žilinčíka – 4:5. 

Přestávka pomohla našim hráčům vrchovatě, a tak se dalo předpokládat, že je jen otázkou času, kdy přijde gólové vyústění. Vyrovnat se povedlo těsně před polovinou třetiny zásluhou Patrika Šebesty, který ke skórování vyzval Jakuba Švece – 5:5. Chvíli na to, dostali naši hráči výhodu zahrávat přesilovou hru s výhodou dvou hráčů. Před rozehráním buly došlo k dohodě obránců Marka Hrubého a Davida Kováře, jak, že to sehrají a svojí domluvu o pár sekund později převtělili v gól, který byl jak z učebnice hokeje. Pro Marka Hrubého to byla druhá branka v zápase, pro Davida Kováře to byla druhá asistence v zápase – 6:5. Gólovou tečku za tímto zápasem předvedl Tomáš Růžička, kterému asistoval David Ruda – 7:5. Pro Tomáše Růžičku to byl jistě velmi důležitý gól, protože je s týmem teprve týden na ledě, čili je dobré, že se povedlo skórovat již v prvním zápase, který po letní pauze odehrál.

Co říci závěrem? Utkání bylo bohaté na branky, šance, obraty, ale stále bylo vidět, že jde o přípravné zápasy a trenéři budou zkoušet různé varianty tak, aby připravili mužstvo co nejlépe na start KL.

Na úplný závěr bych chtěl všechny fanoušky pozvat na středu 4.9., kdy od 18:00, přivítají naši hráči juniory IHC Písek a půjde tak o velmi zajímavou konfrontaci, mezi těmito mužstvy. Je třeba také dodat, že i kdyby se utkala tato mužstva ve splývání ve vodě na čas :-), bude to pro mnoho fanoušků, to jediné DERBY. Takže všichni do Vertiv arény!    

Klasické trenérské hodnocení obstaral trenér – Luboš Krupka

Jako první se musím zeptat na gólmany. Dnes jsme nastoupili do zápasu s dvojicí Tomáš Vastl – Roman Špiler ml. Bylo domluvené, že Jakub Myslivec dostane volno?

L.K. Jakub Myslivec je v tuto chvíli zraněný, čili to nebylo o tom, že by dostal volno. Ale i kdyby zraněný nebyl, tak máme kvalitní gólmany a bylo domluvené, že Vastlík (Tomáš Vastl – pozn. redakce), dostane příležitost. V záloze je také připraven mladý Roman Špiler, čili gólmany máme a je třeba, aby si v přípravě zachytali všichni. 

Pojďme k samotnému utkání. Každá třetina vypadala jinak, jak bys tedy zápas celkové ohodnotil?

L.K. Je pravda, že po první třetině, kdy se vedlo si asi hráči mysleli, že to půjde samo, a tak jsme do druhé třetiny vstoupili dosti laxně. Potom přišel jeden gól, druhý… a už se to vezlo. Přeneslo se to i do roviny trošku vyhrocenější atmosféry na střídačce, což si myslím, že není úplně nejlepší… Naštěstí nám neodskočili tolik, a tak jsme se zase mohli zvednout a nakonec se povedl i obrat ve skóre. 

Myslíš, že byl hodně důležitý ten gól v závěru druhé třetiny na 4:5?

L.K. Tak určitě. Říkali jsme si pořád, že ten jeden gól by nás mohl nakopnout a mohl by se povést obrat. Je také pravda, že jsem po druhé třetině v kabině zvýšil hlas, protože to opravdu už jinak nešlo. Po této bouřce v kabině se to zvedlo a začali jsme opět hrát to co jsme si původně řekli a následně se povedl i ten výsledkový obrat, za což jsme samozřejmě velmi rádi. 

Využitá přesilová hra 5 proti třem po ukázkové kombinaci Marka Hrubého a Davida Kováře na modré. Je tedy v plánu, že tito dva hráči budou hrát na přesilovce spolu?

L.K. Tak my jsme zatím ještě žádné přesilové lajny neskládali. Určitě na to přijde řada, takže zatím jsme dávali na přesilovky hráče spíš, jak to vyšlo podle střídání. U přesilovek je velmi důležité, aby si ti hráči vyhověli a tady při té přesilovce si myslím, že to vyšlo velmi dobře. 

Ve středu zápas proti juniorům Písku, kteří hrají extraligu. Co od toho očekáváš?

L.K. Bude to velmi náročné utkání, hlavně co se týká fyzických sil. Bude záležet na tom, jak to naši hráči zvládnou ubruslit, protože očekávám, že to bude hokej tzv nahoru, dolů.

 

HC Strakonice – TJ Sokol Radomyšl 7:5 (3:1, 1:4, 3:0)

Góly a nahrávky: 2. P. Šebesta (Dlouhý), 11. M. Hrubý (Dlouhý), 17. Dlouhý (D. Kovář), 38. Dlouhý (J. Švec), 50. Křenek (P. Šebesta), 52. M. Hrubý (D. Kovář), 60. T. Růžička (Ruda) – 1. O. Gába (R. Volf ml.), 23. J. Řehoř (J. Slavík, Jungbauer), 25. F. Andrle (Karbulka, V. Brož), 32. M. Šafář (O. Gába), 34. J. Řehoř (Jungbauer) 

Rozhodčí: Flegl – Jílek, Vavruška

Vyloučení: 9:10

Využití: 1:1

Diváků: 140

HC Strakonice: Vastl (Špiler ml.) – Hřebíček Jar., Kopenec, Kovář, Hrubý M., Hrubý L., Topinka – Jiřinec, Růžička, Ruda, Šebesta, Dlouhý, Švec, Škoda, Křenek, Menšík, Vaněček, Babor

Sokol Radomyšl: Žilinčík – Procházka, Hřebíček M., Hřebíček Jan., Šafář, Škoda M., Kurfurst, Vítovec, Jungbauer, Slavík, Řehoř, Gába, Přibyl, Karbulka, Andrle, Brož, Volf, Šimoník