K prvnímu letošnímu přípravnému utkání vyrazili naši hráči na led do Milevska. Domácí měli již za sebou první přípravné utkání, ale po výprasku s Pískem, by naň možná raději zapomněli.

Samotná hra začala spíše opatrněji a na první větší šanci, se čekalo do 5. minuty, kdy si vzal puk Jakub Švec a individuální akcí dal našim barvám vedení – 0:1 Domácí byli z tohoto vývoje zaskočeni, a pokud si vytvořili střelu, bezpečně ji pochytal Jakub Myslivec. Ve dvanácté minutě přišla pro domácí doslova ledová sprcha. Nejprve se z otočky zkoušel prosadit David Škoda, jehož střelu pohotově dorazil Ondra Dlouhý – 0:2. A ten samý hráč, přidal ihned po rozehrávce a kombinaci Marka Hrubého a Patrika Řehoře, další branku – 0:3. Obě branky dělilo 11 sekund. Naši hráči hráli s velkou chutí, zkoušeli různé kombinace, naopak domácí hráči si asi představovali jiný průběh utkání. První třetina skončila tedy o tři branky, ale nemuselo to být konečné číslo a my všichni doufáme, že si střelecký prach přenesou hráči do Krajské ligy. Druhá třetina pokračovala v nastalém tempu, které určila ta první. Naši hráči se dostávali do šancí, domácí hráči si nemohli přijít na našeho gólmana. Ve 25. minutě poté přišla famózní nahrávka přes půl hřiště od Jakuba Kopence, který vysunul Patrika Šebestu, který si tak otevřel střelecký účet v nové sezóně – 0:4. O necelých šest minut později si připsal Patrik Šebesta další branku, kterou vsítil po kombinaci s Jakubem Jiřincem a Markem Hrubým – 0:5. V poslední minutě druhé třetiny poté dokázal kompletovat Ondra Dlouhý hattrick, a tak šli naši hráči do kabin za stavu 6:0 z našeho pohledu. Páté minuty v každé třetině znamenaly pro domácí obdrženou branku a ne jinak, tomu bylo i ve třetině poslední. To si dokázal vyhovět Jakub Kopenec s Patrikem Šebestou, který našel Lukáše Hrubého, který se nemýlil a vsítil sedmou branku zápasu – 0:7. Před polovinou poslední periody se domácím povedlo kosmeticky upravit skóre zásluhou Záhory – 1:7. Poslední slovo ovšem měli opět naši hráči. Jakub Jiřinec přihrál puk Patriku Šebestovi a ten se rozhodl nenechat v tom Ondru Dlouhého samotného, a také vsítil hattrick :-).

Jednoznačné utkání, jehož výsledek asi takto nikdo nečekal, ovšem je třeba říci, že naši hráči byli ve všech aspektech lepším mužstvem a výhra je tedy zcela zasloužená. Jedinou černou kaňkou na zápase tedy je opětovné zranění Jana Topinky a my jen doufáme, že toto zranění nebude nikterak vážné.

Další přípravné utkání odehrají naši hráči 31.8. v domácím prostředí proti Sokolu Radomyšl.

Trenére, první přípravné utkání a jednoznačná výhra v Milevsku, co na to tedy říkáš?

L.K. Určitě musím říct, že s výsledkem jsem velmi spokojený. Další věc, která mě velice mile překvapila, tak byl přístup našich hráčů. Přeci jen jsme neměli za sebou tolik tréninků, byl to náš první zápas, čili já jsem velmi spokojený s tím jak se dnes vše sešlo a jsem rád i za ty hráče.

Hned v prvním zápase se chytli dva střelci – Ondra Dlouhý, Patrik Šebesta, takže asi i s tímto panuje spokojenost, že?

L.K. U Ondry je skvělé, jak se do všeho dokázal zapojit po tom zranění, které už měl na konci loňské sezóny, dokazuje, že je velmi platný a Šebík, to je velmi mrštný hráč, který velmi rychle bruslí, takže prostě hráč, kterého chce mít v mužstvu asi každý trenér. Teď bude tedy velmi důležité, abychom udrželi nervy na uzdě, nespadli do nějaké euforie a stále jsme ke všemu přistupovali, tak jak si řekneme před zápasem.

Musím se zeptat, zda proběhlo nějaké hecování s někým z Milevska, přece jen působil jsi tam…

L.K. Tak abych řekl pravdu, čekal jsem toho trošku víc. Tohle je věc, která se mi líbí na Strakonicích. Je tady spousta hráčů, kteří to dokážou vyhecovat a je tu řekl bych i lepší parta. Spíš to drží pohromadě, takže já jsem rád, že si toto můžu vyzkoušet a zažít to tzv. na vlastní kůži.

Teď vás čeká 14 dní pauza, poté domácí utkání proti Radomyšli.

L.K. Tak to bude myslím trošku jiné utkání než bylo to dnešní. (rozhovor vznikl v sobotu – pozn. redakce). Budeme chtít určitě vyzkoušet opět různé věci, které potom můžeme použít v sezóně. Myslím, že ani kádr už se příliš měnit nebude, takže tyto utkání budeme využívat k tomu, aby se hráči pořádně sehráli.   

HC Milevsko 2010 – HC Strakonice 1:8 (0:3, 0:3, 1:2).

Branky: 48. Záhora (Sláma) – 4. Švec, 12. Dlouhý (Škoda), 12. Dlouhý (Řehoř, M. Hrubý), 25. Šebesta (Kopenec), 31. Šebesta (M. Hrubý, Jiřinec), 40. Dlouhý, 45. L. Hrubý (Šebesta, Kopenec), 52. Šebesta ( Jiřinec).

Rozhodčí: Flegl – Diviš, Mašek.

Vyloučení: 8:4.

Využití: 0:2.

Milevsko: Princ – Štych, Jíška, Gřegořek, A.Hájek, Havran, Mil.Čunát – Suchan, Müller, Kořánek, Radosta, Šimák, Moch. Jelínek, T. Bílek, Pouch, Fencl, Sláma, Záhora, Bauška, Hrající trenér Petr Gřegořek.

Strakonice: Myslivec – Kopenec, Škoda, Vaněček, M. Hrubý, L. Hrubý, Topinka – Řehoř, Mikeš, Dlouhý, Švec, Jiřinec, Šebesta, Babor, Menšík. Trenér Luboš Krupka.